MMP U-20 w Gliwicach DZIEŃ 3 - Wieliczka mistrzem!

Zespół MKF Solne Miasto Wieliczka został Mistrzem Polski U-20 w futsalu 2015/2016. Zespół w finale po rzutach karnych pokonał Unisław Team. brązowe medale zawisły na szyjach graczy Rekordu Bielsko-Biała.

ĆWIERĆFINAŁY:

Rekord Bielsko-Biała - AZS UMCS Lublin 2-1

Euromaster Chrobry Głogów - Unisław Team 2-5

TAF Toruń - BSF Bochnia 2-2 k. 2-3

MKF Solne Miasto Wieliczka - GAF Gliwice 4-1

Mecze ćwierćfinałowe nie przyniosły niespodzianek, ale to nie znaczy, że brakowało w nich emocji. Rekord prowadził z Lublinem, który w drugiej połowie mógł, a nawet powinien doprowadzić do remisu. Kontrowersje wzbudzał brak reakcji sędziów na trzymanie Hilbrychta, a w ostatniej minucie gracze UMCS natomiast trzykrotnie nie potrafili skierować piłki do bramki Rekordu w dogodnych sytuacjach i odpadli. Unisław, który "wybrał sobie" Chrobrego Głogów tylko remisując grupowy mecz z GAF-em z pewnością nie pożałował. Wygrał bowiem pewnie spotkanie pokazując kilka ładnych akcji i dograń w polu karnym. Wyrównany pojedynek stworzyły ekipy z Torunia i Bochni. W regulaminowym czasie był remis 2-2, a rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. W karnych lepszy okazał się BSF i to ten zespół awansował. Co ciekawe gracze z Bochni świętowanie rozpoczęli zbyt wcześnie, ale po wyjaśnieniu sytuacji ich zawodnik i tak pokonał w ostatniej serii Brończyka. Dość łatwo wygrała natomiast Wieliczka. Gol Pautiaka to było za mało na wyrównany i mocny zespół MKF-u, szczególnie że gra w przewadze GAF-owi kompletnie nie wychodziła i to podopieczni Konrada Cebuli wygrali 4-1.

PÓŁFINAŁY:

Rekord Bielsko-Biała - Unisław Team 1-2

MKF Solne Miasto Wieliczka - BSF Bochnia 6-1

Jeszcze łatwiej Wieliczka ze swoim rywalem rozprawiła się w półfinale. W derbach z Bochnią kolejne trzy bramki do swojego dorobku dołożył Przybył, a Bochnia w drugiej połowie pogodziła się już z porażką i wiedziała, że nie jest w stanie doprowadzić choćby do remisu. Wygraną Unisław Team z Rekordem zapewniły dwie bramki Karola Czyszka, który brylował i w ataku i w defensywie. ta była szczególnie wazna w końcówce kiedy Rekord wycofał bramkarza, ale nie przyniosło im to wyrównania.

MECZ O 3 MIEJSCE

Rekord Bielsko-Biała - BSF Bochnia 4-1

FINAŁ

Unisław Team - MKF Solne Miasto Wieliczka 1-1 k. 2-3

W meczu o trzecie miejsce nie było niespodzianki. Zmęczona półfinałem Bochnia nie nawiązała odpowdniej walko z rekordem, który wystaiwł do gry kilku graczy, którzy wcześniej mniej wystepowali na parkiecie. W drużynie z Bielska-Białej było widać, że brąz nie sprawia im tyle radości, ale z czasem z pewnością będą i z tego się cieszyć. W finale Unisław szybko objął prowadzenie po strzale Kortasa. Wieliczka chciała jak najszybciej odrobić straty, ale była nieksuteczna lub w bramce dobrze spisywał się Mielniczek.W drugiej połowie napór Solnego Miasta był coraz wiekszy. Zespół nie wykorzystał także przedłużonego karnego. Doprowadził jednak do remisu grając w przewadze. Pod koniec dogrywki po raz kolejny przy strzale z dziesięciu metrów górą był bramkarz z Unisławia. Do rozstrzygnięcia potrzebna była seria rzutów karnych. tam bohaterem okazał się Jaszczyński. Wybronił strzał najlepszego u rywali belzyta, a po chwili trafił przybył i to Wieliczka mogła świętować mistrzostwo.

NAGRODY INDYWIDUALNE:

MVP: Maksym Pautiak (GAF Gliwice)

Najlepszy bramkarz: Michał Mielniczek (Unisław Team)

Król strzelców: Wojciech Przybył (Solne Miasto Wieliczka:

Organizatorzy przyznali tylko podstawowe nagrody indywidualne. Król strzelców wyłonił się sam. Wojciech Przybył był motorem napędowym Wieliczki i osiem bramek wystarczyło mu do tytułu. Dobrymi występami w półfinale i finale nagrodę dla najlepszego bramkarza wywalczył sobie Michał Mielniczek z Unisławia. Kontrowersyjny był natomiast wybór MVP. Nagrodę odebrał Maksym Pautiak. Gracz gospodarza - GAF Gliwice był ldierem swojego zespołu, ale jednak odpadł w ćwiercfinale i z pewnością nagroda nalezała sie bardziej komuś z czołówki.