Rozpoczynamy eliminacje MMP U-16!

Po zakończeniu współpracy z Wisłą Krakbet w tym sezonie Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu do rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wystawia tylko jedną drużynę. SChLF Chrzanów U-16 walkę o awans do MMP U-16 w Toruniu rozpocznie w najbliższy weekend.

Przypomnijmy, że właśnie w kategorii U-16 drużyna z Chrzanowa odnosiła do tej pory największe sukcesy. Ze wszystkich do tej pory rozgrywanych finałów przywoziliśmy bowiem medale! W sezonie 2010/2011 w Ostródzie brąz wywalczyła SChLF Północ Chrzanów, w sezonie 2011/2012 w Unisławiu złoto wywalczyła Wisła Krakbet, w sezonie 2012/2013 złoto wywalczyła Wisła Krakbet i przed rokiem w Kaliszu brąz wywalczyła Wisła Krakbet.

Przez zawodnikami SChLF więc ciężkie zadanie aby powtórzyć sukcesy z poprzednich lat, szczególnie że po raz pierwszy musimy się kwalifikować do imprezy w tej kategorii wiekowej.

W grupie 5 SChLF zmierzy się z lokalnym rywalem UKS II LO, w którego składzie są głównie zawodnicy reprezentujący MKS Fablok Chrzanów oraz m.in. Marek Turek z Regulic, ze Sprinterem Kłaj, który od lat bierze udział w futsalowych rozgrywkach oraz Sobkiem Kraków, który zazwyczaj opiera się na zawodnikach Garbarni Kraków. Do finałów awansują dwie najlepsze drużyny i być może trzecia (jedna z najlepszym bilansem z trzech grup cztero zespołowych). Na klasyfikację składają się punkty zdobyte w poszczególnych meczach, których w sumie każda drużyna rozegra 12. Każdy klub będzie bowiem gospodarzem jednego turnieju eliminacyjnego.

Pierwszy turniej zostanie rozegrany w Kłaju już w najbliższą niedzielę 23 listopada. Oto harmonogram:

14:00 Sprinter Kłaj-UKS II LO Chrzanów

14:50 SCHLF Chrzanów-UKS Sobek Kraków

15:30 Sprinter Kłaj-UKS Sobek Kraków

16:20 UKS II LO Chrzanów-SCHLF Chrzanów

17:10 Sprinter Kłaj-SCHLF Chrzanów

18:00 UKS II LO Chrzanów-UKS Sobek Kraków

Kolejne turnieje: 30 listopad Sobek Kraków, 7 grudzień SChLF Chrzanów, 17 styczeń UKS II LO Chrzanów

Kapitanem zespołu SChLF U-16 jest Mateusz Lasik, który za konkurenta w bramce ma Adriana Paska. W kadrze brakuje kilku zawodników, którzy mieli być jej podporą. Tomasz Kędziora oraz Oskar Szczurek nie mają możliwości trenowania przez pobyt w Zabrzu, a w dodatku ten pierwszy nie uzyskał jeszcze Zgody z Górnika. Kontuzjowany jest natomiast Mateusz Domagała. W drużynie jest jednak spora grupa zawodników, którzy grali w ubiegłych latach w kategoriach U-14 oraz U-16 takich jak Bartosz Siegień, Jakub Kita, Kacper Bigaj, Jakub Głuch, Krzysztof Kaiser, Bartosz Kurek, Mateusz Szydłowski, Fabian Borkowski czy Jerzy Dzierwa. W kadrze znajdują się także wyróżniający gracze zespołu U-14 Damian Przepiórka oraz Jakub Jochymek oraz grupa nowicjuszy z Trzebini i Libiąża, który w tym roku zaczęli trenować na hali.

Start zespołu SCHLF U-16 w eliminacjach MMP U-16 jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów. Konieczne było bowiem zorganizowanie nowego sprzętu. Stroje sportowe ufundował Salon Sportowy Magic Sport z Libiąża, którego właścicielem jest reprezentant Polski w Futsalu Paweł Budniak. Drugi komplet zakupiła natomiast firma Silve-Service zajmująca się kompleksowymi usługami sprzątającymi - tą firmę reprezentują Piotr Janik i Arkadiusz Sieprawski. T-shirty na treningi i rozgrzewki dzięki zaangażowaniu burmistrza Roberta Maciaszka przekazała gmina Chrzanów, a drugi jednolity komplet ufundowała firma EVENT współpracująca z Megalo Catering przy organizacji różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

- Od lat Firma Cateringowa Megalo wspiera działalność Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu. Teraz także i my postanowiliśmy wspomóc młodej drużynie ponieważ wiemy, że jest to perspektywiczny zespół. Mają utalentowany i pełen polotu sztab trenersko - organizacyjny. Jako zespół utożsamiani są z młodością, polotem i finezją czyli wartościami, które my jako firma cenimy najbardziej - powiedział Mateusz Wierzba, który wraz z bratem Łukaszem kieruje firmą EVENT..

Drużyna na eliminacje będzie mogła jeździć ubrana w jednolite dresy. Wszystko dzięki pomocy Patryka Zdanowskiego reprezentującego Kancelarię Prawa Gospodarczego z ul. Garncarskiej 2 w Chrzanowie. Pomoc przy organizacji turnieju eliminacyjnego w Chrzanowie 7 grudnia zadeklarowali Marcin Korzeniowski - Dj Spoon (oprawa muzyczna) oraz Marcin Niedośpiał (obsługa fotograficzna).

Wszystkim wymienionym osobom i podmiotom w imieniu zawodników i działaczy Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu serdecznie DZIĘKUJEMY!

Nieskromnie prosimy jednak o więcej i zachęcamy także kolejne osoby do wsparcia naszej działalności zarówno jeśli chodzi o drużynę SChLF U-16 jak i trwające i mające sporą grupę odbiorców rozgrywki Magic Sport Młodej Ligi Futsalu.

Szukamy bowiem wciąż środków na sprzęt sportowy, opłacenie wyjazdów, posiłków, wynajmu hali sportowej czy nagród dla uczestników. Ze swojej strony obiecujemy promocję w lokalnych mediach, na stronie internetowej, Facebooku oraz w innych formach możliwych do zorganizowania i uzgodnionych ze sponsorem.