Finał MMP U-16 - zapowiedź.

Przed nami kolejne mistrzostwa! W najbliższy weekend od 9 do 11 lutego w Mikołowie zostaną rozegrane Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w futsalu.

Kategoria U-16 była dotychczas szczęśliwa dla chrzanowskiego futsalu. Pod różnymi nazwami osiągaliśmy następujące wyniki: Ostróda - brąz, Unisław - złoto, Mielec - złoto, Kalisz - brąz, Toruń - ćwierćfinał, Pniewy - ćwierćfinał, Białystok - 4 miejsce. Widać więc, że w każdym z turniejów zespół wychodził z grupy i taki cel trzeba postawić sobie także w tym sezonie. Nie można myśleć o mistrzostwie czy medalach. Trzeba myśleć o każdym kolejnym meczu bowiem rywale nie są łatwi, a i zespół MKS Fablok U-16 nie należy do faworytów zmagań.

Zawodnicy MKS Fablok Chrzanów U-16 trenują od połowy września. W drużynie w większości znajdują się gracze, którzy w ubiegłych latach reprezentowali SChLF w kategorii U-14. Na finałach MMP U-16 był tylko Dawid Motyczko (zresztą kapitan drużyny). Kompletnymi debiutantami futsalowymi w tym sezonie są natomiast Kacper Klechowski i Oskar Chechelski.

MKS Fablok Chrzanów U-16 podczas finałów MMP U-16 w Mikołowie będą reprezentować: Olaf Przewoźnik (02), Dawid Motyczko (01), Karol Piechota (02), Kacper Klechowski (01), Piotr Ślósarz (01), Maciej Praszek (01), Oskar Chechelski (03), Jakub Gędłek (02), Filip Surowiec (02), Filip Macuda (02), Szymon Bugdalski (01), Kamil Iwanek (02), Maksymilian Pędrys (03). W eliminacjach grali także Jan Kosowski, Aleksander Barański, Jakub Kucharski i Michał Stachera.

Zespołu nie omijają niestety problemy. Z kontuzjami zmagają się Klechowski oraz Macuda, a chorzy są Surowiec i Chechelski.

Dziękujemy wszystkim klubom trawiastym, z których pochodzą zawodnicy!

NASZ TYP: Rekord, Ustka

NSZ TYP: Tryńcza, TAF

Grupa 3. Kamionka Mikołów, BSF ABJ Bochnia, Gwiazda Toruń, SMS Jarosław.

NASZ TYP: Kamionka, Gwiazda

Grupa 4. Gwiazda Ruda Śląska, Red Dragons Pniewy, Malwee Łódź, Fablok Chrzanów.

NASZ TYP: ? (jak zawsze wstrzymujemy sie od typu w naszej grupie)

Skład komisji technicznej:

Szymon Czeczko - Członek Komisji FiPP PZPN

Rafał Gnybek - Członek Komisji FiPP PZPN

Łukasz Gębski- DRK PZPN

Obsada sędziowska na turniej:

Piotr Koloczek, Damian Jaruchewicz, Marcin Muszyński, Michał Potępa, Łukasz Szymczyk, Marcin Miśta.

Chrzanowianie aby awansować do mistrzostw musieli wziąć udział w eliminacjach. Zmierzyli się z rywalami ze Śląska. Z pięciu drużyn trzy uzyskały awans, a przeprawa nie była prosta. Ostatecznie Fablok zajął drugie miejsce przegrywając trzykrotnie z Rekordem, wygrywając dwa razy z Gwiazdą i notując z tym rywalem jedną porażkę oraz pokonując dwukrotnie APG Gliwice i Stal Zabrze (oba zespoły nie przyjechały na ostatni turniej do Bielska). Fablok awans do mistrzostw miał zapewniony już po dwóch turniejach, ale in minus należy traktować występ w trzecim gdzie zespół wysoko przegrał zarówno z Rekordem jak i Gwiazdą. W ramach przygotowań Fablok U-16 rozgrywał także sparingi. Jeszcze w czasie eliminacjami rywalami był Fablok U-18, Kamionka Mikołów i Gwiazda Ruda Śląska, a przed samymi mistrzostwami ponownie Kamionka oraz BSF Bochnia. Niestety wszystkie mecze zostały przez Fablok przegrane, ale sparingi pokazały, nad którymi elementami należy pracować.

Podczas finałów w Mikołowie Fablok został wylosowany z czwartego koszyka do grupy D gdzie na starcie zmierzy się z doskonale znaną Gwiazdą Ruda Śląska (piątek 9 lutego godz. 19.10), Red Dragons Pniewy, którzy wygrali eliminacje w gr. 4 (sobota 10 lutego godz. 13.30) oraz z Malwee Łódź, które zajęło drugie miejsce za Hurtapem w grupie 3 (sobota 10 lutego godz. 20.10).

Wszystkie mecze będą pokazywane na żywo na stronie: http://www.lajfytv.pl/ w zakładce NA ŻYWO.

Codziennie będzie także stworzony link do transmisji na Youtube.

Dzień I:

Kibiców zapraszamy oczywiście na trybuny hali w Mikołowie (ul. Bandurskiego). Zespół do Mikołowa wyjeżdża w piątek rano by po niecałej godzinie drogi zameldować się w sąsiadującym z halą hotelu PIK.

W grupie A zdecydowanym faworytem jest doskonale znany nam Rekord. O innych drużynach ciężko coś powiedzieć. Na plus Ustki można traktować awaryjny występ młodszym rocznikiem podczas ubiegłorocznych mistrzostw w Białymstoku.Ciekawie powinno być w grupie B. Teoretycznie faworyzowany Hurtap z pewnością nie będzie miał łatwej przeprawy z grającymi futsalowo drużynami TAF-u i Górala Tryńcza (w składzie z m.in. graczami Resovii).Najciekawiej zapowiada się walka w grupie C. Gospodarze powalczą z Bochnią, która zdobyła mistrzostwo w ostatnich dwóch latach (przez błąd PZPN-u zespół losowany z 2, a nie z 1 koszyka - ciekawe czy nie przeszkodzi to w awansie do ćwiercfinału). Rywalami Kamionki będą także mocne fizycznie i mocne piłkarsko ekipy Gwiazdy Toruń (czyli SMS Włocławek) i SMS Jarosław.

Miejmy nadzieję podczas mistrzostwa będą dobrze zorganizowane, a na parkiecie będzie sporo emocji. W gronie faworytów z pewnością są Rekord, Kamionka, Gwiazda Ruda Śląska czy Bochnia. Ciekawe czy ktoś sprawi niespodziankę i namiesza w czołówce. Zapraszamy do śledzenia informacji z Mikołowa na naszym FB: https://www.facebook.com/schlfchrzanow/

Grupa 1. Rekord Bielsko-Biała, Jantar Ustka, MOKS Słoneczny Stok Białystok, SPN Szamotuły. Grupa 2. Junior Hurtap Łęczyca, Góral Tryńcza, TAF Toruń, KTS-K GOSRiT el professional Luzino. Grupa 3. Kamionka Mikołów, BSF ABJ Bochnia, Gwiazda Toruń, SMS Jarosław. Grupa 4. Gwiazda Ruda Śląska, Red Dragons Pniewy, Malwee Łódź, Fablok Chrzanów. (http://schlf-chrzanow.futbolowo.pl)