Znamy grupy MMP U-16 w Toruniu.

We wtorek 20 stycznia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie grup Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w futsalu, które od 6 do 8 lutego 2015 r. zostaną rozegrane w Toruniu. SChLF Chrzanów trafił do grupy D.

Grupa 1: Rekord Bielsko Biała, Sprinter Kłaj, KS Gniezno, Futsal Team Przeworsk.
Grupa 2: Junior Hurtap Łęczyca, GKS Wikielec, Futsal Nowiny, FC Toruń.
Grupa 3: TAF Toruń, Sobek Kraków, SMS Słupsk, BSF Bochnia.
Grupa 4: SCHLF Chrzanów, Red Dragons Pniewy, GAF Jasna Gliwice, Constract Lubawa.

Chrzanowianie byli losowaniu z pierwszego koszyka. Było to spowodowane stosunkowo wysoką (7 miejsce) pozycją SChLF Północ Chrzanów w tabeli wszechczasów mistrzostw. Ta drużyna 4 lata temu w Ostródzie wywalczyła bowiem brąz zdobywając podczas turnieju 12 punktów. Wystarczyło to aby wśród uczestników finałów znaleźć się na trzecim miejscu za Rekordem oraz Hurtapem. Z pierwszego koszyka losowany był także gospodarz - TAF Toruń.

SChLF Chrzanów w wyniku losowania trafił do grupy D. Chrzanowianie w grupie eliminacyjnej zajęli drugie miejsce ulegając Sobkowi, a wyprzedzając Sprinter Kłaj i UKS II LO. Niestety rywalizacja zakończyła się na trzech turniejach bowiem UKS II LO mając tylko iluzoryczne szanse na awans odstąpił od rozegrania ostatnich eliminacji. Szkoda, bowiem SChLF miał szansę na wygranie grupy. Z drugiego koszyka dolosowano Red Dragons Pniewy. Wydaje się to najkorzystniejsze rozwiązanie choć zespół jest niewiadomą. W startach na mistrzostwach w różnych kategoriach wiekowych Pniewy jednak w ubiegłych latach spisywały się jednak zazwyczaj bardzo słabo. Zespół do finałów awansował zajmując drugie miejsce za Gnieznem (obie drużyny po 15 punktów), a wyprzedzając Red Devils Chojnice. Najcięższy rywal przypadł natomiast z koszyka trzeciego. Tak bowiem trzeba mówić o GAF-ie Gliwice. Zespół okazał się najlepszy w grupie 7 doganiając w ostatnim turnieju faworyzowany Rekord Bielsko-Biała i dzięki lepszemu bilansowi wyprzedził go w ogólnej klasyfikacji. Gliwiczanie z turnieju na turniej grali coraz lepiej i z pewnością są jednym z faworytów do medali. Z koszyka czwartego los przydzielił zespół z Lubawy. Constract jest dla nas ekipą anonimową. Awans wywalczyli zajmując drugie miejsce w grupie 3 wyprzedzając Słoneczny Stok Białystok, ale będąc punktowo daleko za plecami kolejnego faworytów mistrzostw - Wikielca. SChLF Czeka więc w grupie ciężka przeprawa. Przypomnijmy, że awans do ćwierćfinału wywalczą dwie najlepsze drużyny.

W grupie A niekwestionowanym faworytem jest Rekord Bielsko-Biała. Podopieczni Andrei Bucciola są obrońcami tytułu i mimo spadku formy w ostatnich turniejach eliminacyjnych jak zawsze są największym pretendentem do złota. O drugie miejsce w grupie powalczą kolejne ekipy. Najlepiej z nich w eliminacjach prezentował się Przeworsk, który zdecydowanie wygrał grupę 6. Mniejsze szansę może dawać naszemu rywalowi z eliminacji Sprinterowi Kłaj oraz KS Gniezno.

W grupie B zapowiada się najciekawsza walka o awans do czołowej ósemki. Teoretycznie faworytami są gracze z Wikielca,którzy przed rokiem w Kaliszu sięgnęli po srebro, a dwa lata temu (czyli obecny rocznik 1998) w Nowej Rudzie świętowali mistrzostwo kraju U-14. O awansie myślą z pewnością także drużyny z Łęczycy oraz Torunia. Obie spotkały się ze sobą w eliminacjach. Tam o jeden punkt lepszy był Hurtap, ale zdobycze były osiągane tylko w dwóch turniejach. Pozbawiona szans na awans Calisia nie zorganizowała bowiem trzeciego Grand Prix. celem w grupie B nie będzie jednak z pewnością tylko awans do ćwierćfinału, ale ominięcie w nim Rekordu, na który mogą trafić z grupy A.

Grupa C to ta, na którą potencjalnie może trafić SChLF Chrzanów w ćwierćfinale. Grają w niej gospodarze z TAF Toruń i jak często bywa w takim przypadku rywale miejscowych są teoretycznie najbardziej wyrównani. UKS Sobek Kraków wygrał rywalizację z Małopolsce, ale jak mogliśmy się przekonać zespół gra "mało futsalowo" i poza dużą ilością zdobytych goli także bardzo dużo ich traci co na mistrzostwach może okazać się brzemienne w skutkach. Totalną zagadką jest SMS Słupsk, który do mistrzostw awansował...bez gry. Grupa eliminacyjna tego zespołu się rozpadła kiedy eliminacje w innych grupach już się rozpoczęły i SMS dostał awans z urzędu. Rzutem na taśmę dzięki wygranej z Gwiazdą w ostatnim meczu czwartego turnieju eliminacyjnego awansu do finałów wywalczyła Bochnia. Trzecie miejsce w grupie z silnymi Rekordem i Gliwicami wstydu jednak nie przynosi, a ogranie z takimi rywalami może zaprocentować na mistrzostwach i to zapewne Bochnia będzie jedną z drużyn, które awansują do ćwierćfinału.

https://www.facebook.com/events/977379475623317/?pnref=story - Wydarzenie zapraszające na MMP U-16 w Toruniu