Grand Prix U-16 - wyniki, relacja, zdjęcia, video-

W chrzanowskiej hali sportowej rozegrano pierwszy z trzech turniejów Grand Prix U-16 w futsalu bedący eliminacją do MMP w tej kategorii wiekowej. W grupie wraz z Fablokiem rywalizują zespoły ze Śląska: Rekord Bielsko-Biała, Gwiazda Ruda Śląska, APG Gliwice oraz MOSiR Stal Zabrze.

Bezapelacyjnie najlepszy był zgodnie z oczekiwaniami Rekord, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli gospodarze. Wszystko dzięki pokonaniu Gwiazdy, szczęśliwej wygranej nad APG Gliwice oraz rozgromieniu Stali Zabrze. Gwiazda zajęła miejsce trzecie, a Gliwice czwarte po wygranej nad Stalą Zabrze. W meczu między tymi drużynami grał jednak nieuprawniony zawodnik (miał pauzować za kartki, a zagrał po innym nazwiskiem i w innej koszulce), więc mecz zapewne zostanie zweryfikowany jako walkower dla Stali.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki oraz słodki poczęstunek od firmy Dan Cake. Wyróżnieni zawodnicy dostali natomiast statuetki oraz worki na buty od Magic Sport. Wszystkie drużyny w ramach powitania otrzymały od kapitana Fabloku suweniry przygotowane przez Gminę Chrzanów.

Najlepszy bramkarz: Olaf Przewoźnik (MKS Fablok)

MVP: Piotr Wyroba (Rekord)

Król strzelców: Kacper Modlich (APG Gliwice)

Turniej rozpoczął się od meczu Fabloku z Gwiazdą. Oba zespoły często spotykały się w ubiegłych sezonach w kategorii U-14. Mecz miał podobny przebieg jak te wcześniejsze. Gwiazda miała wiecej z gry, ale to Fablok zszedł z parkietu ze zwycięstwem.Szczególnie w drugiej połowie Gwiazda mogła mówić jednak o pechu bo albo trafiała w słupek, albo świetnie interweniował Przewoźnik. W drugim starciu gospodarze zagrali bardzo słaby mecz przeciwko APG Gliwice;. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis aż w końcu ro Kaceper Modlich głową (!!!) pokonał Przewoźnika. Fablok wycofał bramkarza i do remisu doprowadził Piechota, a w samej końcówce gola na wagę trzech punktów zdobył Ślósarz. Fablok w swoim trzecim meczu zagrał z Rekordem. Bielszczanie zgodnie z przewidywaniami wygrali, ale swoją przewagę udokumentowali golami dopiero w drugiej odsłonie. W pierwszej Fablok rozegrał najlepsze 12 minut w turnieju. Gospodarze turniej zakończyli z dziewięcioma punktami. W ostatnim swoim meczu aż 9-1 pokonali Stal Zabrze. Z kompletem punktów turniej zakończył natomiast Rekord, który także na zakończenie turnieju rozgromiał swojego rywala. Nieoczekiwanie była nim Gwiazda, która dała sobie strzelić aż 14 bramek. Teraz przed zawodnikami dwa miesiące przerwy od rywalizacji. Kolejne turnieje rozegrają bowiem najprawdoobniej w styczniu.

Fablok: Przewoźnik - Motyczko, Klechowski, Ślósarz, Piechota, Barański, Gędłek, Praszek, Kosowski, Chechelski, Kucharski, Iwanek, Surowiec