Podsumowanie sezonu 2016/2017

Sezon 2016/2017 dobiegł końca. Było to kilka bardzo intensywnych miesięcy jeśli chodzi o działaność Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu. Po roku przerwy spowodowanej remontem hali wróciła liga środowiskowa. Ponownie na parkiecie rywalizowała tylko młodzież. W  Magic Sport Młodej Lidze Futsalu dla rocznika 1998 walczyło 11 ekip, a najlepszy okazał się MKS Krisbud I. W Mini Magic Sport Młodej Lidze Futsalu wygrał Magic Sport, a w lidze zagrało sześć ekip. Rywalizacja toczyła się przez jedenaście tygodni, a zakończył ją dwudniowy Puchar Ligi, po którym wszystkie uczestniczące w zmaganiach zespoły otrzymały atrakcyjne nagrody.

Liga była dla zawodników z ziemi chrzanowskiej nie tylko świetnym wypełnieniem zimowego okresu i podtrzymania formy, ale także mozliwością spędzenia wolnego czasu na sportowo w towarzystwie znajomych.

Poza organizacją ligi SChLF był także gospodarzem eliminacji MMP U-20, baraży do MMP U-14 oraz turniejów Grand Prix U-16 i U-18. Organizację wszystkich turniejów uczestnicy ocenili na wysokim poziomie.

Po rocznym "romansie" z Clearexem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski chrzanowskiego drużyny ponownie walczyły pod szyldem SChLF Chrzanów. Do gry w MMP przystapiły wszystkie kategorie wiekowe.

Poniżej oczekiwań spisali się gracze U-20. Podczas eliminacji w Chrzanowie zajęli ostatnie miejsce. Krótki czas przygotowań oraz brak zaangazowania wielu z zawodników spowodował, że doświadczenia z poprzednich lat nie wystarczyło aby wywalczyć awans do mistrzostw.

Całkiem inne podejście mieli najmłodsi. Grupa U-14 złożona z zawodników Chełmka, Górnika Libiąż i Fabloku Chrzanów trenowała solidnie i z tygodnia na tydzień robiła postępy. Zawodnicy pokazali wolę walki zarówni podczas eliminacji jak i turnieju barażowego. Już awans do finałów w Kaliszu był dla nich sukcesem. Tam powtórzyli wynik sprzed roku czyli siódme miejsce. Wynik przy lepszym zbiegu okoliczności mógł być lepszy, ale i tak wyrównana walka ze wszystkimi rywalami w turnieju mogła się podobać. W grupie wyklarowało się kilku liderów, z których wybijali się kapitan Karol Piechora i bramkarz Olaf Przewoźnik. Obaj podobnie jak większość ekipy dopiero rozpoczęła swoją przogodę z futsalem.

Ograni w halowych bojach byli zawodnicy U-16. Grupa, w której pokładanko największe nadzieje bez porażki przeszła eliminacje i na mistrzostwa do Białegostoku jechała z celem zdobycia medalu. Już przed turniejem trener Pawela miał niestety do wielu zawodników pretensje związane z podejściem do zajeć. Momentmai faktycznie frekwencja byywala mizerna. W mistrzostwach trener korzystał więc z ograniczonej liczby zawodników. Ci spisywali się jednak bardzo dobrze. Celu jakim był medel nie udało się niestety zrealizować. Czwarte miejsce po porażkach w karnych w półfinale oraz o trzecie miejsce wstydu nie przynosi, ale bardzo boli. W mistrzostwach w Białymstoku wyróżnili się szczególnie bramkarz Kacper Burzej oraz trójka Gerard Kapcia, Damian Przepiórka i Jakub Jochymek.

Wspomniani zawodnicy byli także motorem napędowym drużyny U-18 w MMP w Bochni. Po slabych eliminacjach gdzie zespół awans wywalczył w ostatnim momencie (zaledwie dwie wygrane z Elmarem Jędrzejów) celem było dobre pokazanie sie i walka w każdym meczu. Tego zawodnikom podczas mistrzostw nie można było odmówić. Po dwóch peirwszych meczach mieli na koncie cztery punkty, w decydującym o awansie brakło jednak blysku i luzu co zakończyło się porażka z Unisławiem i odpadnięciem z mistrzostw.

Dziekujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz sponsorom, którzy wspierali działaność SChLF w tym roku. Sukcesów w MMP w postaci medali nie było, ale sukcesem jest solidny udział i walka w każdej kategorii wiekowej. Cieszymy się także, że w odpowiedni sposób dzieki wsparciu wielu osób mogliśmy także organizować ligę i turnieje w Chrzanowie, a dzięki wspólpracy z klubami trawiastymi zawodnicy mogli reprezentować barwy SChLF w rozgrywkach futsalowych.

Teraz okres przerwy i przed SChLF-em ważne decyzje organizacyjne. Z czasem okaże się jakie cele będzie można nakreślić przed nowym sezonem.