Świąteczna spowiedź

Trwa okres Świąteczno-Noworoczny. Zapraszamy do lektury wypowiedzi osób związanych z chrzanowskim futsalem. Mówią o tym jak spędzili święta, jakie mają plany na Sylwestra oraz czego życzą sobie na Nowy Rok.

- Święta to był czas aby odpocząć i nabrać sił, bo nowy sezon będzie bardzo intensywny. Sylwestra mam zamiar spędzić w gronie przyjaciół korzystając z tego, że na co dzień każdy ma swoje obowiązki i ciężko się wspólnie spotkać. Jeśli chodzi o cele na początek nowego roku to mam nadzieję uda nam się wywalczyć awans na MMP U-16 i sprawić tam niespodziankę bowiem nie jesteśmy stawiani w gronie faworytów – powiedział zawodnik MKS Fablok U-16 Karol Piechota.

- Święta minęły mi bardzo miło i spokojnie. Spędziłem je głównie w domu przeznaczając czas dla rodziny. Widziałem się też jednak ze znajomymi. Sylwestra spędzę na domówce u przyjaciela. W nowym roku chcą być coraz lepszym w tym co robię i robić to tak aby czerpać z tego radość. Chcę uwagę skupić właśnie na sobie we wszelkich aspektach. Jeśli chodzi o futsal to mam zamiar z drużyną zaskoczyć i powalczyć o medal podczas MMP U-16 w Mikołowie – powiedział zawodnik MKS Fablok U-16 Piotr Ślósarz.

- Święta spędziłem bardzo sympatycznie w rodzinnym gronie. Na sylwestra nie mam planów czyli jak zawsze spontan. Plany na nowy rok to przede wszystkim przenosiny do Górnika Zabrze. Mam nadzieję wszystkie sprawy formalne pójdą dobrze. Liczę także, że trenerzy w Górniku pozwolą zagrać jeszcze z Fablokiem na MMP U-18 i wrócimy z Bielska-Białej z medalem – powiedział Jakub Jochymek, kapitan MKS Fablok U-20 i zawodnik MKS Fablok U-18.

- Święta od dwóch lat zawsze zaczynam tak samo. Wspólnie z TIMS"em spotykamy sie na boisku i rozgrywamy tak zwaną gierkę wigilijną, ponieważ to co się robi w wigilię to podobno robi się przez cały rok. Później oczywiście wieczorem zasiadam przy stole wraz z moimi najbliższymi, dzielimy się opłatkiem, odpakowujemy prezenty i wspólnie wspominamy cały rok. Drugi dzień świąt również spotykam sie z rodziną. W Sylwester wybieram się do mojego przyjaciela gdzie zapowiada się wspaniała zabawa. Oczywiście plany sportowe na nowy rok są, celem jest awans do wyższej ligi na boisku trawiastym, lecz także w futsalu celem moim i całej drużyny jest awans na mistrzostwa Polski i zajęcia tam jak najwyższego miejsca – powiedział zawodnik MKS Fablok U-16 Kacper Klechowski.

- Święta w tym roku były trochę inne niż zawsze. W rodzince pojawił się Maksymilian (syn kuzynki), który w przyszłości będzie być może kolejnym graczem Megalo. W I Dzień Świąt miał chrzciny i imprezkę u nas na Sali także od kilku dni nic tylko jemy i pijemy… Na sylwestra wybieram się do Zakopanego. W czasie wyjazdu muszę zrobić trzy jednostki treningowe aby później trener z dużego boiska był zadowolony. Sport jedzie więc ze mną wszędzie. Transmitera nie oszukam – powiedział zawodnik Megalo Łukasz Wierzba.

- Okres świąteczny spędziłem z rodziną w domu. Większość czasu odpoczywałem od obowiązków zarówno szkolnych, jak i sportowych. Potrzebne było te kilka dni bez diety (śmiech) Nie zabrakło również czasu na aktywność fizyczną. Starałem się przynajmniej raz dziennie pobiegać i zrobić lekki trening kalisteniczny, aby optymalnie przygotować się na powrót ze świąt, który będzie jednocześnie moim powrotem po kontuzji. Jeżeli chodzi o sylwestra, to również będę go spędzał razem z rodziną. Styczeń i początek lutego będzie dla mnie chyba najbardziej emocjonującym okresem w roku. Czeka nas ciężka rywalizacja o awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski, zaś kiedy nam się uda już awansować, stoczymy batalię o Mistrzostwo Polski. Jeśli chodzi o moje cele to przede wszystkim celem nr 1 jest awans na mistrzostwa, dopiero potem możemy myśleć o złocie. Będzie sporo walki o to aby nie było rozczarowań – powiedział bramkarz Rekordu Bielsko-Biała U-16 Kacper Burzej.

Święta spędziłem w gronie rodzinnym, Sylwester mam już jest zaplanowany. Wybieram się na salę do Chrzanowa że znajomymi. Moj plan na futsal jest taki aby osiągnąć jak najwyższe miejsce na mistrzostwach U-18. W życiu osobistym głównym celem jest zdanie prawka abym mógł się łatwiej dostawać na treningi do Chrzanowa haha, a tak ogólnie żeby ten rok był lepszy od poprzedniego. Na Nowy Rok życzę wszystkim fanom chrzanowskiego futsalu aby był dobry i żeby kibicowali naszej drużynie na mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej – powiedział zawodnik MKS Fablok U-18 Jakub Żegleń.

- Moje święta jak co roku odbywały się w rodzinnej atmosferze. Pierwszy dzień świąt spędziłem w swoim rodzinnym mieście, w drugi dzień wyruszyłem na odwiedziny rodziny na Podkarpacie. Jak każdy po świętach czuję, że jestem kilka kilogramów do przodu i juz czekam aż przyjdzie czas na pierwszy poświąteczny trening. Konkretnych planów na sylwestra jeszcze nie mam aczkolwiek w najbliższych dniach z kolegami na pewno wymyślimy jak rozpocząć Nowy Rok. W 2018 roku chciałbym żeby nasza drużyna zajęła wysokie miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U-16. Natomiast na trawie w Regulicach w rundzie wiosennej chcemy utrzymać prowadzenie w lidze i świętować awans do A-klasy – powiedział zawodnik MKS Fablok U-16 Maciej Praszek.