Zastawnik powalczy w el. Mistrzostw Europy!

Nie tak dawno informowaliśmy o powołaniach wychowanków SChLF Kamila Lasika i Mikołaja Zastawnika do szerokiej reprezentacji Polski na zgrupowanie w Bielsku-Białej. Z grona 22 zawodników, którzy uczestniczyli w zgrupowaniu trener Andrea Bucciol wybrał czternastkę, która będzie walczyć z Finlandią. Białorusią i Włochami od 18 do 21 marca w Krośnie o awans do Mistrzostw Europy.

Nas cieszy fakt, że w grupie wybrańców Andrei Bucciola znalazł się Mikołaj Zastawnik! Miki w ostatnich tygodniach grał regularnie w lidze oraz Pucharze Polski. Świetnie spisał się także w meczach kadru U-21 z Portugalią i jak widać także podczas zgrupowania Bielsku-Białej.

- O powołaniu na eliminacje dowiedziałem się tuż po sobotnim meczu Pucharu Polski w Głogowie. Kiedy zadzwonił trener Bucciol byłem bardzo ciekawy czy znalazłem się w czternastce ponieważ po konsultacji w Bielsku-Białej każdy miał równe szanse i nikt nie mógł być pewny udziału w eliminacjach. Jestem bardzo zadowolony, że mimo młodego wieku będę mógł wziąć udział w eliminacjach. Myślę, że mamy duże szanse na awans do Mistrzostw Europy. Każdy kto wejdzie na parkiet da z siebie 100%, a publiczność w hali w Krośnie dołoży swoje pięć groszy - skomentował powołanie Mikołaj Zastawnik.

Mikołaj Zastawnik w Wiśle jest już od dłuższego czasu jednak ubiegły sezon miał zmarnowany przez kontuzję. Podniósł się po niej i już na wiosnę 2014 roku debiutował w Wiśle. Sezon 2014/2015 rozpoczął jako gracz wchodzący, ale ostatnie tygodnie zmieniły jego sytuację zarówno w klubie jak i umocniły pozycję w kadrze U-21. Oto jak ustosunkował się do tego Miki:

- Z pewnością nie czuję się żadną gwiazdą. Myślę, że zaprocentowały ciężkie treningi, na których staram się dawać z siebie jak najwięcej. Wiele zawdzięczam też Pawłowi Budniakowi. To on przed każdym treningiem, w trakcie i po nim poświęca czas na cenne wskazówki i detale, które muszę poprawiać, a mają duże znaczenie w grze. Mam taką dewizę: 'Weź się w garść i każdego dnia pracuj na ten plon, którzy zbierzesz pojutrze" i mam nadzieję, że tak się stanie - powiedział Mikołaj

W kadrze znalazło się także oczywiście miejsce dla Pawła Budniaka z Libiąża, którego Salon Sportowy Magic Sport jest partnerem technicznym SChLF. Szansę na występ w Krośnie ma także Kamil Lasik. 20-letni bramkarz z Chrzanowa znalazł się na liście rezerwowej i może zastąpić Bartłomieja Nawrata oraz Rafała Krzyśkę w przypadku ich kontuzji lub pauzy za kartki.

Kadra Polski na eliminacje ME 2016:

• bramkarze:Rafał Krzyśka (AZS UŚ Katowice), Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała).
  • rozgrywający:Paweł Budniak, Sebastian Wojciechowski, Mikołaj Zastawnik (Wisła Krakbet Kraków), Marcin Kiełpiński (GAF Jasna Gliwice), Daniel Krawczyk, Michał Marciniak, Igor Sobalczyk (wszyscy Gatta Active Zduńska Wola), Marcin Mikołajewicz, Michał Wojciechowski (obaj FC Toruń), Artur Popławski (Rekord Bielsko-Biała), Dominik Solecki (Red Dragons Pniewy), Łukasz Tubacki (Pogoń 04 Szczecin).
  • rezerwowi:Michał Kubik (Pogoń 04 Szczecin), Kamil Lasik (Wisła Krakbet Kraków), Piotr Łopuch (Clearex Chorzów).

Zdjęcie dzięki uprzejmości: http://facebook.com/futsalovee