Sparing: GKS Tychy - SChLF Clearex 1-4 (relacja)

Na zakończenie przygotowań do eliminacji MMP U-20 zespół SChLF Clearex rozegrał drugi sparing - był to rewnażowy pojedynek w Tychach. Pierwszy mecz zakończył się wygraną gości 5-3.

GKS Futsal Tychy - SChLF Clearex 1-4 (0-0)

0-1 Ząbek (26), 0-2 Przepiórka (28), 0-3 Lelito (), 1-3 ??? (36), 1-4 Piskorz (40)

SChLF Clearex: Hejlman, Ząbek, Orkwiszewski, Nędza, Piskorz, Krzciuk, Sabuda, Lelito, Przepiórka, Lament

SchLF do meczu przystąpił bez Zastawnika, który musiał być na treningu w Chorzowie, pracującego Kurzańskiego oraz lamenta, który zrezygnował z gry z powodów zdrowotnych po rozgrzewce. W bramce konkurencji w postaci Marcina Górkowskiego nie miał także Patryk Hejlman.

W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy starali sie w wyćwiczony sposób rozgrywać akcje. Dwukrotnie doszli także do klarownych sytuacji, w których ustrzelili slupek. W dalszej cześci gry mecz się wyrównał ale okazji do zdobycia bramek nie było zbyt wielu i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie strzelanie rozpoczął w 26. minucie Ząbek, który w kontrze wykończył dogranie Piskorza. Po dwóch minutach na 0-2 podwyższył Przepiórka, a po chwili na 0-3 trafił Lelito korzystając z dogrania od Sabudy. Widząc zastój w drużynie Samuel Jania wziął czas co poskutkowało golem Tychów w 36. minucie. Na zakończenie drugiej cześci pojedynku wynik na 1-4 ustalił Piskorz.

Drużyny dograły jeszcze 10 minut po czym obie miały po pieć minut na przećwiczenie gry w przewadze.

My zyczymy więc powodzenia GKS-owi Tychy podczas eliminacji gdzie zagrają z UEK-iem Kraków, ETĄ Dąbrowa Górnicza i AZS-em Katowice. My natomiast będziemy starali się awansowac do mistrzostw podczas eliminacji 11 listopada w Gliwicach gdzie od 10.00 powalczą GSF Gliwice, SChLF Clearex, i FC Pyskowice.

Wkrótce napiszemy więcej o eliminacjach MMP U-20.