MSMLF, MSLF - wyniki, relacja, zdjęcia

Ciekawie było podczas drugiej serii gier w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu i Magic Sport Lidze Futsalu. W najciekawszych meczach Magic Sport pokonał Fablok U-16 7-3, a Solidex wygrał z Wygiełzowem 4-3.

Magic Sport Młoda Liga Futsalu

Kuce Football Club – MKS Trzebinia JS I 5-8 (3-3)

Wojciech Pniak 4, Kacper Jurkiewicz – Kamil Stachowski 3, Radosław Perek 2, Przemysław Ruczyński, Szymon Bugdalski, Bogdan Bartoń

ŻK: Mateusz Merta (Kuce)

MVP: Kamil Stachowski (MKS Trzebinia JS I)

MKS Trzebinia JS II – LKS Gang 3-5 (2-3)

Kacper Duda, Patryk Kurek, Artur Knapik – Piotr Ślósarz 4, Hubert Armatys

MVP: Piotr Ślósarz (LKS Gang)

Promyk Bolęcin Junior – Buła i spóła 7-2 (1-1)

Szymon Kuźnicki 2, Jakub Adamczyk 2, Krystian Bigaj, Patryk Szczepina, Sebastian Białas – Krystian Bigaj (sam), Szymon Kuźnicki (sam)

MVP: Patryk Kądzior (Buła i spóła)

Fablok U-16 – Magic Sport 3-7 (0-2)

Szymon Miziołek, Filip Surowiec, Kacper Klechowski (sam) – Kacper Klechowski 2, Dawid Motyczko 2, Maciej Praszek, Oskar Chechelski, Michał Kosowski

MVP: Olaf Przewoźnik (Fablok U-16)

Solidex Junior – MKS Trzebinia 2004 II 7-3 (3-1)

Mateusz Węgorek 5, Kacper Kikla 2 – Arkadiusz Tajs 2, Dariusz Kaczmarczyk

MVP: Mateusz Węgorek (Solidex Junior)

Ciężką przeprawę z Kucami miał lider z Trzebini. O wygranej MKS-u zadecydował szerszy skład oraz bardziej wyrównana kadra. Kiedy bowiem w zespole Kuce Football Team w drugiej połowie z boiska zszedł najlepszy w ofensywie Pniak Kuce zamiast strzelać straciły dwie bramki co zadecydowało o porażce. Po raz pierwszy w lidze zaprezentował się drugi zespół juniorów MKS Trzebinia. Dobre wrażenie sprawiali Kurek czy Duda, ale rywal czyli LKS Gang udanie zastąpił w bramce Ryskę, a w ofensywie miał Ślósarza, który zadecydował po trzech punktach dla LKS Gang, który zapowiada solidne wzmocnienia i walkę o medale. W starciu drużyn, które przegrały wysoko w pierwszej kolejce długo trwała wyrównana walka. Wynik na styku utrzymywał się także dzięki świetnej postawie w bramce Buły i spóły Patryka Kądziora. W końcówce zespół opadł jednak z sił i Kacper Deja nie miał pomocy w grze zespołowej przez co Promyk kontrował i pewnie wygrał. Wysoki poziom kibice mogli zobaczyć w kolejnym starciu. Mimo wąskich składów oba zespoły przez długie minuty stworzyły dobre widowisko. Magic Sport prowadził 2-0, a od utraty kolejnych bramek Fablok U-16 fenomenalnymi paradami ratował Przewoźnik. Zmobilizowało to jego kolegów do walki i w drugiej połowie zrobiło się 2-2. Szybko stracone dwie bramki na trzy i cztery do dwóch podcięły jednak skrzydła Fablokowi, który w końcówce odpuścił i przegrał 3-7. W ostatnim meczu skutecznością zabłysnął Mateusz Węgorek. jego pięć bramek w dużej mierze zadecydowało o pewnej wygranej nad drugim zespołem MKS 2004.

Magic Sport Liga Futsalu

Bodypak – Domove 2-5 (0-1)

Radosław Dul, Jakub Machura – Oskar Szczurek 2, Jakub Jochymek 2, Dawid Sabuda

ŻK: Przemysław Knapik (Boodypak) – Jakub Jochymek, Kamil Dzikowski (Domove)

MVP: Oskar Szczurek (Domove)

Słodki Stół – Promyk Bolęcin 2-6 (1-2)

Kacper Głowacz, Sebastian Kaczmarczyk – Łukasz Bębenek 2, Krystian Bigaj, Piotr Ząbkowski, Dominik Sieprawski, Kacper Głowacz (sam)

ŻK: Daniel Doległo (Promyk)

MVP: Łukasz Bębenek (Promyk Bolęcin)

Wygiełzów – Solidex 3-4 (1-2)

Andrzej Lament 2, Przemysław Nowicki – Krystian Bloch 2, Jakub Żegleń, Dariusz Wilczak

ŻK: Krystian Bloch (Solidex)

MVP: Miłosz Burza (Solidex)

Krisbud – MKS Trzebinia U-20 5-3 (2-2)

Paweł Piskorz, Rajmund Raźniak, Krzysztof Dulowski, Szymon Nowak, Bartosz Kurek (sam) – Łukasz Sochacki 2, Bartosz Kurek

ŻK: Paweł Piskorz (Krisbud)

MVP: Daniel Prokop (Krisbud)

Zagórzanka Zagórze – Megalo 6-10 (1-5)

Mariusz Kołodziej 3, Paweł Bogacz, Dawid Madeja, Piotr Knapik – Łukasz Wierzba 5, Piotr Witoń 5

ŻK: Adam Skórzewski (Zagórzanka)

MVP: Tomasz Ćwikła (Megalo)

Domove prowadziło po szybko zdobytym golu przez Jochymka by po pewnym czasie podwyższyć na 2-0. Bodypak złapał kontakt za sprawą pięknego trafienia Machury. W kolejnych minutach na parkiecie było sporo chaosu i nerwowości. Nie obyło się także bez urazów. Przedwcześnie mecz zakończyć musiał Artur Ząbek. Jego koledzy powiększyli przewagę i wygrali ostatecznie 5-2. Brak Adriana Zybińskiego okazał się sporym osłabieniem dla Słodkiego Stołu, który zdecydowanie uległ debiutującemu w stawce Promykowi Bolęcin. Dobrą formę podtrzymał Solidex, który wykorzystał osłabienia Wygiełzowa i po zaciętym boku pokonał ubiegłorocznego mistrza 4-3. W trzebińskim starciu lepszy okazał się Krisbud choć w pewnym momencie MKS U-20 zdołał dogonić wynik i doprowadzić do remisu. W ostatnim meczu kolejki padło sporo bramek. Megalo od samego początku kontrolowało jednak przebieg gry, a łupem bramkowym (po 5) podzielili się Łukasz Wierzba i Piotr Witoń.