MMP U-20 w Gliwicach DZIEŃ 2 - LIVE

Rozpoczęły się zmagania podczas drugiego dnia finałów MMP U-20 w futsalu w Gliwicach. Zapraszamy do śledzenia meldynków z hali przy ul. Jasnej. Tekstowe relacje ze wszystkich spotkań można znaleźć tutaj: http://www.lajfy.com/league/index/id/1597?date=2015-12-19

Zespół SChLF Clearex na parkiecie jak wszyscy zaprezentuje się dwukrotnie. O 10.30 zagra z AZS UMCS Lublin: http://www.lajfy.com/match/index/date/2015-12-19/id/165997 , a o 17.10 z BSF Bochnia: http://www.lajfy.com/match/index/date/2015-12-19/id/165999

GALERIA Z PIERWSZEGO DNIA: http://picasaweb.google.com/100540170681921533976/MMPU2020152016Dzien118122015R

GRUPA A:

Hurtap Łęczyca - GSF Gliwice 5-2

Rekord Bielsko-Biała - TAF Toruń 4-0

Hurtap w końcu "dojechał" na mistrzostwa. W zespole było widać zdecydowanie większą denerminację niż w piątkowym spotkaniu. Zespół do boju poderwał braterski duet Ignaczaków, którzy mieli także wsparcie w bramce ci zaoowocowało kompletem punktów i szansą na awans do dalszych gier. Rekord także był inną drużyną niż w piątek. W ofensywie mijał rywali i precyzyjne strzały znajdowały drogę do siatki dzięki czemu zespół odniósł pewną wygraną.

GRUPA B:

BSF Bochnia - Nbit Gliwice 3-1

SChLF Clearex - AZS UMCS Lublin 1-3

Bochnia pewnie pokonała Nbit, który zdołał zdobyć swoją pierwszą bramkę w turnieju. Wygrana Bochni została potwierdzona w samej końcówce dzięki czemu nie było już wątpliwości. Clearex natomiast zlekceważył rywala przez co przegrał pojedynek. Zbyt szybbkie prowadzenie akcji, straty i niedokładne podania były wodą na młyn dla Lublina. SChlF Clearex jednak prowadził po golu Piskorza. Na 20 sekund przed końcem połowy zespół miał rzut rożny, ale niedokładnie zagrał Zastawnik, a po faulu lamenta rywal wyrównał z przedłużonego karnego. W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał, a Lublin trafił efektownie po rzucie rożnym. SChLF Clearex wycofał bramkarza i po jednej ze strat dostał bramkę z za połowy, która ustaliła wynik meczu przez co mecz z Bochnią zamiast meczem o pierwsze miejsce w grupie będzie meczem o wyjście z niej.

GRUPA C:

GKS Futsal Tychy - Mściwoj Kartuzy 2-3

MKF Solne Miasto Wieliczka - Chrobry Głogów 2-3

Tychy przegrały drugi mecz i praktycznie pozbawiły się możliwości dalszej gry. Gra w przewadze w końcówce nie zaowocowała brramką wyrównującą. Wieliczka w ciągu pierwszych trzech minut trzy razy faulowała (Bębenek) co poskutkowało później przedłużonymi karnymi Głogowa, które dały prowadzenie 2-0 i ostateczną wygraną 3--2.

GRUPA D:

Unisław Team - AZS UEK Kraków 3-2

GAF Gliwice - AZS UG Gdańsk 6-4

Unisław prowadził 2-0, ale jeszcze przed przerwą UEK złapał kontakt. W drugiej połowie rywal wyrównał, a przedłużonego karnego nie wykorzystał w Unisławiu Belzyt (strzelił w słupek). Na dziesięć sekund przed końcem Unisław miał kolejnego przedłużonego karnego, ale tym razem Czyszek był skuteczny i zespół wygrał 3-2. GAF prowadził natomiast od początku. AZS UG w końcówce podciągnął wynik i przegrał różnicą dwóch bramek nie awansując do dalszej fazy.

GRUPA A:

TAF Toruń - GSF Gliwice 6-1

Rekord Bielsko-Biała - Hurtap Łęczyca 3-2

Grupa A zakończyła się niespodziewanym awansem TAF-u. Zespół z Torunia wykorzystał idealnie kontry i prowadził z GSF-em 4-1. Rywalowi przewaga nie przyniosła rezultatu i tylko spowodowała powiększenie wyniku. Z pierwszego miejsca awansował natomiast Rekord, który w meczu o awans szybko objął prowadzenie po golu Szymańskiego i dowiózł je do końca wygrywając 3-2 ale mając kontrolę nad awansem - Hurtap musiał bowiem wygrać.

GRUPA B:

AZS UMCS Lublin - Nbit Gliwice 3-2

SChLF Clearex - BSF Bochnia 1-3 (Zastawnik)

Nbit prowadził a później długo remisował z Lublinem. Ostatecznie UMCS jednak wygrał i zapewnił sobie awans co sopowodowało, że SChLf Clearex aby awansować musiał wygrać z Bochnią dwoma bramkami. Rozpoczęło się dobrze bowiem gola w swoim stylu strzelił Mikołaj Zastawnik. Zespół nie poszedł jednak za ciosem i na początku drugiej połowy stracił dwie bramki, a trzecią grając w przewadze. Tym samym SChLf Clearex sprawił największą negatywną niespodziankę turnieju i opadł już w grupie.

GRUPA C:
Chrobry Głogów - Mściwoj Kartuzy 2-2

MKF Solne Miasto Wieliczka - GKS Futsal Tychy 5-0

Mściwoj awby awansować musiał wygrac, ale Chrobbry postawił twarde warunki i remisując zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie. Drugie miejsce w grupie zajęła natomiast Wieliczka, która bez problemów pokonała Tychy.

GRUPA D:

AZs UG Gdańsk - AZS UEK Kraków 3-5

GAF Gliwice - Unisław Team 2-2

W meczu o honor starcie akademików wygrali studenci z Krakowa. W meczu "o pierwsze miejsce" padł remis. Remis, który w ostatnich sekundach strzałem z połowy dał zespołowi z Unisławia Daniel Kortas. W rywalizacji "dziurek" Unisław był już dużo lepszy wygrywając 6-0. Trzebba bowiem jasno stwierdzić, że podopieczni Jerzego Siemienieckiego meczu wygrać nie chcieli aby nie trafić w ćwiercfinale na Wieliczkę.