1 kol. MSMLF, 2 kol. MSLF - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

W niedzielę 19 listopada rozgrywki rozpoczęła Magic Sport Młoda Liga Futsalu 2017/2018. Gra w niej osiem drużyn i już po pierwszej kolejce widać, że poziom będzie zróżnicowany głównie ze względu na wiek zawodników. Spore aspiracje zgłosił MKS Trzebinia juniorzy młodsi wygrywając z Magic Sportem.

https://photos.google.com/share/AF1QipOQlTEs6h5rv_5rZY_bcF0RP7GSlddmTtidHhjcB_6xVDrxZOzf3nlcRZUl5OOs5Q?key=d0hQSElzczhlc3JvSW9kWThTYXFDa3h0enphYTlB - Zdjęcia z rywalizacji

Gucci Gang przystąpił do gry bez bramkarza. Zespół cały mecz grał w przewadze spychając rywala do obrony. Dwukrotnie Fablokowi udało się jednak odzyskać piłkę i skierować ją do siatki. Gucci Gang wygrał jednak pewnie i wysoko. Także komplet punktów zdobyło Łazarskie Miami. Zespół długo nie mógł pokonać bramkarza Golden Five, ale w końcu worek z bramkami się rozwiązał i zespół wygrał 6-0. Największe emocje były w meczu juniorów młodszych Trzebini z Magic Sportem. Trzebinianie objęli prowadzenie po golu Wnuka i nie oddali go do końca choć Magic Sport łapał kontakt. MKS grał szybko i agresywnie, a mający wąską kadrę gracze Magic Sportu nie grali na tyle dokładnie aby zdobyć choćby punkt mimo roli faworyta. W wewnętrznym pojedynku najmłodszych drużyn MKS Trzebinia gracze "jedynki" nie dali szans "dwójce".

WYNIKI MSMLF:

MKS Fablok 2003 – Gucci Gang 2-6 (1-3)

Bartosz Skoczylas, Łukasz Zarzycki – Szymon Miziołek, Karol Piechota, Jakub Kucharski, Jan Kosowski, Jakub Gędłek, Bartosz Skoczylas (sam).

ZK: Mateusz Sidełko (Fablok), Jakub Gędłek (Gucci Gang)

Łazarskie Miami – Golden Five 6-0 (2-0)

Albert Ryska, Dawid Celmer, Hubert Armatys, Piotr Kazienko, Mikołaj Karaśkiewicz, Szymon Wiśniewski

MKS Trzebinia jun. mł. – Magic Sport 6-3 (3-2)

Kamil Stachowski 2, Kacper Wnuk 2, Szymon Zając, Bogdan Bartoń – Maciej Praszek, Dawid Motyczko, Kacper Deja

ŻK: Mateusz Antczak (Magic Sport)

MKS Trzebinia 2004 I – MKS Trzebinia 2004 II 8-1 (6-0)

Konrad Kalinowski 3, Kamil Wójcik 2, Igor Krzywda, Jan Garlacz, Jakub Bieniek – Kamil Bohonos

Najlepsza piątka kolejki: Michał Pałka (MKS 2004 I), Karol Piechota (Gucci Gang), Kacper Wnuk (MKS jun mł), Szymon Zając (MKS jun. mł.), Albert Ryska (Łazarskie)

Wszystkie mecze drugiej kolejki obfitowały w wiele bramek, a większość z nich była wyrównała. W pierwszym starciu  Błyskawica Myślachowice długo prowadziła z Domove. Do remisu doprowadził Ołpiński, a w końcówce wygraną swojemu zespołowi dał Krzciuk. Duża w tym "zasługa" Lasonia, który za dyskusje otrzymał dwie żółte kartki i osłabił Błyskawicę. Formę z pierwszej kolejki utrzymał MKS Trzebinia U-18. Młodzi gracze z Trzebini byli dynamiczniejsi od AP 21. Wykorzystali także błędy zawodników rywala. Inaczej nie można nazwać zagrać Wiśniewskiego czy Kocota, po których MKS miał otwarta drogę do bramki. Punktów tym razem nie zdobyli zawodnicy MKS U-20. Za rywala mieli jednak doświadczony zespół Krisbudu mający w składzie takich zawodników jak Gielarowski, Kowalik, Górka czy Pająk oraz szczególnie skutecznego i ogranego na hali Drobniaka. Szansę na punkty miał Bodypak. tego dnia w Fabloku rządził jednak Sabuda, który zdobył aż cztery gole i przesądził o wygranej swojej drużyny. Monterzy długo stawiali opór przeciwko Wygiełzowowi. W końcu faworyt jednak przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podobnie było w ostatnim starciu gdzie o wygranej Protectora zadecydował przedłużony karny wykonany przez Karola Górkowskiego.

WYNIKI MSLF:

Domove – Błyskawica Myślachowice 2-1 (0-0)

Miłosz Ołpiński, Jakub Krzciuk – Adrian Zybiński

ŻK: Mateusz Skotniczny (Domove), Michał Lasoń x2 (Błyskawica)

Architekci Piłkarstwa 21 – MKS Trzebinia U-18 3-6 (2-2)

Mateusz Skrzyiński, Paweł Mitela, Adrian Jabłoński (sam) – Kamil Chmielowski 2, Jakub Skrzypek 2, Adrian Jabłoński, Łukasz Sochacki

ŻK: Kamil Chmielowski (MKS U-18)

Krisbud Trzebinia – MKS Trzebinia U-20 7-3 (2-0)

Klemens Drobniak 2, Michał Kowalik 2, Radosław Górka, Michał Grabowski, Tomasz Kurdziel – Fabian Borkowski, Jakub Wallentin, Kamil Tajs

MKS Fablok Chrzanów – Bodypak 5-3 (2-1)

Dawid Sabuda 4, Michał Domurat – Piotr Walas 2, Zbigniew Walas

Wygiełzów – Evolite Monterzy 4744 6-3 (1-2)