Półfinał MMP U-14. Awans Gwiazdy i Wieliczki (wyniki, relacja, zdjęcia)

W Libiążu odbył się turniej Półfinałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. W dramatycznych okolicznościach awans do mistrzostw wywalczyła Gwiazda Ruda Śląska oraz MKF Solne Miasto Wieliczka. Gospodarze - SChLF Chrzanów po wygraniu dwóch spotkąń grupowych w meczu o awans przegrali właśnie z Wieliczką po piętnastu seriach rzutów karnych.

https://picasaweb.google.com/100540170681921533976/PoFinaMMPU14Libiaz06012016R - Galeria z turnieju

http://www.marcin-niedospial.pl/mmp-u14/ - Galeria autorstwa fotografa Marcina Niedośpiała

Grupa A:

SChLF Chrzanów - Gwiazda Ruda Śląska 3-2 MVP: Kacper Burzej (SChLF)

Gwiazda Ruda Śląska - Glinik Gorlice 4-1 MVP: Hubert Szaraniec (Gwiazda)

SChLF Chrzanów - Glinik Gorlice 5-1 MVP: Michał Stachera (SChLF)

Tabela:

1. SchLF Chrzanów 2 6 8-3

2. Gwiazda Ruda Śląska 2 3 6-4

3. Glinik Gorlice 2 0 2-9

Grupa B:

Solne Miasto Wieliczka - AP Gliwice 1-3 MVP: Kacper Modlich (Gliwice)

AP Gliwice - Futsal Nowiny 4-1 MVP: Piotr Modlich (Gliwice)

Solne Miasto Wieliczka - Futsal Nowiny 3-3 MVP: Rafał Pabis (Nowiny)

Tabela:

1. AP Gliwice 2 6 6-2

2. Solne Miasto Wieliczka 2 1 4-6

3. Futsal Nowiny 2 1 4-7

Mecz o 5 miejsce:

Glinik Gorlice - Futsal Nowiny 4-1 MVP: Tomasz Mituś (Glinik)

Półfinały o awans:

SChLF Chrzanów - Solne Miasto Wieliczka 0-0 d. 0-0 k. 12-13 MVP: Dawid Słabosz (Wieliczka)

Gwiazda Ruda Śląska - AP Gliwice 3-2 MVP: Mateusz Bąk (Gwiazda)

NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP: Mateusz Hudzik (SChLF)

Najlepszy bramkarz: Kacper Burzej (SChLF)

Król strzelców: Michał Stachera (SChLF)

Nagrody na podstawie glosów trenerów wszystkich drużyn.

Najlepsi gracze w zespołach:

Glinik Gorlice: Patryk Góratowski

Futsal Nowiny: Jakub Chatys

SChLF Chrzanów: Kacper Burzej

Gwiazda Ruda Śląska: Dawid Studnik

Solne Miasto Wieliczka: Kornel Krzyżak

AP Gliwice: Marek Kijowski

Turniej był emocjonujący, a decydujące mecze o wyjściu z grupy czy te decydujące o awansie miały fantastyczny przebieg. Z dobrej strony pokazali się gospodarze - SchLF Chrzanów. Na inaugurację pokonali 3-2 Gwiazdę Ruda Śląska dzięki trzem bramkom Stachery, Trzeba jednak przyznać, że to rywal miał przewagę i w wielu sytuacjach przed stratą gola ratował Burzej i szczeście (piłka odbijała się trzy razy od słupka). W drugim meczu grupowym Gwiazda pokonała Glinika i jak się później okazało z tym rywalem wygrali także gracze SChLF Chrzanów awansując do półfinału z pierwszego miejsca. Tam trafili na Wieliczkę, która uległa Gliwicom, a później rzutem na taśmę uratowała remis z Nowinami. ten remis przy niższej porażce z AP dał awans z drugiego miejsca. W meczu o awans oba zepsoły bały się zaryzykować i mimo kilku okazji mecz i dogrywka zakończyły się bezbramkowym remisem. Zawodnicy rozstrzelali się za to w serii rzutów karnych. Do piłki podchodziło trzech graczy, a w sumie rozegrano aż 15 serii! W ich trakcie strzały Motyczki i Hudzika bronił bramkarz rywala. Za każdym razem jednak podobną interwencją popisywał się Burzej. W ostatniej serii został jednak pokonany i to Wieliczka awansowała do mistrzostw. Bliska awansu była sprawiająca najlepsze wrażenie Akademia Piłkarska Gliwice. prowadziła 2-1 z Gwiazdą, ale w końcówce padło wyrównanie. Gwiazda jednak nie odpuściła i Mateusz Bąk na kilka sekund przed końcem dał drużynie wygraną i awans.

Podczas turnieju SChLF Chrzanów zagrał w składzie: Burzej, Hudzik, Pawlas, Stachera, Kosowski, Motyczko, Barański, Kania, Bochenek, Zając, Bugdalski, Balon, Lieber

Jeśli chodzi o sam przebieg turnieju to miał podobną oprawę jak ten niedzielny w kategorii U-16. Kilkakrotnie między meczami zatańczyła grupa Just Dance, a po bramkach zawodnicy mogli cieszyć się przy rytmach muzyki. Sztab drużyn mógł skorzystać z Vip Roomu, który pomogła przygotować Pani Monika Burzej, a poczęstunek przekazała Ubojnia Drobiu i delikatesy KOKO. Obiady serwowała natomiast Firma Cateringowa Megalo. Po każdym meczu wręczano nagrodę MVP, a w niej upominki od AERO-BW. Suweniry od starostwa oraz województewa otrzymaliw szyscy trenerzy, do których trafiła także książka - 70 lat PPN Chrzanów. Podokręg na czele z obecnym podczas turnieju prezesem Józefem Cichoniem zasponsorował puchary dla drużyn, które awansowały do mistrzostw. Statuetki powędrowały także do sędziów Mariusza Krupy, Tomasza Kubika i Wojciecha Curyło. Otrzymali je także najlepsi gracze w każdej ekipie. Za najważniejsze wyrówąnienia indywidualne wręczono statuetkę, nagrodę rzeczową od Magic Sport oraz sportowe pamiątki, którymi były: autograf Bartosza Kapustki, koszulka Jakuba Piotrowskiego z autografami zepsołu Pogoni Szczecin oraz koszulka Mikołaja Zastawnika z Clearexu Chorzów wraz z autografem.Mikołaj przekazał także proporczyki PZPN. Finansowo organizację turnieju wsparła natomiast firma Silver-Service oraz Poseł RP Jarosław Szlachetka. Pomoc przy nagłośnieniu zapewniło LCK oraz Kinetik Fitness, a zdjęcia podczas imprezy robił fotograf Marcin Niedośpiał (jego galeria wkrótce).Honorowy patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.