SchLF Chrzanów U-14 jednak zagra w mistrzostwach!

Miła informacja dotarła do nas dzisiaj z Warszawy. Okazało się, że ubiegłoroczny mistrz kraju w kategorii U-14 - Helios Białystok (na turniej u siebie zespół sklejony z graczy Jagielloni) nie przyjedzie na tegoroczne mistrzostwa w Bielsku-Białej.

W związku z tym, na wolne miejsce został zaproszony zespół SChLF Chrzanów, który w turnieju półfinałowym uzyskał najlepszy bilans punktowy (w trzech meczach siedem punktów). Okazało się więc, że ambitna walka jednak się opłaciła i najmłodsi gracze SChLF będą mieli okazję wystapić w msitrzostwach pomimo pechowej porażki z Wieliczką w Karnych.

- Trzeba jechać i pokazać się z jak najlepszej strony. Z pewnością powalczymy, a nie mamy żadnego obciążenia jeśli chodzi o oczekiwany wyniki - skomentował kapitan SChLF Chrzanów U-14 Kacper Burzej.

Mistrzostwa w Bielsku-Białej zostaną rozegrane 30 i 31 stycznia 2016. Zagra w nim dwanaście zespołów podzielonych na cztery grupy. Najsłabsze drużyny z grup walkę zakończą już w sobotę rywalizując o miejsca 9-12. Pozostali zagrają także w niedzielę.

SChLF Chrzanów w miejsce Heliosa trafił do grupy C gdzie zmierzy się z Góralem Tryńcza i TAF Toruń. Oba kluby wywalczyły awans do mistrzostw wygrywając turnieje pierwszej fazy eliminacji.

Grupa 1: Rekord Bielsko-Biała, Unia Tarnów, Calisia Kalisz.

Grupa 2: GKS Wikielec, MKFSolne Miasto Wieliczka, Kamionka Mikołów.

Grupa 3: Góral Tryńcza, SChLF Chrzanów, TAF Toruń.

Grupa 4: Gwiazda Ruda Śląska, Junior Hurtap Łęczyca, AZS UW Drukarz Warszawa.