Grand Prix U-16 - wyniki, zdjęcia.

Po dwudziestolatkach do rywalizacji w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski stanęła grupa U-16. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Pawelę składa się z zawodników Fabloku Chrzanów oraz Kacpra Burzeja, który obecnie reprezentuje Rekord Bielsko-Biała. W grupie 4 eliminacji poza SChLF Chrzanów są Promień Mikluszowice oraz UKS Sobek Kraków. Każdy z klubów zorganizuje eliminacje, a dwie najlepsze drużyny pojadą na mistrzostwa do Białegostoku.

Turniej w Chrzanowie rozpoczął się od starcia gospodarzy z Mikluszowicami, które były totalną niewiadomą. Zgodnie z oczekiwaniami rywale prezentowali mało halowy styl gry, do którego niestety dostosował się SChLF i gra była bardzo rwana i polegała raczej na kontrowaniu. Obie drużyny miały swoje okazje, ale brakowało im skuteczności. Świetnie między słupkami SChLF spisywał się także Prowalski.W końcu pod koniec pierwszej połowy do siatki rywali trafili Knapik i Jaszczur dzięki czemu SChLF prowadził 2-0. W drugiej połowie rywal zdołał jednak wyrównać i znowu zrobiło się nerwowo. Wygraną drużynie z Chrzanowa zapewnił jednak Przepiórka skutecznie wykonując przedłużony rzut karny (drugi wybronił mu bramkarz).

W drugim meczu Mikluszowice grały z Sobkiem i niespodziewanie obejmowały prowadzenie i to zespół z Krakowa musiał gonić wynik. W drugiej połowie podopieczni trenera Śliwy zamknęli Promień na własnej połowie, ale wystarczyło to jedynie do wywalczenia remisu.

Na zakończenie zmagań Sobek zmierzył się z gospodarzami. SChLF objął szybko dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Przepiórka wbił piłkę do bramki naciskając rywala, a po chwili wykorzystał ładne dogranie od Jochymka. W dalszych fragmentach meczu obraz gry się nie zmieniał i to SChLF dominował. Sobek też miał swoje sytuacje, ale zarówno Prowalski jak i Burzej byli tego dnia świetnie dysponowani. Chrzanowianie wygrali pewnie 5-0 i przed drugim turniejem są w dobrej sytuacji mając 5 punktów przewagi nad rywalami.

WYNIKI:

Promień Mikluszowice – SChLF Chrzanów 2-3 (0-2)

0-1 Knapik (10), 0-2 Jaszczur (12), 1-2 Ogorzały (14), 2-2 Michalik (21), 2-3 Przepiórka (23)

Promień Mikluszowice – UKS Sobek Kraków 3-3 (2-2)

1-0 Pasiut (4), 1-1 Pulchny (4), 1-2 Buda (12), 2-2 Słaby (12), 3-2 Pasiut (15), 3-3 Buda (22)

UKS Sobek – SChLF Chrzanów 0-5 (0-3)

0-1 Przepiórka (2), 0-2 Przepiórka (3), 0-3 Starzycki (8), 0-4 Jochymek (15), 0-5 G. Kapcia (20)