Eliminacje MMP U-16 - zapowiedź.

Jako drudzy rywalizację w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozpoczną zawodnicy w kategorii U-16. Nasz zespół SChLF Clearex trafił do silnej grupy, w której zagrają także Stal Zabrze, Kamionka Mikołów, UKS Sobek Kraków oraz lokalny rywal - MKS Trzebinia-Siersza. Awans do mistrzostw wywalczą trzy najlepsze zespoły. Eliminacje będą się odbywac systemem Grand Prix, a więc podczas każdego turnieju drużyny będą zdobywać punkty, a ich suma zadecyduje o końcowej klasyfikacji. Na chwilę obecną wiemy iż rywalizację zaczynamy już w najbliższą niedzielę 15 listopada w Zabrzu. 6 grudnia zagramy w Mikołowie, w okresie świąteczno-noworocznym w Trzebini, a w styczniu (czekamy na wyremontowanie hali) w Chrzanowie. Wciąż nie ma informacji od Sobka, ale wraz z pozostałymi drużynami liczymy iż drużyna z Krakowa także wyrazi chęć na organizację eliminacji.

Zespół SChLF Clearex do eliminacji przygotowywał się dwufazowo. Część zawodników trenowała od września wraz z grupą U-14. Część na halę przeniosła się po zakończeniu rozgrywek trawiastych pod koniec października. Na mocy porozumienia z MKS Fablok Chrzanów trzon zespołu stanowią zawodnicy tego klubu uzupełniani graczami z okolicznych klubów w Libiążu i Żarkach. Fablokowcy w barwach SChLF (i wcześniej Wisły) w kategorii U-14 dwukrotnie zajmowali czwarte mijsce w Polsce. Spora grupa z zawodników jest więc ograna na hali, ale okaże się jak to przełoży się na rywalizację w starszej kategorii wiekowej. Pieczę nad zespołem sprawuje trener Zbigniew Pawela, który przed laty świętował sukcesy z halową Północą Chrzanów i miał okazje reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata.

Na pierwszy turniej w najbliższą niedzielę w Zabrzu zostali powołani: Paweł Prowalski, Wiktor Kaniaburka, Jakub Jochymek, Damian Przepiórka, Gerard Kapcia, Patryk Jaszczur, Jakub Żegleń, Kacper Piwowarski, Jerzy Dzierwa, Kacper Cziszewski, Marek Starzycki, Patryk Kosowski, Patryk Bańkowski, Kacper Kołodziejczyk

Pierwszy turniej wydaje się być wyjątkowo ważny. Ciężko bowiem ocenić, które zespoły będą nadawać ton rywalizacji. Częśc zawodników z Mikołowa grała w ubiegłym roku w kategorii U-14 wygrywając grupę eliminacyjną, ale słabo spisując się w finałach, Stal Zabrze będzie korzystać ze swoich zawodników wystepujących w lidze wojewódzkiej. Pamiętamy bowiem, że Kamil Kempa już od kilku lat dla swoich zawodników właśnie futsal proponuje jako zimowe spędzenie czasu. Podobnie w tym roku wymyślono w Trzebini. Podopieczni Mieczysława Ślusarka utrzymali się właśnie w lidze małopolskiej, a pamiętamy choćby z WLF, że tacy napastnicy jak Sieprawski, Jabłoński czy Jarosz będą groźny dla defensywy rywala. Mocny, choć nie grający halowo będzie z pewnością Sobek. W ubiegłym roku zespół wywalczył brąż MMP U-16 w Toruniu i cześc kadry będą stanowić tamci zawodnicy uzupełnieni o młodszy rocznik oparty na graczach Garbarni,.

W niedzielę zapraszamy na naszą stronę do śledzenia meldunków z Zabrza.