Eliminacje MMP U-14 - relacja, zdjęcia

W weekend odbyły się turnieje eliminacyjne MMP U-14 w futsalu. W tej kategorii wiekowej w grupie 5 zagrał zespół SChLF Chrzanów. Po wycofaniu sie gryf Radomyśl Wielki w stawce pozostał nasz zespół, Unia Tarnów i gospodarze - Solne Miasto Wieliczka. Było więc już przed turniejem wiadomo, że każda z drużyn będzie grała w kolejnym etapie. Wygrany w finałach, a zespoły z miejsca drugiego i trzeciego w turnieju barażowym.

https://picasaweb.google.com/100540170681921533976/EliminacjeMMPU14Wieliczka22112015R - Zdjęcia z turnieju

WYNIKI:

MKF Solne Miasto Wieliczka - SChLF Chrzanów 1-0 (1-0)

SChLF Chrzanów - Unia Tarnów 0-7 (0-1)

MKF Solne Miasto Wieliczka - Unia Tarnów 2-2 (1-1)

SChLF Chrzanów: Burzej, Hudzik, Lieber, Nowotarski, Bęben, Gąsior, Motyczko, Kania, Kosowski, Pawlas, Bochenek

W pierwszym meczu lekką przewagę optyczną miała Wieliczka stwarzając sobie kilka sytuacji. Zespół SChLF z minuty na minutę prezentował się jednak coraz lepiej, ale gol stracony w pierwszej połowie (brak krycia po rzucie rożnym) okazał się nie do odrobienia. W ostatniej sekundzie piłkę meczową miał Bochenek, ale po dalekim wyrzucie nie trafił w światło bramki. W pojedynku z Unią Tarnów to rywał byl faworytem, ale o dziwo to zespół z Chrzanowa rozpoczął lepiej mecz dobrze przesuwając w obronie i stwarzając sobie wiele sytuacji bramkowych (m.in. Hudzik trafił w słupek). Po kilku minutach w zamieszaniu w polu karnym piłki nie wybił jednak Gąsior i to Unia objęła prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie gracze SChLF grali tak jakby byli totalnie zagubieni. Już po dwóch minutach gry było 0-3 i mecz był rozstrzygnięty. Unia poszła jednak za ciosem i w pełni zasłużenie wygrała 7-0 choć SChLF mógł, a nawet powinien strzelić przynajmniej jedną bramkę - skuteczność w turnieju pozostawała jednak wiele to życzenia.

W ostatnim meczu turnieju Unia przegrywała z Wieliczką 0-1, ale szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 2-1. W końcówce gospodarze trafili na 2-2, ale punkt dał awans do mistrzostw Unii Tarnów, a Solne Miasto Wieliczka wraz z SChLF Chrzanów oraz drużynami z Podkarpacia i Śląska zagra w turnieju półfinałowych gdzie dwie z sześciu drużyn awansują do finałów w Bielsku-Białej.

Po oficjalnych meczach rozegrano jeszcze towarzyski trójmecz. Tam SChLF Chrzanów pokonał Wieliczkę 3-0 i przegrał z Unią 0-2.

Patrząc na kategorię U-14 widać, że ważniejsze niż aspekty futsalowe są indywidualne umiejętności zawodników. Nie ma co ukrywać, że w tym momencie w ekipie SChLF U-14 tych na tle np. Unii Tarnów brakuje. Podczas turnieju z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Burzej, który w bramce był mocnym punktem zespołu. Pozostali zagrali przeciętnie. Momentami brakowało powrotu do defensywy czy odpowiedniego ustawienia w strefie. Ewidentie widac także brak klasycznego napastnika, który wykorzysta okazje. Tych bowiem nie brakowało, a piłka nie znalazła drogi do siatki. Na plus trzeba uznać fakt, iż w przeciwieństwie do rywali SChLF nie tracił piłek po źle wybitych autach itp. Tylko raz zdarzyło się natomiast podwójne podanie do bramkarza. precyzji brakowało także przy rozegraniu rożnych czy wolnych. Kilka razy wyszly one wedle schematu, ale brakowało soczystego uderzenia. Przed zawodnikami do styczniowego półfinału jeszcze kilka treningów, które mimo trudnych warunków (mała hala) będzie trzeba jak najlepiej wykorzystać i pokazac się z dobrej strony.

Awans do turnieju finałowego wywalczyli: TAF Toruń, GKS Wikielec, Calisia 14 Kalisz, Kamionka Mikołów, Unia Tarnów i Góral Tryńcza. Zwycięzcom gratulujemy.

Zgodnie z regulaminem MMP do II fazy eliminacji przechodzą zespoły, które zajęły 2 i 3 miejsca w swoich grupach:

Grupa 1.
SMS Słupsk