Baraże do MMP U-14. Awans SChLF-u i Gwiazdy. Wyniki, relacja, zdjęcia, video.

W Chrzanowie zorganizowano turniej Barażowy do MMP U-14 w futsalu. Po emocjonujących zmaganiach awans z pierwszego miejsca wywalczył SChLF Chrzanów. Świętować mogła także Gwiazda Ruda Śląska, która uzyskała najlepszy bilans z drużyn, które zajęły drugie miejsca w barażach (trzy takie turnieje).

Na inaugurację turnieju gospodarze zmierzyli się z AP Gliwice. Analizując wyniki turniejów eliminacyjnych wydawało się, że to najsłabszy rywal w stawce. Faktycznie w pierwszych minutach gracze AP nie kwapili się do ataku i nie mieli pomysłu na rozegranie akcji. W 7 minucie zdobyli jednak bramkę po dlugim podaniu i strzale głową. Momentalnie odpowiedział Kosowski, a w 14 minucie na 2-1 trafił Piechota. Mimo wielu okazji wyniku nie udało sie podwyższyć, a w końcówce gracze z Gliwic także mieli swoje okazje. Wynik się jednak nie zmienił i t SChLF rozpoczął turniej z trzema punktami. Podobnie uczyniła Gwiazda. Rudzianie po siedemnastu minutach gromili Górala 6-2. Zespół z Tryńczy się jednak nie poddał i dwie brmaki Chrupcały pozwoliły zniwelować wynik do stanu 4-6 co okazało się bardzo ważne dla układu tabeli.

Po chwili przerwy Gwiazda zmierzyła się z gospodarzami. Podopieczni trenera Kujawy prowadzili grę, ale musieli przedostać się przez defensywę SChLF-u. Ta była w tym meczu dobrze ustawiona dzięki czemu po kontrach gole zdobyli Kosowski i Macuda i po 4 minutach było 2-0. Rywale złapali kontakt, ale po przerwie na 3-1 trafił Miziołek. Gwiazda znowu wróciła do gry, ale to ostatecznie SChLF zdołał się wybronić dokładając jeszcze dwa gole i wygrywając aż 5-2. Duża w tym zasługa Przewoźnika, który w końcówce odbił dwa strzały z przedłużonych rzutów karnych. Kolejne dwa mecze nie miały historii. AP Gliwice tracąc szybko bramki się poddawała i zanotowała wysokie porażki zarówno z Góralem jak i Gwiazdą. O wszystkim (czyli awansie) decydował więc ostatni mecz turnieju. Góral przystępował do niego z trzema punktami, ale w przypadku wygranej (nie do końca wiadomo jaką różnicą bramek) miał szansę na awans. SChLF miał ten komfort, że mógł ten mecz nawet przegrać (dwoma golami) a i tak awansowałby do finałów i to z pierwszego miejsca. Wynik otworzył Piechota, ale świetnie rozgrywający akcje gracze z Tryńczy wyszli szybko na prowadzenie 2-1. W kolejnych fragmentach gry SChLF wyrównywał, ale Góral za każdym razem wychodził na prowadzenie. W ostatniej minucie przyjezdni popełnili faul i wynik z przedłużonego karnego na 4-4 ustalił Kosowski dzięki czemu SChLF z 7 punktami zajął pierwsze miejsce i zapewnił sobie awans do mistrzostw. Do Kalisza pojadą także gracze Gwiazdy, którzy dzięki 6 punktom i wielu zdobytym bramkom mieli najlepszy bilans z zespołów, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca.

Od stawki odstawała Akademia Piłkarska Gliwice, choć gracze ze Śląska sprawili sporo problemów SChLF-owi. Każda z pozostałych drużyn zaslugiwała na awans. SChLF dzięki dobrej grze w defensywie. Gwiazda i Góral dzięki akcjom ofensywnych. Nie można się bowiem dziwić rozpaczy graczy z Tryńczy, którzy długo nie mogli się pozbierać po remisie z SChLF-em. Spokojnie mogli ten mecz wygrać i uzyskać awans.

Po sportowych emocjach uczestnicy otrzymali upominki, które wręczył radny gminy Chrzanów Kamil Bogusz oraz prezes Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu Jakub Zieliński. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki oraz piłki. Wyrózniono także najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika. Powędrowały do nich statuetki, torby oraz skarpetki sportowe. Dodatkowo Olaf Przewoźnik może cieszyć się ze sportowej pamiątki jaką bez wątpienia dla fana Wisły Kraków jest koszulka z autografami zawodników.

Z pustymi rekoma z Chrzanowa nie wyjechali także trenerzy, którzy poza pakietem gadżetów i torbą otrzymali także drabinkę koordynacyjną od Salonu Sportowego Magic Sport. Trenerzy wyróżnili także najlepszych graczy w swoich ekipach, a po każdym meczu wybrano MVP danego pojedynku.

Honorowym patraontem turniej objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Imprezę wsparsło także Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i Gmina Chrzanów. Mogliśmy liczyć na wsparcie Salonu Sportowego Magic Sport, który przekazał nagrody, firmy dan Cake, która przekazała ciasta oraz muffinki dla uczestników, a także Firmy Cateringowej Megalo, która w okazyjnej cenie przygotowała gulasz dla uczestników. O oprawę muzyczną imprezy zadbał DJ Spoon - Marcin Korzeniowski, a profesjonalną galerię przygotował fotograf Marcin Niedośpiał

Mamy więc nadzieję, że drużyny miło będa wspominac wizytę w Chrzanowie i to, że trzeci raz z rzędu otrzymaliśmy przywilej organizacji Baraży do MMP U-14 zostanie docenione przy kolejnych nominacjach podczas MMP w futsalu.