8 kol. MSMLF - wyniki, relacja, zdjęcia.

MKS Trzebinia JM utrzymał pozycję lidera i miano niepokonanej drużyny w Magic Sport Lidze Futsalu. W zaciętym meczu zespół poradził sobie z Gucci Gangiem. Zespoły walczą już w drugiej rundzie podzielone na grupę mistrzowską i grupę pocieszenia.

https://photos.google.com/share/AF1QipPhmder4lTVtVJryXJ-GF_Dzf8cvuu9Nfizj-7KnLRGto7Jm8VHwvcOhjTk7P98dA?key=Y1l5WGpOWnBJMFZNOWRSZkROeEZaUl8ybVVIU2R3 - Zdjęcia z rywalizacji

W dwóch pierwszych meczach zagrały zespoły z grupy pocieszenia. Golden Five prowadziło z MKS Trzebinia 2004 II 3-0, ale w końcówce czerwoną kartkę zobaczył Maciak i rywale złapali kontakt. Do końcowych sekund były więc emocje, ale to Golden Five wygrał 3-2 dzięki czemu zapewne utrzyma 7 lokatę na koniec sezonu. Bliski piątego miejsca jest MKS Trzebinia 2004 I, który poradził sobie z Łazarskim Miami. Wynik mógłby być odmienny, ale poza dwiema bramkami Alberta Ryski kilka kolejnych groźnych strzałów tego zawodnika efektownie bronił Michał Pałka.

W grupie mistrzowskiej ciekawie było w meczu MKS Trzebinia JM z Gucci Gangiem. Ci pierwsi prowadzili do przerwy 2-1 i poczuli wiatr w żaglach kiedy za rękę poza polem karnym czerwoną kartkę zobaczył Przewoźnik. Zastępujący go w bramce Gucci Gangu Gędłek spisywał się dobrze, ale zespół stracił jednego zmiennika co wpłynęło na utratę siły. Gucci Gang dwukrotnie wyrównywał, ale za każdym razem MKS szybko odpowiadał. W końcówce Gucci gang wycofał bramkarza, ale nie przyniosło to efektu i MKS zanotował kolejną wygraną w lidze.

Losy mistrzostwa rozstrzygnie więc zapewne ostatnie starcie, w którym Magic Sport będzie musiał odrobić straty z meczu z Trzebinią JM z pierwszej rundy (przegrana 3-6). W niedzielę zespół 22-1 rozgromił Fablok 2003. Zawodnikom Magic Sportu wychodziły szczególnie strzały z dystansu, a aż osiem goli zaliczył Dawid Motyczko. Swojego dnia nie miał także bramkarz Fabloku, który kilkakrotnie powinien zachować się lepiej.

WYNIKI:

Golden Five - MKS Trzebinia 2004 II 3-2 (2-0)

Krystian Bigaj, Kamil Maciak, Jakub Starwarz - Aleksander Lubiński, Kacper Strycharski

ŻK: Kamil Maciak x2 (Golden Five)

MKS Trzebinia 2004 I - Łazarskie Miami 5-2 (2-1)

Mateusz Wojas 2, Kamil Wójcik 2, Konrad Kalinowski - Albert Ryska 2

ŻK: Kamil Wójcik (MKS 2004 I)

Gucci Gang - MKS Trzebinia JM 3-7 (1-2)

Filip Macuda 2, Karol Piechota - Przemysław Ruczyński 3, Kacper Wnuk 2, Arkadiusz Tajs, Radosław Siejka

CZK: Olaf Przewoźnik (Gucci Gang)

Magic Sport - MKS Fablok Chrzanów 2003 22-1 (9-0)

Dawid Motyczko 8, Piotr Ślósarz 4, Oskar Chechelski 3, Kacper Burzej 2, Kacper Klechowski 2, Bartosz Hardzina 2, Michał Kosowski - Łukasz Zarzycki