Grand Prix U-16 - wyniki, relacja, zdjęcia.

W sobote 20 stycznia w Bielsku-Białej odbył się trzeci z turniejów Grand Prix będących eliminacją do MMP U-16 w futsalu. MKS Fablok awans do mistrzostw miał zapewniony już po dwóch turniejach (podobnie jak liderujący Rekord). Przed trzecim Grand Prix z awansu mogła się cieszyć już także Gwiazda. Wszystko przez rezugnację z dalszej gry Stali Zabrze i APG Gliwice.

Do turnieju w Bielsku zespół z Chrzanowa przystapił bez nieboecnych z rożnych względów Klechowskiego, Stachery i Chechelskiego. Po roku przerwy zaprezentował się natomiast Pędrys. Także w mocno zmienionym składzie zaprezentował się Rekord, ale trener Bucciol jak się okazało miał godnych zastepców. Rekord w pierwszej połowie zdominował Fablok, który miał ciężko wyjść ze swojej połowy. Kiedy toi się udawało brakowało spokoju w wykończeniu kontr i Rekord po 12 minutach prowadził już 4-0 (choć trzeba przyznać, że dwie bramki padły po pechowych rykoszetach). W drugiej połowie na parkiecie był inny Fablok. Bardziej waleczny i zadziorny. Niestety nie udało się zatrzymać Rekordu, który dwukrotnie pokonał Przewoźnika (raz przez złe ustawienie przy stałym fragmencie gry Surowca). Pod koniec honorowe trafienie dla Fabloku zaliczył Pędrys.

Po kilku minutach przerwy Fablok zmierzył się z Gwiazdą. Dobry początek obfitował w wiele sytuacji, ale dobrze w bramce spisywał się Mryka. Wszystko posypało się kiedy Przewoźnika pokonał Szaraniec. Fablok stanął i tylko przyjmował ciosy przegrywając do przerwy 0-4. W drugiej połowie zespół rozpoczął od gry w przewadze, ale została ona zneutralizowana przez wysoką defensywę Gwiazdy. Ostatecznie podobnie jak w pierwszym meczu Fablok przegrał 1-6 (jedynego gola zdobył Piechota) i został mocno sprowadzony na ziemię w ostatnich eliminacjach.

Na zakończenie turnieju Rekord prowadził z Gwiazdą 1-0, ale w końcówce do remisu doprowadził Szaraniec i Gwiazda urwała Rekordowi pierwsze punkty w eliminacjach. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni zawodnicy statuetki. Królem strzelców został Mateusz Antczak z Rekordu, najlepszym bramkarzem Dawid Mryka z Gwiazdy, a chyba na osłodę MVP Piotr Ślósarz z Fabloku.

Zanim Fablok wyjechał do Chrzanowa zagrał jeszcze towarzysko z Rekordem przegrywając to starcie, ale w kilku momentach prezentując ładne akcje co miejmy nadzieję będzie prognostykiem na dobrą przyszłość w mistrzostwach w Mikołowie.