Andrzej Lament podpisał kontrakt w Clearexie Chorzów!

Kolejny zawodnik z Chrzanowa będzie miał okazję zagrać w Futsal Ekstraklasie. Po dobrym występie (indywidualnym, a nie drużynom) podczas MMP U-20 w Unisławiu w barwach Clearexu Chorzów propozycję gry w tym klubie w zespole seniorskim otrzymał Andrzej Lament.

- Clearex to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn futsalowych w Polsce i bardzo sie cieszę ze dostałem szanse u nich trenować . Po jednym z meczów w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu Paweł Pstrusinski zaproponował mi żebym pojechał na trening U-20 ponieważ zbierają drużynę na mistrzostwa w Unisławiu. Zaraz po mistrzostwach miałem rozmowę z prezesem o grze w ekstraklasie . Zgodziłem sie i tydzień później podpisałem kontrakt do końca czerwca 2016 roku. Widzę, dla siebie miejsce w tym zespole, ale myślę ze muszę jeszcze sporo trenować aby dorównać poziomem do wiodących zawodników z Chorzowa. Atmosfera w klubie jest bardzo dobra i dobrze przyjęli mnie także koledzy z drużyny. Treningi są ciężkie, a trener bardzo wymagający, ale wyrozumiały i widzi potrzeby zawodników co miejmy nadzieje zaprocentuje w nadchodzącej wielkimi krokami rundzie - powiedział popularny "Jejek".

Zawodnik odniósł się także do okresu, który spędził w Chrzanowie gdzie rozpoczął przygodę z futsalem.

- Treningi pod wodzą Milosza Kocota oraz Jakuba Zielińskiego dały mi bardzo dużo ponieważ mogłem nauczyć sie alfabetu futsalu. Treningi w Clearexie są bardzo ciężkie i różnią sie znacząco ponieważ ten klub ma wiele sprzętu i można na nim ćwiczyć i dobrze sie rozwijać czego niestety nie ma w Chrzanowie choć i bez tego wielu zawodników wychowało sie u nas na hali. Obecnie Adam Banach, Jakub Zieliński oraz Łukasz Matusik bardzo sie starają aby zapewnić lepszy start młodym adeptom futsalu. Miejmy nadzieje ze nasi młodzi zawodnicy powalczą w mistrzostwach U-14 oraz U-16 ponieważ są dobrze przygotowani. Szczególnie najmłodsza grupa musi być jednak wciąż wspierana przez rodziców. Szkoda, że miasto nie daje odpowiednich środków na ten rozwijający się w Chrzanowie sport. Te, które są jak widać wciąż są zbyt małe, a sukcesów przecież nie brakuje – ocenił Lament.

W nowych barwach w pierwszej lidze gr. południowa zaprezentowali się natomiast Michał Górczyk i Norbert Bębenek. Obaj zadebiutowali w MKF Solne Miasto Wieliczka w minioną niedzielę w przegranym wyjazdowym meczu w Tychach. Od kolejnego meczu w kadrze Wieliczki ma znaleźć się także Artur Ząbek.

Wszystkim zawodnikom z Chrzanowa życzymy powodzenia żałując jednak, że swoje umiejętności muszą rozwijać poza granicami naszego miasta co jest spowodowane brakiem funduszy i możliwości organizacyjnych na stworzenie w Chrzanowie drużyny seniorskiej.