Eliminacje MMP U-16 Turniej II (wyniki, zdjęcia)

Po pierwszym turnieju w Kłaju komplet dziewięciu punktów miał UKS Sobek Kraków, a pozostali uczestnicy zgromadzili trzy punkty. W niedziele w Krakowie punkty rozkładały się już nieco inaczej. UKS II LO Chrzanów stawił się w Krakowie z zaledwie dwoma rezerwowymi i nie wytrzymał trudów turnieju przegrywając 1-7 z Sobkiem, 0-5 z Kłajem i 1-9 w derbach z SChLF.

SChLF objął szybkie prowadzenie po strzale Kaisera i rykoszecie od obrońcy. Z minuty na minutę przewaga wzrastała i nie przeszkodziła w tym bramka Pieczary, który trafił na 3-1. Dwa przedłużone karne wykorzystał Kaiser, który poza tym jeszcze dwukrotnie pokonał Pieczonkę. Kolejne cztery bramki dołożył także Łysak, a jedną Przepiórka. Po meczu z UKS II LO zespół SChLF miał już sześć punktów. Na inaugurację pokonał bowiem Sprinter Kłaj. Prowadzenie w 2. minucie dał Głuch, ale po chwili i złej interwencji Lasika był remis. W drugiej połowie dobra gra na "ścianę" przyniosła efekt i po dograniach kaisera i Bigaja bramki zdobyli Jochymek oraz Głuch, a wynik na 4-1 ustalił z rzutu wolnego Przepiórka.

W ostatnim meczu turnieju SChLF zmierzył się z niepokonanym dotąd Sobkiem. Rywale, w składzie których jest znany z występów w Wakacyjnej Lidze Futsalu Łukasz Lenik objęli prowadzenie po jednej z kontr w 4. minucie. Do remisu po kolejnych czterech minutach doprowadził Jochymek, a na 10 sekund przed końcem pierwszej odsłony na dalszy słupek zagrał Domagała, a ten formalności dopełnił Łysak. W 14. minucie było już 3-1 kiedy po dograniu od Przepiórki skutecznie szpicem uderzył Jochymek. SChLf grał dobrze i nic nie zapowiadało katastrofy z końcówki spotkania. W 20. minucie Lasik został pokonany strzałem z dystansu, a po kolejnych kilkunastu sekundach z rzutu wolnego podyktowanego za rękę Kaisera. W 21. minucie Lasik skakał natomiast do górnej piłki, wpadł jednak na Domagałę i niedokładnie piąstkował co wykorzystali rywale obejmując prowadzenie 4-3. SChLF wycofał bramkarza i mógł wyrównać, ale w ostatniej sekundzie dwukrotnie spudłował Kaiser.

Po dwóch turniejach praktycznie pewny awansu jest więc Sobek, który ma komplet punktów. SChLF w dalszym ciągu plasuje się na drugim miejscu z trzema punktami przewagi nad Kłajem. To właśnie mecze z tym rywalem będą decydujące w kontekście awansu. Napsuć krwi może jednak wciąż UKS II LO. Podopieczni Mirosława Kikli muszą jednak występować w szerszym składzie. SCHLF więc mimo braku kontuzjowanych Kurka i Siegienia dał radę i zbliżył się do mistrzostw w Toruniu. Niestety jednak nie udało sie utrzymać prowadzenia z Sobkiem, które pozwoliłoby włączyć się do walki o pierwsze miejsce.

9:00UKS Sobek Kraków 7-1 UKS II LO Chrzanów

9:50Sprinter Kłaj 1-4 SCHLF Chrzanów

10:40UKS Sobek Kraków 9-5 Sprinter Kłaj

11:30UKS II LO  Chrzanów 1-9 SCHLF Chrzanów

12:20UKS Sobek Kraków 4-3 SCHLF Chrzanów

13:10UKS II LO Chrzanów0-5Sprinter Kłaj