Eliminacje MMP U-18 - zapowiedź

Jako ostatni do eliminacji MMP w sezonie 2015/2016 startują osiemnastolatkowie. W kategorii U-18 jest także nasz zespół - SChLF Clearex. Kadra drużyny jest nieco inna niż zakładano przed sezonem. Niektórych zawodników, którzy grali w poprzednich latach wyeliminowała kontuzja, inni nie podjęli treningów, a gracze z Trzebini będa grali w barwach MKS Trzebinia-Siersza.W skłazie SChLF Clearex U-18 jest więc kilku graczy, którzy grali w poprzednich sezonach w SCHlF U-16 i Wiśle krakbet U-16 w tym m.in Szymon Przepiórka i Patryk Nędza (powołany do reprezentacji Polski U-19), którzy są także członkami drużyny U-20. Są także zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie występowali w UKS II LO Chrzanów oraz tacy, którzy przygode z futsalem na ogólnopolskim poziomie rozpoczną dopiero w najbliższy weekend.

Eliminacje w kategorii U-18 prowadzone są systemem Grand Prix. SchLF Clearex trafił do bardziej mocnej grupy 5 gdzie zmierzy się z debiutującym Elmarem Jędrzejów oraz Rekordem Bielsko-Biała oraz Sobkiem Kraków. Awans wywalczą dwie najlepsze drużyny. Teoretycznie turnieje powinna organizować każda z drużyn. Jędrzejów w grupie zastąpił jednak GSF Gliwice, ale zapowiedział, że nie ma do dyspozycji hali sportowej. Akcesu do organizacji eliminacji wciąż nie zgłosił także Sobek Kraków (podobnie jak w kategorii U-16...).

Może się więc okazać, że awans rozstrzygnie się tylko w dwóch turniejach. Pierwszy z nich - w Bielsku-Białej zostanie rozegrany w sobotę 28 listopada.

Oto harmonogram:

14:30 Rekord Bielsko Biała - Elmar Jędrzejów
15:20 SCHLF Clearex Chorzów - Sobek Kraków
16:20 Rekord Bielsko Biała - Sobek Kraków
17:10 SCHLF Clearex Chorzów - Elmar Jędrzejów
18:10 Sobek Kraków - Elmar Jędrzejów
19:00 Rekord Bielsko Biała - SCHLF Clearex Chorzów

Na turniej do Bielska-Białej zespół SchLF Clearex pojedzie w składzie: Dawid Madeja, Adrian Pieczonka, Szymon Przepiórka, Damian Przepiórka, Jakub Jochymek, Mateusz Domagała, Patryk Nędza, Krystian Bloch, Kamil Majka, Kamil Dzikowski, Adrian Kaczmarski, Adam Skórzewski, Robert Madoń.

W grupie 5 grają cztery drużyny, a awans do finałów MMp U-18 w Łęczycy wywalczą dwie najlepsze. Grupa wydaje się być bardzo mocna. Niewiadomą jest debiutujący w rywalizacji Elmar Jędrzejów. Za faworyta nie trudno natomiast wskazać Rekord Bielsko-Biała. Trenerem zespołu jest były selekcjoner kadry narodowej - Andrea Bucciol. W składzie Rekord ma natomiast graczy z roczników 1997/1998 czyli tych, którzy w ubiegłym roku zdobywali złoto podczas MMP U-16 i MMP U-18! Wśród nich są m.in reprezentanci młodzieżowi Michał Kałuża i Michał Czernek oraz dobrze nam znany Igor Borowicz z Chrzanowa, który ma na swoim koncie dwa złota MMP U-16 w barwach Wisły oraz słota MMP U-16 i U-18 już w Rekordzie. Sobek złożony w głównej mierze z graczy Garbarni Kraków (ale także innych uczniów LO im. Sobieskiego w Krakowie) w ubiegłym roku zdobył brąz MMP U-16 w Toruniu. Część z tych graczy będzie więc w tegorocznej rywalizacji. Wydaje się więc, że to właśnie starcia z Sobkiem będą decydujące w perspektywie awansu, ale punkt z każdym rywalem przy zaledwie dwóch turniejach może być decydujący.

Na naszej stronie w miarę mozliwości będziemy informować o przebiegu Grand Prix w Bielsku-Białej.