zamknij reklamę

Finały MMP U-18 w Bochni - zapowiedź

Finały MMP U-18 w Bochni - zapowiedź

W najbliższy weekend od 24 do 26 lutego w Bochni zostaną rozegrane Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w futsalu. W stawce szesnastu zespołów jest SChLF Chrzanów U-18.

Zespół SChLF Chrzanów w Bochni zagra w składzie: Adrian Pieczonka, Kacper Burzej - Jakub Jochymek, Damian Przepiórka, Gerard Kapcia, Adam Skórzewski, Jakub Żegleń, Kacper Policht, Mateusz Domagała, Adrian Kaczmarski, Kamil Dzikowski, Jerzy Dzierwa, Jakub Kita, Robert Madoń

W składzie jest więc jeden debiutant - Kacper Policht. Pozostali grali już w finałach MMP U-14, U-16 i U-18 w poprzednich sezonach oraz w tym roku w U-16 w Białymstoku.

Zawodnicy trenują od października. W początkowej fazie zajęć przez chrzanowską halę przewijało się sporo chętnych do gry w tej kategorii wiekowej. Z czasem kadra się uszczupliła. Nastąpiła m.in zmiana w bramce. Wiktora Kaniaburkę, który zrezygnował z gry po pierwszych eliminacjach zastąpił Kacper Burzej, który uzupełnia Adriana Pieczonkę.

Chrzanowianie w eliminacjach w grupie 6 mierzyli się z Sobkiem Kraków i Elmarem Jędrzejów. Pierwszy turniej w Krakowie przesądził o tym, że eliminacje były drogą przez mękę. SChLF przegrał z Sobkiem 1-2 oraz 4-6 z Elmarem, w drugim meczu nie wykorzystując ani jednego z siedmiu przedłużonych karnych. W Chrzanowie gospodarze z Elmarem wygrali 6-3, ale ponownie ulegli Sobkowi 1-2 tracąc gola równo z końcową syreną. Przed ostatnim turniejem eliminacyjnym pewny awansu był Sobek. Krakowianie w Nowinach przegrali z Elmarem czy przy porażce SChLF-u z Sobkiem 5-8 oznaczało, że jedynie wygrana z Elmarem dawała awans. Zespół z Chrzanowa wygrał 2-1 i wraz z Sobkiem mógł cieszyć się z awansu na mistrzostwa.

Grupa A: BSF Bochnia, MKS Trzebinia-Siersza, Red Dragons Pniewy, GKS Futsal Nowiny TYP: BSF Bochnia, MKS Trzebinia-Siersza

Grupa B: Unisław Team, SCHLF Chrzanów, Futsal Przeworsk, Piast Gliwice TYP: Unisław Team, Piast Gliwice

Grupa C: Gwiazda Ruda Śląska, GKS Futsal Tychy, FC Toruń, Gwiazda Flisak Toruń. TYP: Gwiazda, Tychy

Grupa D: Rekord Bielsko-Biała, TAF Toruń, Sobek Kraków, Credo Piła. TYP: Rekord, Sobek

Chrzanowianie zagrają w grupie B. Ich pierwszym rywalem będzie podobnie jak w kat. U-16 Futsal Przeworsk. Gracze z Przeworska odbębnili eliminacje na Podkarpaciu w ciągu jednego dnia i wraz z Tryńczą zgromadzili 9 punktów odprawiając z kwitkiem SPAR Łańcut. Brak ciągłości rywalizacji eliminacyjnej z pewnością nie ułatwia drużynie zgrania. Pozwala jednak na sklejenie składu z ligowych zawodników. Takich w składzie Przeworska bowiem nie brakuje. Są to bowiem zawodnicy Orła Przeworsk czy Resovii grającej w Centralnej Lidze Juniorów. W sobotę SChLF zmierzy się z Piastem Gliwice, który podczas eliminacji rozegrał dwanaście spotkań. W "śląsko-opolskiej" grupie poza zasięgiem był Rekord i Gwiazda. Piast o awans bił się z Komprachcicami i tą rywalizację wygrał. Podopieczni Szymona Wesołowskiego regularnie trenowali, brali udział w eliminacjach oraz wielu turniejach środowiskowych co z pewnością wpłynęło na ich zgranie. Osłabieniem może być jednak brak kontuzjowanego podstawowego bramkarza. Bez eliminacji do mistrzostw dostał się natomiast Unisław. Z grupy gdzie był jeszcze FC Toruń i Lębork wycofali się ci ostatni i grać nie trzeba było. Podopieczni Jerzego Siemienieckiego będącego od lat trenerem i prezesem klubu ogrywali się więc przy wsparciu starszych kolegów w II lidze kujawsko-pomorskiej. W ostatnim sparingu przed wyjazdem na mistrzostwa pokonali także m.in w sparingu FC Toruń. W składzie znalazło się kilku zawodników znanych z Unisławia z kategorii U-16 z turnieju w Pniewach jak także mający za sobą powołania do młodzieżowej kadry Kamil Domański, który przyszedł do Unisławia z FC Toruń.

