El. MMP U-20. Awans Clearexu i Fabloku - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

W weekend 11/12 listopada w całej Polsce rozegrano turnieje eliminacyjne do MMP U-20 w futsalu w Łęczycy. Jeden z nich odbył się w Chrzanowie. Awans uzyskały ekipy Clearexu Chorzów oraz gospodarze - MKS Fablok Chrzanów, którzy pozostawili w pokonanym polu MKS Trzebinia i AZS UŚ Katowice.

https://photos.google.com/share/AF1QipPjGDtRHoypytZoLrBa0IaV4UjDfKgJ68G08XdDxxc5t_WbFc14JeK3th8-PVru8A?key=Mnk1Qkl3VlVrdWtMbXFNTFlNNHdXdlNsX3JXNjJ3 - Zdjęcia z turnieju

Na inaugurację turnieju gospodarze zmierzyli się z Clearexem Chorzów, który zaskoczył młodym i dobrze usposobionym piłkarsko składem. Chorzowianie objęli prowadzenie w 9 minucie, a w kolejnych mogli podwyższyć wynik, ale nie wykorzystali trzech przedłużonych karnych dyktowanych za faule podczas zatrzymywanych kontr. W drugiej połowie Ogiński podwyższył na 2-0, ale kontakt złapał Nędza. Radość miejscowych nie trwała długo bowiem w 20 minucie Przybylski podwyższył na 1-3, a gra w przewadze nie zmieniła rezultatu. Po pierwszej kolejce bez punktów był także AZS UŚ Katowice, który przez bramkę Raźniaka uległ 0-1 MKS Trzebinia. Katowiczanie szanse na awans stracili w kolejnym meczu kiedy przegrali 2-4 z Fablokiem. Chrzanowianie kontrolowali przebieg spotkania, ale w końcówce dali sobie wbić druga bramkę. Ciekawy przebieg miał mecz Clearexu z Trzebinią. Chorzowianie prowadzili 4-0 i w drugiej odsłonie chyba zlekceważyli rywala i dali się dojść na 4-4. Ten wynik spowodował, że Fablok aby myśleć o awansie musiał wygrać z Trzebinią w derbowym starciu. Zespół był jednak mocno zmobilizowany. Jochymek w ciągu kilku sekund trzykrotnie mocnymi strzałami zagroził bramce Lasika, aż w końcu otworzył wynik po idealnie rozegranym rzucie wolnym. Ten sam zawodnik rządził na boisku także w kolejnych minutach i do przerwy Fablok prowadził 5-0 wygrywając ostatecznie aż 8-0. Awans i wygranie w turnieju przypieczętował także Clearex, który pokonał najsłabsze w stawce Katowice.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki oraz zestawy promocyjne Gminy Chrzanów. Wyróżniono indywidualnie najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza, którzy dostali statuetki oraz dresy od Salonu Sportowego Magic Sport. Nagrody wręczył radny gminy Chrzanów Miłosz Kocot.

MKS Fablok Chrzanów - Clearex Chorzów 1-3 (0-1)

Patryk Nędza 18 - Kamil Ogiński 9, 18, Bartłomiej Przybylski 20
MKS Trzebinia - AZS UŚ Katowice 1-0 (1-0)

Rajmund Raźniak 5

MKS Fablok Chrzanów - AZS UŚ Katowice 4-2 (2-1)
Jakub Jochymek 2, Patryk Nędza 12, 18, Damian Przepiórka 16 - Kamil Budniok 8, 23
Clearex Chorzów - MKS Trzebinia 4-4 (4-0)
Jakub Rodasik 4, Radosław Przybylski 5, Radosław Sokół 6, 7 - Jakub Głuch 15, Dawid Pękala 17 (sam), Jakub Wallentin 19, Bartosz Kurek 21
MKS Trzebinia - MKS Fablok Chrzanów 0-8 (0-5)
Jakub Jochymek 3, 8, 12, Krystian Bloch 5, 12, Jakub Żegleń 14, 21, Kamil Dzikowski 24
AZS UŚ Katowice - Clearex Chorzów 0-2 (0-1)
Radosław Sokół 8, 23
TABELA KOŃCOWA:
1. Clearex Chorzów 3 7 9-5
2. MKS Fablok Chrzanów 3 6 13-5
-----------------------------
3. MKS Trzebinia 3 4 5-12
4. AZS UŚ Katowice 3 0 2-7

Król strzelców: Radosław Sokół (Clearex)
Najlepszy bramkarz: Adrian Pieczonka (Fablok)
MVP: Jakub Jochymek (Fablok)

W środę w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie grup turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-20. Znany jest komplet finalistów oraz koszyki, z których będą rozlosowane grupy.

Koszyk 1: Rekord Bielsko-Biała, Junior Hurtap Łęczyca, MKF Solne Miasto Wieliczka Clearex Chorzów

Koszyk 2: Gwiazda Ruda Śląska, Pogoń 04 Szczecin, Unisław Team PBDI, BSF ABJ Bochnia

Koszyk 3: AZS UMCS Lublin, TAF Toruń, Red Dragons Pniewy, AZS UW Warszawa

Koszyk 4: Piast Gliwice, FC Kartuzy, ŻTS Błękitni Kmiecin, Fablok Chrzanów