1 kolejka MSMLF i MSLF - wypowiedzi.

Po niedzielnych zmaganiach w 1 kolejce Magic Sport Młodej Lidze Futsalu i Magic Sport Lidze Futsalu poprosiliśmy kilka osób o wypowiedzi. Oto one.

- Wygraliśmy 4-2, a stracone bramki wynikały z naszych błędów. Z siebie jestem zadowolony bowiem strzeliłem dwie bramki i zaliczyłem asystę. Cała liga to fajna sprawa, jednak mi brakuje troszkę tej atmosfery z Wakacyjnej Ligi Futsalu. Drużyny prezentują różny poziom. Ja czekam na pojedynki z tymi czołowymi w tym m.in. z Magic Sport aby strzelić bramkę Kacprowi Burzejowi – powiedział zawodnik MKS Trzebinia 2004 I Jakub Wocial.

- Nasz pierwszy mecz oceniam bardzo pozytywnie. Przystąpiliśmy do spotkania w mocno okrojonym składzie,j ednak zagraliśmy dobre spotkanie i udało nam się zwyciężyć z mocnym przeciwnikiem. Liga Futsalu jest bardzo dobrą formą spędzania czasu w zimie, dla zawodników nie trenujących w okresie zimowym jest to możliwość do grania, dla innych hala zamienia się w miejsce spotkań z przyjaciółmi . Patrząc na tabelę widzimy wiele drużyn, które rywalizowały z nami w poprzednich latach oraz kilka nowych jednak wzmocnionych przez znanych nam, dobrych zawodników. Rywalizacja w tym roku będzie zacięta, jednak naszym celem jest obrona tytułu - powiedział zawodnik Magic Sport Maciej Praszek.

- Pierwszy mecz w lidze grało się bardzo przyjemnie. Dobry mecz, fajna atmosfera i całkiem sporo ludzi na trybunach. Pomimo kontuzji naszego kluczowego zawodnika Filipa Macudy poradziliśmy sobie z przeciwnikiem i wygraliśmy 4-1. Apetyt mamy jednak spory, a nie wykorzystaliśmy w 100% naszego potencjału. Liga jest świetnym treningiem dla nas przed finałami MMP U-16 – powiedział zawodnik Fablok U-16 Filip Surowiec.

- Zdecydowanie najlepsza impreza w powiecie chrzanowskim cieszy się ogromną popularnością. Bardzo dobra organizacja jak i poziom rozgrywek. Uważam że doskonałym pomysłem jest przyjście na halę sportową w Chrzanowie, spotkać się ze znajomymi i obejrzeć znakomite pojedynki. Zachęcam również do brania udziału w konkursach i wspierania chrzanowskiego futsalu. Oglądałem mecz swoich znajomych i tak jak się spodziewałem że wygrają. Fablok U16 zdecydowanie będzie walczyć o pierwszą trójkę Ci zawodnicy są fenomenalni! - powiedział kibic Jan Kosowski.

- Pierwszy mecz był bardzo udany dla nas, ale nie podpalamy się. Mamy do zrealizowania cel czyli mistrzostwo, które w zeszłym roku przepadło nam w ostatniej kolejce. Rywale jak co roku pewnie pokażą grę na najwyższym poziomie i będą chcieli wywalczyć jak najwyższe miejsce w lidze. Faworytem wydaje się być Magic Sport, mam nadzieję na dobrą walkę pomiędzy nami, a nimi. Nie można też lekceważyć innych drużyn, z którymi będziemy grać. Cieszę się, że liga wystartowała. Czekałem na nią cały rok. Fajnie wracać co roku na halę, świetnie się bawić i rywalizować. Organizacja jak co roku na najwyższym poziomie. Super zabawa oraz odskocznia od ligi na trawie – powiedział zawodnik MKS Trzebinia JS I Kacper Wnuk.

Naszą grę w pierwszym meczu oceniam dobrze, ale zawsze mogło być lepiej. Musimy popracować na skutecznością. Szykujemy wzmocnienia składu aby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Rozgrywki jak co roku zapowiadają sie obiecująco dopisała ilość drużyn i przewidywany jest wysoki poziom, nasza drużyna mierzy wysko w tym roku mamy na celu skończyć w czołówce i pokrzyżowac plany faworytów - powiedział zawodnik LKS Gang Albert Ryska.

- Pierwsza kolejka pokazała, ze jak rok temu będzie wyrównany poziom, bo większość zawodników miała styczność z futsalem. Ciężko jednoznacznie wskazać na faworytów ligi, mam jednak nadzieję, ze uda się nam obronić tytuł. Biorąc pod uwagę nasz 1 mecz, był moment, kiedy z 4-1 zrobiło się w krótkim czasie 4-4, ale udało się strzelić jeszcze 2 bramki i zainkasować trzy punkty. Świadczy to o tym, ze nikt nie odpuści i zawsze trzeba być skoncentrowanym od 1 do ostatniej minuty – powiedział zawodnik Wygiełzowa Tomasz Bieda.