6 kol. MiniMSMLF i 7 kol. MSMLF - zapowiedź.

Przed nami ostatnia seria spotkań w tym roku. Terminy świąteczne wypadają bowiem w weekendy. Czeka więc nas długa przerwa. Tym bardziej niedzielna kolejka powinna byc interesująca. Zawodnicy dadzą z siebie bowiem wszystko, a poza rywalizacją na parkiecie przyjdzie także czas na składanie życzeń.

W MiniMSMLF dojdzie do starcia piątej drużyny w tabeli MKS Trzebinia-Siersza i Golden Five. Ci drudzy zastapili w stawce Przepunchlinę. Miejmy nadzieję nowy zespół będzie dysponował szerszym składem i nie trafi się nam w rozgrywkach żaden walkower. Aby tego uniknać zmieniona została godzina meczu Sprzęgła Sosnowiec z Fablokiem 2003. Gracze Fabloku rano zagrają bowiem w klubowym turnieju w Skawinie. Zobaczymy jak rywalizacja wpłynie na ich siły. Faworytem meczu jest Sprzęgło, ale w obliczy chorób i kontuzji skład zespołu może być bardzo wąski. W pierwszej rundzie w starciu między tymi zespołami Sprzegło wygrało 12-1. Na inaugurację rozgrywek Magic Sport wygrał z Pryncy Pałkami 9-1. Od tego czasu żadna z drużyn nie straciła punktów i wydaje się, że ten mecz rozstrzygnie o mistrzostwie. Faworytem jest z pewnością Magic Sport, ale Pryncy Pałki z pewnością postawią trudne warunki. W bramce dobrze spisuje się tam bowiem Przewoźnik, a skuteczni są Bęben i Gąsior. Siłą Magic Sport jest natomiast wyrównana kadra.

W MSMLF rozpoczniemy od starcia Zakręconych z wiceliderem - Krisbud II. Trzebinianie wyraźnie się rozkręcili, a dobrą formą strzelecką prezentuje Skrzypek. Zespół jest wyraźnym faworytem i inni wynik jak ich zwycięstwo będzie niespodzianką. Mejmy nadzieję do bramki Zakręconych po absensji wróci Dębski, który z pewnością zatrzyma sporo strzałów rywala. Ciekawie powinno być w starciu Kolbenów i Team Spirit. Ci pierwsi ostatnio zaskoczyli pokonując Szansę na sukces. Oskar Szczurek zapowiada powiększenie kadry i z pewnością może to przeszkodzić Team Spirit na doskoczenie do czołówki.O 18.40 lider MKS Krisbud I zagra z Nieprzeciętnymi, którzy niespodziewanie zajmują wysokie 3 miejsce. Krystian Bloch i spółka mogą jednak zaskoczyć i z pewnością na parkiecie będzie ciekawie. Podobnie powinno być o 19.30. Większość zawodników fabloku 200 i Szansy jest bowiem ogranych na hali i regularnie trenuje. Mecz powinien stać więc na wysokim poziomie, a o wygranej z pewnością zdecydują umiejętności indywidualne. Szansa zagra jednak osłabiona. Zabraknie bowiem chorego Kity. Na zakończenie dnia wieczorową porą zagrają zespoły z dołu tabeli. Bad Boys są na miejscu 9, a Chłopcy na 10. Obie drużyny ostantio nie punktowały, ale zdecydowanie lepiej prezentowali się Chłopcy z marzeniami, którzy jeśli utrzymają formę mają szansę na pierwsze punkty.

Niedziela, 18.12.2016 r.
14.30 MKS Trzebinia-Siersza - Golden Five MINI TYP: 1