SChLF Clearex U-20 przed eliminacjami - zapowiedź grupy 6.

Po losowaniu (wyborze) grup eliminacyjnych MMP U-20 w futsalu w sezonie 2015/2016 od razu rzuciło się w oczy, że najmocniejszą i najbardziej wyrównaną grupą będzie szósta, a w niej nasz zespół rywalizaujący pod szyldem SChLF Clearex.

Rywalizacja odbędzie sie w Gliwicach (Sośnica), a gospodarzem turnieju został GSF Gliwice. Oto harmonogram turnieju:

10:00 GSF Gliwice - FC Pyskowice
11:00 SCHLF Clearex Chorzów - Gwiazda Ruda Śląska
12:00 GSF Gliwice - Gwiazda Ruda Śląska
13:00 FC Pyskowice - SCHLF Clearex Chorzów
14:00 Gwiazda Ruda Śląska - FC Pyskowice
15:00 GSF Gliwice - SCHLF Clearex Chorzów

Zawody poprowadzą sędziowie Damian Jaruchiewicz, Krzysztof Bernaś i Aleksandra Guzek.

W poprzednich latach zespoły z Chrzanowa nie raz zdobywały medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. SChLF może poszczycić się brązem MMP U-16 w Ostródzie, złotem w tej kategorii w Unisławiu, Mielcu oraz brązem w Kaliszu. W Łęczycy kategoria U-18 wywalczyła srebro, a przed rokiem spora grupa graczy z Chrzamowa w barwach Wisły zdobyła srebro MMP U-20 w Unisławiu. Piszemy o tym dlatego, że z trzynastu zawodników, którzy pojadą na eliminacje MMP do Gliwic aż dwunastu ma na swoim koncie medale młodzieżowych i seniorskich mistrzostw kraju.

Dwa miesiące przygotowań, treningi oraz sparingi wyłoniły skład, w którym pod wodzą Miłosza Kocota zespół powalczy o awans do mistrzostw..w Gliwicach. Na eliminacje pojadą: Hejlman, Górkowski, Ząbek, Zastawnik, Nędza, Piskorz, Krzciuk, Lament, Sabuda, Orkwiszewski, Lelito, Kurzański, Przepiórka.

W Clearexie z pewnością licza, że zespół, którego liderem będzie reprezentant Polski - Mikołaj Zastawnik powtórzy sukces sprzed dwóch lat kiedy zepsół z Chorzowa (na zdjęciu) wywalczył zloto MMP U-20 w Bochni. Aby tak się stało w środę trzeba jednak przejść eliminacje co nie będzie z pewnością proste.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni do tych eliminacji. Mamy zgraną od lat drużynę, którą stać na bardzo wiele i postaramy sie to udowodnić na parkiecie w Gliwicach. Niewątpliwym wzmocnieniem będzie dla nas Mikołaj Zastawnik który jest juz futsalowym ligowcem, minusem jest jedynie fakt, ze nie mogliśmy sie przygotować na hali o pełnym wymiarze lecz nie powinno nam to przeszkodzić w walce o zwycięstwo w turnieju. Naszym najgroźniejszym rywalem będzie zdecydowanie Gwiazda, z ktorą spotkamy sie juz w pierwszym meczu, ale nie odstawimy nogi – skomentował zawodnik SChLF Artur Ząbek.

Faworytem grupy wydaje się być Gwiazda Ruda Śląska, która ma w składzie wielu zawodników od lat regularnie trenujących futsal oraz będących obecnie w ekstraklasowej kadrze. Gwiazda co prawda zamyka ligową tabelę, ale regularne treningi oraz starcia z najlepszymi takim graczom jak Barteczka, krzymiński, Białek czy Hiszpański dodają sporo pewności w rozgrywkach młodzieżowych.

- Nasza drużyna U-20 głównie składa się z zawodników pierwszej drużyny, więc wiadomo, że jedziemy na eliminacje po awans, by później walczyć o medale Mistrzostw Polski . Mamy 5/6 zawodników z pierwszej drużyny, reszta to zawodnicy z dużego boiska. Eliminacje to będzie próba generalna przed MMP w Gliwicach – ocenił lider Gwiazdy Mateusz Krzymiński.

Liderem gospodarzy - GSF Gliwice będzie z pewnością Amadeusz Pasierb, który obecnie gra w ekstraklasowym GAf Omega Gliwice, ale na MMP powróci do macierzystego klubu. Pozostali zawodnicy od lat (czasy Regionalnej Ligi Juniorów) byli w czołówce Śląska i ich ogranie z pewnością będzie widać na parkiecie. Seniorzy GSF zainaugorwali drugą ligę dzięki czemu z pewnością spora ilośc graczy U-20 także miała okazję brać udział w regularnych przygotowaniach grając m.in sparingi z Kamionką Mikołów.

Kilka tygodni przed eliminacjami trenowało także FC Pyskowice. Gracze z miejscowości gdzie kocha się futsal udanie sparowali m.in. z mlodzieżą NBit-u oraz jedną z drużyn środowiskowych. Wiodącym graczem w Pyskowicach powinien być Patryk Mitkowski, który gra w tamtejszej pierwszej lidze (przed rokiem w Unisławiu bronił barw Clearexu podczas MMP U-20). Groźny może być także Tymoteusz Tankowski - superstrzelec Stali Zabrze z czasów RLF.

Informacje na temat turnieju eliminacyjnego MMP U-20 w Gliwicach będziemy starali się umieszczać na naszej stronie i (lub) profilu SChLF na Facebooku! Trzymajcie kciuki!