W grupie A faworyt jest jeden i są nim gospodarze naszpikowani młodzieżowymi reprezentantami Polski w futsalu. Skład uzupełniają także wyróżniający się gracze z MMP U-16 gdzie Bochnia sięgnęła po złoto. Zespół jako gospodarz nie brał udziału w eliminacjach, ale sumiennie trenował i grał w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Kadrowicza w osobie Gracjana Miałkasa w składzie mają także Pniewy. W zeszłym roku zespół z dobrej strony pokazał się w organizowanych w Pniewach MMP U-16. W eliminacjach Red Dragons wyprzedzili Piłę oraz Kalisz, ale mistrzostwa pokażą czy młody skład będzie w stanie nawiązać walkę z rywalami. Tymi w grupie A są także zespoły walczące w eliminacjach w gr. 5 czyli Futsal Nowiny i MKS Trzebinia-Siersza. Nowiny są złożone z zawodników grających wyłącznie na hali w ligach środowiskowych jak i w seniorskim zespole z Nowin. Trzebinia do mistrzostw weszła "kuchennymi drzwiami" po tym jak z powodu problemów finansowych wycofał się Góral Tryńcza. Wiemy jednak na co stać podopiecznych Kacpra Ślusarka, którzy z pewnością będą chcieli powtórzyć dobry wynik sprzed roku kiedy w Łęczycy zajęli sensacyjnie 4 miejsce. Dużo zależy od formy dwóch zawodników bramkarza Mateusza Lasika oraz Krzysztofa Kaisera, który w MMP grał już w barwach Rekordu, Wisły Krakbet i SChLF-u.

Derby Torunia zobaczymy w grupie C gdzie zagrają debiutująca w stawce Gwiazda oraz FC. Gwiazda w eliminacjach uległa TAF_owi, a wyprzedziła m.in. Hurtap Łęczyca. FC Toruń podobnie jak Unisław czy TAF ogrywa się w II lidze bowiem eliminacji rozgrywać nie musiał. Szansę na awans trzeba upatrywać więc bardziej u zespołów ze Śląska czyli GKS-u Tychy, który wygrał eliminacje przed Nowinami i Trzebinią oraz Gwiazdą, która wyprzedziła Piast i Komprachcice, a musiała uznać wyższość Rekordu.

W grupie D wytypowanie faworyta do trudnych nie należy. Jest nim oczywiście Rekord z największą gwiazdą mistrzostw w składzie. Mowa tu o bramkarzu seniorskiej reprezentacji Polski Michale Kałuży. W składzie Michał do pomocy będzie miał także Cichego czy Surmiaka będących w zespole ekstraklasy oraz Dudka czy Hilbrychta, którzy regularnie jeżdżą na zgrupowania reprezentacji Polski w futsalu. Debiutantem w stawce jest Credo Piła i ciężko spodziewać się aby zespół osiągnął jakiś niesamowity wynik, skoro w eliminacjach wygrał tylko z Kaliszem. O awans z drugiego miejsca powalczy więc zapewne ograny w MMP TAF Toruń oraz Sobek Kraków. Oba zespoły wygrały swoje grupy eliminacyjne. TAF będzie bazował na doświadczeniu futsalowym, a Sobek na dobrej motoryce swoich zawodników.

