Grand Prix U-16 - Awans SChLF Clearex.(wyniki, relacja, zdjęcia)

Niedzielny turniej w Libiążu zakończył rywalizację w grupie 5 eliminacji MMP U-16 w sezonie 2015/2016. Po serii trzech turniejów awans do finałów w Pniewach wywalczyły zespoły SChLF Clearex, UKS Sobek Kraków oraz MOSiR Kamionka Mikołów. Grand Prix w Libiążu wygrał lepszym stosunkiem bramek nad gospodarzami - UKS Sobek Kraków.

https://picasaweb.google.com/100540170681921533976/GrandPrixU16Libiaz03012016R - Galeria z turnieju

http://www.marcin-niedospial.pl/mmp-u16/ - Galeria autorstwa fotografa Marcina Niedośpiała

Gdyby nie złośliwość rzeczy martwych to organizacyjnie turniej byłby przeprowadzony chyba idealnie jak na tego typu imprezę. Organizację chwalili bowiem zarówno sędziowie jak i drużyny, a to chyba najważniejsze. Niestety w pewnym momencie posłuszeństwa odmówiła tablica, ale na szczęście po pewnym czasie awarię udało się usunąć.

Na początku rywalizacji upominek urodzinowy z rak organizatorów otrzymał sedziujący zawody Sławomir Steczko. Po każdym meczu wybrano MVP< którzy tradycyjnie dostali upominki w postaci aerozoli od AERO-BW. O oprawe muzyczną dbali zawodnicy SChLF Clearex U-18, a mamy zawodników z kategorii U-16 obsługiwały VIP Room, który w głównej mierze zaopatrzyła Ubojnia drobiu i delikatesy KOKO. Zdjęcia podczas rywalizacji robił natomiast fotograf Marcin Niedośpiał.

Dwukrotnie na parkiecie pojawiła się także grupa Just dance z Chrzanowa, która dała pokaz taneczny zgromadzonej publiczności, która szczególnie liczna była na początku rywalizacji. Wiele osób wytrwało jednak do końca prawie dziewięciogodzinnej walki.

Po rozegraniu dziesięciu spotkań przyszedł czas na podsumowanie i nagrodzenie zawodników. Nagrody wręczył reprezentant Polski w futsalu Mikołaj Zastawnik, który najlepszym graczom w poszczególnych ekipach przekazał proporczyki kadry z autografem, a także Prezes PPN Chrzanów Józef Cichoń, który zabrał głos zycząc finalistom powodzenia podczas mistrzostw w Pniewach.

MVP turnieju, najlepszy bramkarz i strzelec otrzymali nagrody rzeczowe. Statuetki oraz kosmetyki powędrowały do najlepszych graczy podczas cyklu Grand Prix. Statuetki oraz nagrody rzeczowe od Salonu Sportowego Magic Sport trafiły także do MVP i najlepszego bramkarza calych eliminacyjnych zmagań. Wszystkie drużyny otrzymały ponadto statuetki oraz zestawy suwenirów ze starostwa w Chrzanowie, które zorganizował radny Bartłomiej Gębala oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie a także książki z historią PPN Chrzanów.

Organizację turnieju wsparła także firma Silver-Service oraz sponsor grup młodzieżowych w MKS Trzebinia-Siersza firma Krisbud, która w związku z brakiem organizacji Grand Prix przez MKS postanowiła przekazać kwotę na nagrody. Mogliśmy liczyć także na wsparcie polityków. Turniej patronatem objął marszałek województwa Jacek Krupa, Poseł RPJarosław Szlachetka.

Jeśli chodzi o rywalizację piłkarską to turniej nie różnił się wiele od dwóch wcześniejszych. Stal przegrywała raczej zdecydowanie choć tym razem zawalczyła z SchLF Clearex ulegając jedynie 1-2. Trzebinia także spięła się tradycyjnie na mecz z naszym zespołem, ale nie wykorzystała szansy w postaci karnego i czerwonej kartki Jaszczura. Później PIĘĆ przedłużonych karnych w pierwszej polowie zmarnował SChLF i mecz ostatecznie zakończył sie remisem. Trzebinia szanse na awans straciła przegrywając z Mikołowem, który zdołał zremisowac z Sobkiem. Takie wyniki spowodowały, że ostatnie starcie decydowało o podziale pierwszego i drugiego miejsca. Wynik zmienił się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie po faulu Kaniaburki i karnym wykorzystanym przez Barana padł remis. Sobek myślał, że to wystarczy do wygrania Grand Prix. Jednak dwa remisy i wygrana SChLF w Zabrzu zadecydowały, że to podopieczni Zbigniewa Paweli zajęli pierwszą lokate bezpośrednimi meczami. Stosunkiem bramek Sobek wygrał natomiast w niedzielę w Libiążu.

Turniej w Libiążu pokaza po raz kolejny, że zespół SChLF ma duży potencjał, ale gra nierówno. Zawodnicy nie potrafią iść za ciosem i wykorzystać przewagi pokonując rywali wysoko (jak inni np z Trzebinią czy Stalą). Na plus trzeba potraktować jednak najmniejszą ilość straconych goli w całej rywalizacji. W Libiążu natomiast na miarę swoich mozliwości w końcu zagrali liderzy zespołu - Damian Przepiórka i Jakub Jochymek. Ten drugi brał w końcówkach ciężar gry na siebie i zdobywał kluczowe bramki.

Do mistrzostw w Pniewach zostało jeszcze kilka tygodni i ten czas ekipy SChLF Clearex, Sobka i Mikołowa muszą przepracowac jak najlepiej aby udanie wypaść na tle rywali z innych grup.

WYNIKI:

Kamionka Mikołów - SChLF Clearex 2-3 MVP: Damian Przepiórka (Clearex)

MKS Trzebinia-Siersza - MOSiR Stal Zabrze 7-3 MVP: Karol Łubik (MKS)

Kamionka Mikołów - UKS Sobek Kraków 5-5 MVP: Łukasz Szczepek (Kamionka)

MKS Trzebinia-Siersza - SChLF Clearex 2-2 MVP. Damian Dziadzio (MKS)

MOSiR Stal Zabrze - UKS Sobek Kraków 2-11 MVP: Bartosz Baran (Sobek)

Kamionka Mikołów - MKS Trzebinia-Siersza 1-0 MVP: Łukasz Szczepek (Kamionka)

SChLF Clearex - MOSiR Stal Zabrze 2-1 MVP: Jakub Jochymek (SChLF Clearex)

UKS Sobek Kraków - MKS Trzebinia-Siersza 7-2 MVP: Marcin Kołton (Sobek)

Kamionka Mikołów - MOSiR Stal Zabrze 5-0 MVP: Michał Król (Kamionka)

UKS Sobek Kraków - SChLF Clearex 2-2 MVP: Jakub Jochymek (SChLF Clearex)

Tabela: