11 listopada el. MMP U-20 - analiza grup eliminacyjnych.

Tradycyjnie 11 listopada rozegrane zostaną turnieje eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Posiłkując się własnymi odczuciami oraz wiedzą postanowiliśmy przeanalizować szanse poszczególnych zespołów oraz wytypowac finalistów. Przypomnijmy, że do mistrzostw w Gliwicach awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Grupa 1:

1. Vamos Gdańsk (organizator)

2. AZS UG Gdańsk,

3. UTO/Jantar Ustka, - druzyna wycofała się z rywalizacji

4. Morze Stegna.

TYP: Vamos Gdańsk, AZS UG Gdańsk

Vamos Gdańsk to mix Vamosu i Mściwoja Kartuzy, który w ubiegłym roku mimo iż nie wyszedł z grupy podczas MMp U-20 w Unisławiu pozostawił po sobie dobre wrażenie. Drużyna na swoim FB prezentuje dobry marketing, a w dodatku jest gospodarzem. Akademicki skład zapewne zbierze także AZS UG i to Morze Stegna pozostanie w pokonanym polu - ten zespół kojarzony jest bowiem z poprzednich lat jako drużyna, która albo w mistrzostwach (w różnych kategoriach) zajmowała ostatnie miejsca, albo sie do nich nie dostawała.

Grupa 2:

1. Unisław Team PBDI (organizator)

2. TAF Toruń,

3. Pogoń Szczecin,

4. Constract Lubawa.

TYP: Unisław Team, Constract Lubawa

Patrząc na nazwy faworytem powinna byc Pogoń. Co roku zespół na szybkości jednak tylko skleja drużynę aby spełnić licencję. Zobaczymy jak będzie w tym roku i czy Kamil Lasik wraz z kolegami zatrzyma rywali. Do awansu z grupy typujemy Unisław, który co prawda nie ma już w swoim składzie zbyt wielu zawodników, którzy grali w ubiegłych latach w MMP (wyszli wiekowo lub jak np bracia Piotrowscy są w trawiastej Pogoni Szczecin), ale znając zaangażowanie trenera Siemienieckiego sklei dobra drużynę złożoną z zawodników z całego województwa oraz tych, którzy graja na trawie, a są zwiazani z Teamem lub np obecnie graja w Toruniu (Czyszek, Belzyt). Czarnym koniem grupy może być Constract Lubawa. Kilku zawodników znajduje się w kadrze 1 ligowej drużyny tego klubu, a zainteresowanie futsalem w Lubawie jest na tyle duże, że z pewnością i są chętni do uzupełnienia kadry młodzieżowej.

Grupa 3:

1. Junior Hurtap Łęczyca (organizator)

2. Malawee Łódż,

3. Gatta Zduńska Wola,

4. UMCS Lublin.

TYP: Hurtap Łęczyca, UMCS Lublin

Hurtap jako organizator i drużyna, która od kilku lat regularnie znajduje się w czołówce MMP w różnych kategoriach nie powinien mieć problemów z awansem. Regularnie w finałach dwudziestolatków melduje się także UMCS Lublin. Akademicy prowadzeni przez charyzmatycznego trenera ograni futsalowo oraz prezentujący siłowy styl gry powinni uporac się z drużyną z Łodzi czy Gattą, która co roku tylko odbębnia eliminacje.

Grupa 4:

1. Jelcz Laskowice (organizator)

2. Euromaster Głogów,

3. TPH Polkowice,

4. Nbit Gliwice.

TYP: TPH Polkowice, Nbit Gliwice

Typy w tej grupie są kompletnymi strzałami. Laskowice to nowy ośrodek na mapie futsalu, który korzysta z ładnej hali i co jakiś czas organizuje różnego rodzaju imprezy goszcząc nawet ostantio reprezentację Polski. Zespół gra także w 1 lidze, ale nie osiąga najlepszych wyników. Cieżko więc spodziewac się aby skleił wyjątkowo mocną drużynę U-20. Jak w przypadku kilku innych ekstraklasowców podejżewamy, że eliminacje odbębnić chce także Głogów. Tradycje futsalowe oraz solidna drużyna pierwszoligowa jest w Polkowicach i to może być magnes to stworzenia dobrej drużyny na mistrzostwa. Najbardziej ograny powinien być natomiast Nbit, który po słabym wystepie w eliminacjach w Wieliczce przed rokiem rozpocżął regularne treningi i gra w lidze środowiskowej właśnie młodzieżowym zespołem.

Grupa 5:

1. AZS UŚ Katowice (organizator)

2. GKS Futsal Tychy,

3. ETA Dąbrowa Górnicza,

4. UEK Kraków.

TYP: GKS Tychy, UEK Kraków

GKS Tychy pozytywnie prezentował się podczas sparingów z naszym zespołem mimo iż dwukrotnie przegrał. Kilku zawodników wystepuje w czołowej drużynie pierwszej ligi, a reszta trenuje regularnie pod opieką Samuela Jani. Regularne treningi, wystepy w Krakowskiej Lidze Futsalu oraz zaangażowanie Daniela Bukalskiego to natomiast plusy UEK-u Kraków, który w dodatku jak to na Kraków przystało ma w składzie kilku zawodników z "ligowym" wpisem przy klubie macierzystym.

Grupa 6:

1. GSF Gliwice (organizator)

2. FC Pyskowice,

3. SCHLF Clearex Chorzów,

4. Gwiazda Ruda Śląska .

Analizę w grupie, w której gra SChLF Clearex przeprowadzi w osobnym newsie.

Grupa 7:

1. BSF Bochnia (organizator)

2. MKF Solne Miasto Wieliczka,

3. Stal Mielec,

4. Góral Tryńcza,- Drużyna wycofała się z rywalizacji

5. Heiro Rzeszów.

TYP: BSF Bochnia, MKF Solne Miasto Wieliczka

Gdyby Góral grał w tej grupie mogłoby byc ciekawie. Zawodnicy 11 listopada grają jednak kolejkę na trawie i Robert Kurosz nie mógł zebrać ekipy. W tym przypadku faworytem numer jeden do awansu jest Wieliczka mająca w składzie m.in. Przybyła czy Ślęczkę oraz kilku innych ogranych w futsalu zawodników jak np. Norberta Bębenka z Chrzanowa. Jak zawsze mocną siłą Wieliczki zapewne będą stałe fragmenty gry. Awans powinna zapewnic sobie także Bochnia, która po wycofaniu drużyny seniorskiej skupiła się na szkoleniu młodzieży. Ciężko myśleć aby zepsoły z podkarpacia czyli Stal i heiro namieszały w tej grupie choć heiro afiszuje się z regularnymi treningami od kilku tygodni.