Poziom drużyn w mistrzostwach wydaje się być zróżnicowany. Część do Bochni przyjedzie po naukę, część spełnić licencyjny obowiązek, część powalczyć o sprawienie niespodzianki, a część po medale. Złoto i srebro zarezerwowane jest raczej dla Bochni i Rekordu. Jeśli stanie się inaczej będzie to spora niespodzianka. SChLF w gronie faworytów nie jest więc każde zdobyte punkty będą cieszyć. Zawodnicy z pewnością nie odpuszczą i dadzą z siebie wszystko.

- Wspólnie trenujemy od października. Na początku razem z zespołem U-20, później po ich odpadnięciu z eliminacji już sami. Różnie bywało z naszą frekwencja na treningach, bo ciężko połączyć czasami naukę duże boisko i do tego halę. Teraz jednak im bliżej mistrzostw to wszyscy staramy się aby być na tych treningach i ostatnie treningi pokazały że potrafimy tworzyć jedność. Eliminacji do mistrzostw nie możemy jednak zaliczyć do udanych. Awans dopiero wywalczyliśmy w ostatnim turnieju. Nie ma jednak czego więcej oczekiwać jeśli w jednym meczu nie trafia się 7 przedłużonych karnych. Naszym celem minimum jest awans do ćwierćfinału, ale oczywiście strefa medalowa jest marzeniem każdego z nas. Moim zdaniem faworytami oczywiście jest Rekord i Bochnia, więc jeżeli nie będzie po drodze żadnej niespodzianki to zostaje walka o brąz. Czarnym koniem mogą być zawodnicy z mojego miasta czyli MKS TRZEBINIA-SIERSZA znamy ich dobrze i wiemy na co ich stać i moim zdaniem mogą zajść daleko. Zdecydowanie mocnymi stronami naszej drużyny jest bramka. Kacper Burzej najlepszy bramkarz zakończonych dwa tygodnie temu mistrzostwa U-16 oraz oczywiście Adrian Pieczonka również utalentowany wychowanek Chrzanowskiej Lokomotywy. Dlatego liczymy na skuteczne kontry tak jak zespół u-14 oraz stałe fragmenty gry. Słabszą naszą strona zdecydowanie jest atak pozycyjny. Pracujemy nad nim cały czas aby dostosować go do naszych możliwości - powiedział kapitan SChLF-u Adam Skórzewski.

Bardzo się cieszę ze możemy jednak w mistrzostwach wystąpić, to musi być jakiś znak. Nowiny po raz kolejny są do ogrania. W naszej grupie nikt nie miał pewnego awansu walka byla do końca. Mam nadziejęę że i tym razem z nimi wygramy. Szanse na początku turnieju sa takie same zobaczymy jak wyjdziemy w pierwszym meczu. Cel chyba mamy prosty wyjść z grupy. Faworytem mistrzostw jest oczywiście moim zdaniem Rekord - powiedział zawodnik MKS Trzebinia-Siersza Krzysztof Kaiser.

Zapraszamy więc do kibicowania zarówno w hali sportowej w Bochni jak i przed monitorami komputerów czy ekranami telefonów. Informacje z mistrzostw będziemy zamieszali na bieżąco na naszym FB: https://www.facebook.com/schlfchrzanow/ Wyniki z mistrzostw będzie można jak zawsze śledzić na: http://www.futsalmmp.pl

- Wydarzenie na FB: - https://www.facebook.com/events/257380488032347/

Transmisje meczów będzie można zobaczyć na:

I dzień - https://www.youtube.com/watch?v=8rcjZWaUxa8

- II dzień - https://www.youtube.com/watch?v=KZZIH3iy0TU

- III dzień - https://www.youtube.com/watch?v=f1-59eRSzQ8

Skład komisji technicznej:
Grzegorz Morkis - Wice Przewodniczący Komisji FiPP PZPN
Łukasz Krawczyk - Członek Komisji FiPP
Sławomir Pienkosz - Departament Rozgrywek Krajowych PZPN

Łukasz Gębski - Departament Rozgrywek Krajowych PZPN

Obsada sędziowska na turniej:
Grzegorz Hamowski , Mariusz Krupa, Jan Gawle,Bąk Henryk, Rafał Ziach, Kamil Szczołko.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości