Grand Prix U-16 - zapowiedź

Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w sezonie 2016/2017 ruszyły pełną parą. Niestety najstarsza kategoria U-20 pożegnała się z mistrzostwami. W najbliższą niedzielę lepiej będą chcieli się zaprezentować gracze z kategorii U-16. SChLF Chrzanów trafił do grupy z Sobkiem Kraków i Promieniem Mikluszowice. Ci drudzy są kompletną niewiadomą i debiutantem w futsalowej rywalizacji. Na trawie klub występuje w okręgowej lidze juniorów młodszych w Bochni. Sobka znamy znakomicie. To zespół złożony z graczy Garbarni i bardzo nieprzyjemny w grze na hali bowiem grający typowo "trawiaście" bez jakiejś taktyki.

Grand Prix U-16, 20.11.2016 r.:
10.00 Promień Mikluszowice - SChLF Chrzanów
11.00 Promień Mikluszowice - UKS Sobek Kraków
12.00 UKS Sobek Kraków - SChLF Chrzanów
12.45 Rozdanie nagród

Każda drużyna podczas turnieju w Chrzanowie rozegra dwa mecze i będą one wliczane do tabeli podobnie jak kolejne podczas turniejów w Krakowie (3 grudzień) i Bochni (już w 2017 roku). Dwie najlepsze drużyny awansują do finałów MMP U-16 w Białymstoku.

Przed startem w eliminacjach SChLF U-16 zaliczył kilka jednostek treningowych. Zespół jest oparty na zawodnikach Fabloku, a trenerem jest Zbigniew Pawela - były reprezentant Polski w futsalu. Spora część zawodników ma już za sobą starty w kilku mistrzostwach (4 miejsce w MMP U-14 w Gliwicach, 4 miejsce w MMP U-14 w Białymstoku, ćwierćfinał w MMP U-16 w Pniewach). Przepiórka oraz Jochymek grali także w MMP U-16 w Toruniu oraz MMP U-18 w Łęczycy. Do składu został dołączony także Kacper Burzej, który jest obecnie zawodnikiem Rekordu Bielsko-Biała.

Zawody poprowadzą sędziowie: Janusz Krupnik, Rafał Ziach, Łukasz Szymczyk

Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe statuetki oraz słodkości od Dan Cake. Wyróżnieni zostaną najlepszy bramkarz, strzelec oraz MVP turnieju.

Kadra na niedzielny turniej:

Paweł Prowalski
Kacper Burzej
Gerard Kapcia
Damian Przepiórka
Piotr Knapik
Jakub Jochymek
Patryk Jaszczur
Marek Starzycki
Dawid Motyczko
Kacper Cziszewski
Kacper Kołodziejczyk
Piotr Ślósarz
Jakub Ciupek
Szymon Ferdek
ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA JUŻ OD 10.00!

Na zdjęciu: SChLF U-14 podczas MMP U-14 w Białymstoku w sezonie 2014/2015