Międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy chrzanowskich futsalowców

Miniony weekend był szczęśliwy dla futsalowców z Chrzanowa. Odnosili oni sukcesy międzynarodowe i ogólnopolskie. Mikołaj Zastawnik i Kamil Lasik wraz z reprezentacją Polski U-21 dwukrotnie w pile pokonali Belgię wygrywając 4-0 i 3-1. Obaj byli w tych meczach podstawowymi zawodnikami i w dużej mierze przyczynili się do sukcesu kadry. W warszawie natomiast rozegrano Mistrzostwa Polski uczelni pierwszego roku. AWF Kraków, który wygrał eliminacje wojewódzkie musiał radzić sobie bez Andrzeja Musiała (w tym czasie grał z Belgią), ale miał w składzie Tomasza Biedę i Jakuba Krzciuka. Między innymi ich dobra gra poskutkowała zdobyciem przez AWF tytułu Mistrzostwa Polski. Biednemu i Ciukowi więc serdecznie gratulujemy tytułu!

- W grupie nie szło nam łatwo, ale po dyskwalifikacji Lublina wskoczyliśmy w ich miejsca i awansowaliśmy z drugiego miejsca. Poziom turnieju był dobry, ale było widać, że zawodnicy mają mało wspólnego z futsalem. W większości byli to gracze z dużego boiska. Z takimi drużynami gra się gorzej bo są mniej przewidywalni. Mi grało się dobrze, ale w ostatnim grupowym meczu z Łodzią dostałem dwie żółte kartki i nie mogłem zagrać w półfinale z Warszawą,. Wierzyłem jednak w chłopaków i w to, że uda mi się zagrać w finale Mistrzostw Polski po raz trzeci (wcześniej z Wisłą Krakbet U-16 w Unisławiu i U-18 w Łęczycy). Awans udało się wywalczyć w karnych. W finale zagraliśmy z Politechniką Śląską, z którą w grupie przegraliśmy 1-2. Rewanż był srogi bowiem zwyciężyliśmy 5-2, a sam strzeliłem dwie bramki. Uważam także, że MVP imprezy powinien zostać Tomasz Bieda, ponieważ zagrał świetny turniej, ale niestety takich nagród nie przyznawano – opowiedział świeżo upieczony Mistrz Polski Jakub Krzciuk.