Finaliści MMP U-20 wyłonieni. Podział na koszyki.

11 Listopada w całej Polsce rozegrane zostały turnieje eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w futsalu. Nasz zespół SChLf Clearex wygrał grupę szósta i awansował do finałów wraz z GSF Gliwice. Poniżej przedstawiamy zespoły, z którymi SChLF Clearex zagra podczas finałów. W większości przypadków nasze typy się sprawdziły.

Grupa 1:

Vamos Gdańsk, AZS UG Gdańsk.

Grupa 2:

Unisław Team PBDI, TAF Toruń.

Grupa 3:

Junior Hurtap Łęczyca, UMCS Lublin.

Grupa 4:

Nbit Gliwice, KGHM Euromaster Głogów.

Grupa 5:

AZS UEK Kraków, GKS Futsal TYCHY.

Grupa 6:

Clearex Chorzów, GSF Gliwice.

Grupa 7:

MKF Solne Miasto Wieliczka, BSF Bochnia.

W grupie 1 po wycofaniu Ustki zagrały trzy drużyny i zgodnie z naszymi oczekiwaniami od reszty stawki in minus odstawało Morze Stegna dzieki czemu awans uzyskał Vamos i AZS UG Gdańsk. W grupie 2 poprawnie wytypowaliśmy awans Unisław Team. Podopieczni Jerzego Siemienieckiego wygrali dwa mecze i zanotowali remis z TAF-em. prym w zespole wiedni zgodnie z oczekiwaniami Belzyt i Czyszek. Zawiodła Lubawa oraz Pogoń. Sam Kamil Lasik nie dał rady zatrzymać rywali.

- Miałem dużo pracy. Jak zawsze w kilku sytuacjach mogłem się zachować lepiej. Drużyna za mało ze sobą trenowała abyśmy mogli coś ugrać. Myślę jednak, że w starciu z TAf-em byliśmy lepsi, ale brakło punktów - ocenił Kamil Lasik.

Hurtap będzie jednym z faworytów mistrzostw mając w składzie wielu ogranych w poprzednich latach zawodników. Zespół aspiracje potwierdził w eliminacjach grupy 3 wygrywając pewnie wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli zgodnie z naszymi oczekiwaniami akademicy z Lublina, a grę na eliminacjach zakończyła Gatta i zespół z Łodzi.

Wydaje się, że poziom rywalizacji w grupie 4 był najsłabszy. Do awansu typowaliśmy Polkowice i Nbit. Ci pierwsi na turniej...nie dojechali. Gliwiczanie skromnie wygrali oba mecze, a drugie miejsce zajął Głogów pozostawiając z zerowym dorobkiem gospdoarzy z Jelcza-Laskowice. W grupie 5 trafiliśmy obu finalistów. Z kompletem punktów rywalizację zakończyły Tychy, które dobrą grę prezentowały już w sparingach z SChLF Clearex. W barwach GKS-u zagrał oczywiście Kacper Dudzik z Libiąża. W UEk Kraków, który zajął miejsce drugie można było oglądać Daniela Molika z Tenczynka oraz grającego w polu...byłego bramkarza Antalyi i Sobka Kraków Krzysztofa Maruta. Na eliminacjach grę skończyły ekipy z Dabrowy Górniczej oraz studenci z Katowic.

Grupę 6 przeanalizowaliśmy dokładnie w poprzednich relacjach. To właśnie w Gliwicach awans wywalczył SChLF Clearex oraz GSf Gliwice pozostawiając w pokonanym polu faworyzowaną Gwiazdę oraz FC Pyskowice. Niespodzianki nie było za to w grupie 7. Po wycofaniu Górala tryńcza bez najmniejszych problemów rywali gromiła Wieliczka z Norbertem Bębenkiem w składzie. Drugie miejsce wywalczyła organizująca eliminacje Bochnia, a stawke zamknęły podkarpackie Heiro Rzeszów i Stał Mielec.

Poza zespołami, które wywalczyły awans do finałów MMP U-20 w Gliwicach w dniach 18-20 grudnia 2015 r zagrają gospodarz GAF Gliwice oraz ubiegłoroczny mistrz - Rekord Bielsko-Biała. Na podstawie rankingu wszechczasów oraz podziału terytorialnego ustalono podział na koszyki. Losowanie odbędzie się 25 listopada.

Koszyk I:

GAF Gliwice, Rekord Bielsko Biała, Clearex Chorzów, MKF Solne Miasto Wieliczka.

Koszyk II:

BSF Bochnia, Junior Hurtap Łęczyca, Unisław Team PBDI, GKS Futsal Tychy.

Koszyk III:

UMCS Lublin, AZS UG Gdańsk, TAF Toruń, KGHMEuromaster Głogów.

Koszyk IV:

GTF Nbit Gliwice, Vamos Gdańsk, GSF Gliwice, AZSUEK Kraków.