MKS Trzebinia JM i Krisbud z Pucharem Ligi. Nagrody za sezon 2017/2018 rozdane! - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

W niedzielę 4 marca zakończono futsalowe rozgrywki w Chrzanowie w sezonie 2017/2018. Puchar Ligi w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu wygrał zespół MKS Trzebinia JM, który pokonał 5-4 Magic Sport. Puchar Ligi u seniorów padł łupem Krisbudu, który okazał się najlepszy w grupie finałowej walczącej o miejsca 1-3.

Puchar Ligi jest tradycyjnym turniejem kończącym sezon. Jedni podeszli do rywalizacji poważniej, inni typowo zabawowo. W sumie w zmaganiach wzięło udział dziewięć zespołów. Dwoma byli przedstawiciele młodej ligi, a jednym Dan Cake grający gościnnie jako sponsor rozgrywek. Z młodziezowych drużyn lepiej spisał się Magic Sport, który po porażce z Krisbudem zdołał pokonać Protector i walczył o miejsce 4-6 gdzie uległ Megalo i zremisował z Bodypakiem. W bezpośrednim meczu o Puchar Ligi MSMLF lepszy okazał się jednak MKS Trzebinia JM, który dzięki skutecznym kontrom wygrał 5-4. Pozytywną niespodziankę w gronie seniorów sprawiło Domove, które do końca walczyło o triumf. Po pokonaniu Wygiełzowa i remisie z Krisbudem zespół w finałowej grupie miał cztery punkty. W ostatnim meczy Krisbud pewnie pokonał jednak Wygiełzów i okazał się lepszy od Domove w strzelonych bramkach dzięki czemu wicemistrz ligi zdobył Puchar Ligi.

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na uroczystość wręczenia nagród. Przedstawiciele partnerów i sponsorów rozgrywek licznymi nagrodami uhonorowali uczestników MSMLF i MSLF za sezon 2017/2018.

https://photos.google.com/share/AF1QipN3r2Gnre3hsCusfEla7f2x7eRnt6ZvSnlzEIegE6HxDf-W4xlGEnLXCmzejn4tqA?key=Wm5admVzYml4Qnc5VmZYV1ZjQ2VwQ0lCRE14N0xR - Zdjęcia z Pucharu Ligi i rozdania nagród

- http://futmal.pl/news,43524.html - News na portalu Futbol Małopolska

Mecz pokazowy:

Kolorowi – Żółci 2-8

Bloch, Sabuda – Kalinowski x2, Tajs x2, Piskorz, Przewoźnik, Stachowski, Stach

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na uroczystość wręczenia nagród, które wręczali: Prezes SChLF Jakub Zieliński, wiceprezes PPN Chrzanów Leon Kozioł, radny gminy Chrzanów Miłosz Kocot, Aleksander Wierzba reprezentujący Firmę Cateringową Megalo oraz GSU Ubezpieczenia, Joanna Fijołek z NZOZ Medex oraz Michał Lasoń ze Słodkiego Stołu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale za pomoc z organizacji rozgrywek w sezonie 2017/2018.

Jakub Zieliński dodatkowo odebrał podziękowanie od zawodników i kibiców za wiele lat działalności w Stowarzyszeniu Chrzanowska Liga Futsalu, które po tym sezonie zakończyło działalność.

Zanim wręczono nagrody uczestnikom, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego pracownika hali sportowej oraz działacza KS Orły Jarosława Kurczaba, który zmarł w miniony wtorek.

Drużyny z miejsc 4-8 w MSMLF i z miejsc 4-13 w MSLF otrzymały pamiątkowe statuetki oraz piłkę do futsalu. Zespoły, które zajęły miejsca na podium dostały okazałe puchary, medale oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego. Dodatkowo do Wygiełzowa powędrował Puchar Przechodni ufundowany przez Posła RP Marka Sowę.

Puchary Ligi ufundowane przez Firmę Cateringową Megalo odebrali kapitanowie MKS Trzebinia JM Szymon Bugdalski oraz Krisbud Trzebinia Jakub Pająk.

Przyznano także liczne nagrody indywidualne.

MSMLF:

MVP: Dawid Motyczko (Magic Sport)

Król strzelców: Dawid Motyczko (Magic Sport)

Najlepszy bramkarz: Kacper Burzej (Magic Sport

MSLF:

MVP: Paweł Piskorz (Krisbud Trzebinia)

Król strzelców: Dawid Sabuda (Fablok Chrzanów)

Najlepszy bramkarz: Marcin Górkowski (Protector) - zawodnik dodatkowo otrzymał vouhcer na 200 zł na tort do Słodkiego Stołu.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, torby sportowe oraz powerbanki z suwenirami od GSU Ubezpieczenia.

Najlepsza piątka sezonu MSMLF:

Kacper Burzej (Magic Sport), Dawid Motyczko (Magic Sport), Piotr Ślósarz (Magic Sport), Kacper Wnuk (MKS Trzebinia JM), Arkadiusz Tajs (MKS Trzebinia JM), Karol Piechota (Gucci Gang)

Najlepsza piątka sezonu MSLF:

Marcin Górkowski (Protector), Paweł Piskorz (Krisbud Trzebinia), Michał Kowalik (Krisbud Trzebinia), Tomasz Bieda (Wygiełzów), Łukasz Wierzba (Megalo)

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, skarpety piłkarskie oraz pendrive od GSE Ubezpieczenia.

Wyróżnieni zawodnicy w poszczególnych zespołach:

MSMLF:

Oskar Chechelski (Magic Sport), Kamil Stachowski (MKS Trzebinia JM), Olaf Przewoźnik (Gucci Gang), Adam Filipski (MKS Fablok Chrzanów 2003), Konrad Kalinowski (MKS Trzebinia 2004 I), Hubert Armatys (Łazarskie Miami), Dawid Patryarcha (Golden Five), Kacper Strycharski (MKS Trzebinia 2004 II)

MSLF:

Maciej Śliski (Wygiełzów), Jakub Pająk (Krisbud Trzebinia), Łukasz Wierzba (Megalo), Dawid Sabuda (Fablok), Krystian Bloch (Solidex), Oskar Aust (Bodypak), Adrian Pieczonka (Domove), Rafał Brzezoń (Monterzy), Kacper Głowacz (Błyskawica Myślachowice), Karol Górkowski (Protector), Michał Cząstka (MKS Trzebinia U-20), Filip Głowacz (MKS Trzebinia U-18), Jakub Kikla (AP 21)

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Wręczono także nagrody za typera. Zabawę wygrał Andrzej Krupa, a kolejne miejsca zajęli Łukasz Górkowski, Norbert Lelito i Adam Skórzewski.

Puchary, statuetki i medale ufundowali Salon Sportowy Magic Sport, radny Bartłomiej Gębala i radny Miłosz Kocot.