Eliminacje MMP U-14 - zapowiedź

Na zdjęciu można zobaczyć zespół, który w ubiegłym roku wywalczył czwarte miejsce podczas MMP U-14 w Białymstoku. Także dwa lata temu (pod szyldem Wisły Krakbet) zawodnicy z Chrzanowa w tej kategorii znaleźli się tuż za podium finałów. Podczas obu tych turniejów zespoły SChLF były oparte na graczach Fabloku. W sezonie 2015/2016 jest inaczej.

Grupa U-14 złożona jest z zawodników, którzy na co dzień grają w Fabloku, Chełmku, Żarkach czy Libiążu. Są także gracze, którzy obecnie trenują wyłącznie na hali. Zawodnicy mimo ciężkich warunków (brak dostępu do wymiarowej hali) od września spotykają się na treningach raz w tygodniu.

Zdjęcia zawodników uczestniczących w treningach można zobaczyć tutaj: https://web.facebook.com/media/set/?set=a.933089396738201.1073741861.240736982640116&type=3

SChLF Chrzanów U-14 eliminacje rozegra w niedzielę w Wieliczce. Do grupy 5 wytypowano Solne Miasto Wieliczka, SChLF Chrzanów, Unię Tarnów i Gryf Radomyśl Wielki. Niestety ostatni z zespołów się wycofał i w rywalizacji wezmą udział tylko trzy zespoły. Faworytem wydaje się być Unia, która gra w lidze wojewódzkiej na trawie. Już w zeszłym roku przeszli także "chrzest" futsalowy młodszym rocznikiem awansują do turnieju półfinałowego w Chrzanowie. Także w tym roku obowiązuje podobny system. Wygrany eliminacji w Wieliczce awansuje bezpośrednio do finałów w Bielsku-Białej. Zespoły z miejsca 2 i 3 o awans będą musiały walczyć w turnieju półfinałowym 9 lub 10 stycznia 2016 r. Tam zmierzą się ze sobą drużyny z turnieju w Wieliczce oraz zapewne te z grypy śląskiej oraz podkarpackiej. Z sześciu ekip dwie zagrają w Bielsku-Białej.

Zawodnicy SChLF Chrzanów mają więc pewność, że zagrają przynajmniej w półfinale. Czas pokaże czy jest szansa na coś więcej czyli pokonanie Unii i Wieliczki czy turniej eliminacyjny pokaże jak wiele jest jeszcze do poprawienia przed styczniowym drugim etapem.

HARMONOGRAM:

9.00 MKF Solne Miasto Wieliczka - SChLF Chrzanów

10.00 SChLF Chrzanów - Unia Tarnów

11.00 MKF Solne Miasto Wieliczka - Unia Tarnów

Kadra SChLf Chrzanów na turniej w Wieliczce: Burzej, Kosowski, Bochenek, Hudzik, Bęben, Kania, Pawlas, Gąsior, Lieber, Motyczko, Nowotarski

W ten weekend odbywają się także pozostałe turnieje eliminacyjne. W sobotę młodzi futsalowcy walczą na parkietach w Toruniu, Lubawie, Kaliszu, Rudzie Śląskiej i Przeworsku. Wszystkie wyniki oraz informacje na stronie http://www.futsalmmp.pl

WYNIKI:

W grupie 2 awans do finałów wywalczył Wikielec, który rozniósł wszystkich rywali. Do półfinałów z drugiego i trzeciego miejsca wszedł Motor Lubawa i Drukarz Warszawa. W grupie 3 najlepsza okazała sie zdecydowanie Calisia Kalisz. W półfinałach zagrają natomiast Red Dragons Pniewy i Hurtap Łęczyca.

W południowej Polsce na Śląsku triumfowała zgodnie z oczekiwaniami Kamionka Mikołów. W półfinale zagrają AP Gliwice oraz Gwiazda Ruda Śląska. Rzutem na taśmę (strzelony przedłużony karny w ostatniej sekundzie ostatniego meczu) turniej na Podkarpaciu wygrał Góral Tryńcza. W półfinale wystąpią natomiast Futsal Nowiny i Glinik Gorlice.