Eliminacje MMP U-14 - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

Eliminacje MMP U-14 - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

W sobotę 22 grudnia w Chrzanowie rozegrano jeden z dwóch turniejów eliminacji MMP U-14 w futsalu w Makroregionie 4. Zagrały w nim zespoły z Małopolski oraz woj. świętokrzyskiego. Sześć ekip walczyło systemem każdy z każdym o trzy premiowane awansem do kolejenj fazy eliminacji miejsca. Pięć drużyn z Małopolski walczyło także o tytuł Mistrza Małopolski w futsalu U-14 2018/2019 i puchary ufundowane przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.

https://photos.google.com/share/AF1QipOOJ1Cnhy2reAfGf54wu9XAGAfhrHF1jXoRTJZ6jCHOrRcuOkpdsvnsGcy82nwcgw?key=ZF9GeGtWeWJhQkVDd2xfakxMdjZHRmVIWHZGRVZn&fbclid=IwAR1AFG5GfYSocJaurjsnN8BiynUyPTbk8ih1lR8oLYHrTIgspbQKMUsLL88 - Zdjęcia z rywalizacji.

http://okocimski.com/2018/12/23/galeria-eliminacje-mlodziezowych-mistrzostw-polski-u14-w-futsalu/ - zdjęcia Okocimskiego

https://przelom.pl/24673-kalinowski-pokonal-bramkarza-i-stres.html - Relacja na stronie Przełomu

Będący gospodarzem futsalowcy Fabloku w pierwszym meczu przegrywali z Sobkiem Kraków (czyli krakowską Garbarnią) 0-2. Dzięki trafieniom Kumali (jedna po pięknej akcji Olszaka) udało doprowadzić się do remisu. Niestety w samej końcówce sfaulował Gądek i rywal skutecznie wykonał przedłużonego karnego wygrywając 3-2. W kolejnych meczach Fablok walczył tyle, na ile starczało sił, ale w grze brakowało szczególnie wsparcia w ofensywie Kumali. Porażki 0-2 z Krakusem, 0-6 z Okocimskim (w końcówce wynik podwyższony po trzech przedłużonych karnych) oraz 0-4 z Trzebinią spowodowały, że zespół stracił szanse na awans do kolejnej fazy eliminacji MMP. W ostatnim swoim meczu Fablok pokazał się jednak z dobrej strony. Po początkowym braku skuteczności w końcu się odblokował i pokonał pewnie 5-0 MaxFarbex Busko-Zdrój. Na wyróżnienie w zespole zasługują szczególnie najmłodsi gracze z rocznika 2006 oraz świetnie radzący sobie "na ścianie" Dawid Kumala.

Fablok zagrał w składzie: Dyląg, Janik - Kumala, Mysiura, Łowiec, Gądek, Dobrowolski, Pałac, Topolski, Grzyb, Przewoźnik, Olszak

Bezkonkurencyjny okazał się Okocimski Brzesko, który turniej rozpoczął od mocnego przytupu wygrywając z MKS Trzebinia. Kolejne pewne wygrane dały awans, ale to dopiero ostatni mecz z Sobkiem dawał pierwsze miejsce w eliminacjach oraz szczególnie tytuł Mistrza Małopolski. W tym meczu to Sobek prowadził 2-0, ale Okocimski odrobił straty z nawiązką wygrywając ostatecznie 4-3. Wygrana to w największym stopniu zasługa Kacpra Ciurusia, który w całym turnieju strzelał jak na zawołanie zdobywając tytuł króla strzelców. Najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Wolaka z Sobka, który zajął drugie miejsce w eliminacjach (a trzecie w Mistrzostwach Małopolski). Trzecie miejsce premiowane awansem do drugiego etapu eliminacji MMP wywalczył MKS Trzebinia. Awans wisiał na włosku do ostatnich sekund. Uczestnicy Magic Sport Młodej Ligi Futsalu przegrali z Okocimskim oraz nieoczekiwanie z MaxFarbexem. Wygrane z Fablokiem oraz Sobkiem dawały szanse na awans, ale taki sam cel miał Krakus, który był rywalem MKS-u w ostatnim meczu turnieju. Krakus prowadził 2-0 po dwóch przedłużonych karnych. Kolejnego już nie trafił, a z linii dziewiątego metra trafił dwukrotnie Kalinowski. te strzały dały Trzebini remis i przy lepszym bilansie bramek przpustkę do dalszych gier. Odpornośc na stres oraz dobra gra zaoowocowała tytułem MVP turnieju dla gracza MKS-u Konrada Kalinowskiego.

Wszystkie drużyny grające w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary, najlepsi gracze statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wyróżniono także MVP w każdym zespole. Trzy najlepsze drużyny Mistrzostw Małopolski otrzymały ponadto okazałe puchary ufundowane przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Nagrody wręczył Przewodniczący Wydziału Futsalu w MZPN Pan Piotr Zawodny, który podkreślił dobrą organizację turnieju.

Organizatorem eliminacji był MKS Fablok Chrzanów, któremu pomagali: Salon Sportowy Magic Sport, Firma Cateringowa Megalo oraz Chrzanowska Telewizja Lokalna. Pomoc techniczną sprawował Artur Smolec, a zawody prowadzili sędziowie Grzegorz Hamowski, Mariusz Krupa i Rafał Ziach.

WYNIKI:

UKS Sobek Kraków – MKS Fablok Chrzanów 3-2

Okocimski Brzesko – MKS Trzebinia 4-1

MaxFarbex Busko-Zdrój – Krakus Nowa Huta 2-6

UKS Sobek Kraków – MKS Trzebinia 2-5

MKS Fablok Chrzanów – krakus Nowa Huta 0-2

Okocimski Brzesko – MaxFarbex Busko-Zdrój 4-1

UKS Sobek Kraków – Krakus Nowa Huta 5-2

MKS Trzebinia – MaxFarbex Busk-Zdrój 2-3

MKS Fablok Chrzanów – Okocimski Brzesko 0-6

UKS Sobek Kraków – MaxFarbex Busko-Zdrój 2-0

Krakus Nowa Huta – Okocimski Brzesko 0-3

MKS Trzebinia – MKS Fablok Chrzanów 4-0

UKS Sobek Kraków – Okocimski Brzesko 3-4

MaxFarbex Busko-Zdrój – MKS Fablok Chrzanów 0-5

Krakus Nowa Huta – MKS Trzebinia 2-2

Tabela:

 1. Okocimski Brzesko 5121-5
 2. UKS Sobek Kraków 5 9 15-11
 3. MKS Trzebinia 5 7 14-11
 4. Krakus Nowa Huta 5 7 12-12
 5. MKS Fablok Chrzanów 5 3 7-15
 6. MaxFarbex Busko-Zdrój 5 3 6-19

Tabela Mistrzostw Małopolski:

 1. Okocimski Brzesko 4 12 13-3
 2. MKS Trzebinia 4 7 12-8
 3. UKS Sobek Kraków 4 6 13-13
 4. Krakus Nowa Huta 4 4 6-10
 5. MKS Fablok Chrzanów 4 0 2-15

Król strzelców: Kacper Curuś (Okocimski)

MVP: Konrad Kalinowski (MKS Trzebinia)

Najlepszy bramkarz: Szymon Wolak (UKS Sobek)

Najlepsi gracze w drużynach:

UKS Sobek: Kacper Górczak

Maxfarbex: Wiktor Biały

MKS Fablok: Dawid Kumala

Krakus: Michał Gocal

Okocimski: Kacper Ciuruś

MKS Trzebinia: Igor Krzywda

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości