Eliminacje MMP U-16 w futsalu - turniej I (wyniki, zdjęcia)

Zawodnicy SChLF Chrzanów rozpoczęli drogę do MMP U-16 w futsalu. Pierwszy turniej eliminacyjny rozegrano w Kłaju. Zagrali w nim gospodarze Sprinter Kłaj, UKS Sobek Kraków oparty na graczach Garbarni Kraków, nasz lokalny rywal UKS II LO Chrzanów oparty na zawodnikach MKS Chrzanów oraz drużyna SChLF U-16.

Zespół SChLF trenuje od niespełna dwóch miesięcy, a turniej pokazał, że przed zawodnikami jeszcze wiele pracy choć na tle innych rywali widać u nich potencjał futsalowy. Jako jedyni próbowali bowiem rozgrywać futsalowe akcje czy stałe fragmenty gry.

SChLF zagrał w Kłaju w składzie: Lasik, Pasek – Kaiser, Siegień, Kita, Bigaj, Przepiórka, Jochymek, Kurek, Głuch, Tajs, Borkowski, Dzierwa, Łysak

W pierwszym meczu turnieju UKS II LO szybko objął prowadzenie nad gospodarzami z Kłaja i mimo ich naporu w końcówce utrzymał prowadzenie zdobywając trzy punkty. Później na parkiet wyszedł SChLF, który prowadził od drugiej minuty po ładnej bramce „ze ściany” Bigaja. Później ten sam zawodnik w podobnych sytuacjach mógł podwyższyć, ale trafiał w bramkarza. Rywalowi udało się wyrównać, a bardzo chaotyczny początek drugiej połowy złe wybicie Bartka Kurka oraz niepewna interwencja Lasika, który wcześniej kilkakrotnie ratował zespół spowodowały, że Sobek trafił na 2-1 i zainkasował trzy punkty. Krakowianie kolejne punkty zdobyli pokonując Kłaj, a w swoim drugim meczu SchLf w derbowym pojedynku zmierzył się z UKS II LO. SChLF szybko objęło prowadzenie, ale do remisu doprowadził Dzikowski posyłając piłkę z rzutu wolnego między głowami zawodników w murze i rękami Lasika. Jeszcze w pierwszej połowie SChLF ponownie prowadził. Po podwójnym podaniu do bramkarza (choć II LO twierdziło, że go nie było) Pieczonkę pokonał Głuch. W drugiej połowie na parkiecie dominował tylko jeden zespół SChLF skutecznie dobijał rywala wygrywając 6-1 dzięki czemu szansę gry otrzymali wszyscy zawodnicy zabrani na turniej.

Bez chwili przerwy SChLF zmierzył się z gospodarzami z Kłaja. Po początku, w którym utrzymywał się bezbramkowy remis ze wskazaniem na Chrzanów nastąpił moment, który zdecydował o dalszych losach spotkania. Do górnej piłki ambitnie skakał Bartosz Kurek. Zagrał piłkę nogą tak, że sędzia Chowaniec nawet odgwizdał rzut wolny pośredni. Bartek natomiast tak niefortunnie upadł na parkiet, że złamał rękę (po zabiegu w krakowskim szpitalu czeka go miesiąc w gipsie).. Pozostali zawodnicy byli na tyle rozkojarzeni, że szybko stracili bramkę, a po chwili kolejkę i było 2-0. Po złapaniu kontaktu wydawało się, że wszystko wraca do normy, ale niestety bliźniaczy rzut wolny jak z II LO (piłka przeszła między murem i rękami bramkarza) oraz niepewne wyjście Lasika spowodowały, że szybko zrobiło się 4-1 dla Kłaja. SChLF zagrało w przewadze, ale udało się w niej zdobyć tylko jedno trafienie choć sytuacji nie brakowało, a najlepsze zmarnował Jakub Kita, który dwukrotnie z pół metry posłał piłkę nad poprzeczką. W ostatnim meczu turnieju II LO prowadziło z Sobkiem 1-0 i 2-1 by ostatecznie przegrać 3-7 i po pierwszym turnieju Sobek wysunął się na zdecydowane prowadzenie, a pozostałe drużyny mają identyczną zdobycz punktową.

Kolejny turniej eliminacyjny już w niedzielę 30 listopada od 9.00. Jego gospodarzem będzie Sobek Kraków.

WYNIKI:

14:00 Sprinter Kłaj - UKS II LO Chrzanów 1:3
14:50 SCHLF Chrzanów - UKS Sobek Kraków 1:2
15:30 Sprinter Kłaj - UKS Sobek Kraków 3:5
16:20 UKS II LO Chrzanów - SCHLF Chrzanów 1:6
17:10 Sprinter Kłaj - SCHLF Chrzanów 4:2
18:00 UKS II LO Chrzanów - UKS Sobek Kraków 3:7

TABELA PO I TURNIEJU:
1 UKS SOBEK KRAKÓW 3 9 14-7
2 SCHLF CHRZANÓW 3 3 9-7
3 SPRINTER KŁAJ 3 3 8-10
4 UKS II LO CHRZANÓW 3 3 7-14