6 kol. MiniMSMLF i 7 kol. MSMLF - wyniki, relacja.

Ostatnia kolejka ligowa w 2016 roku obfitowała w ciekawe spotkania. Jedne były emocjonujące, inne zacięte, a jeszcze inne stojące na wysokim poziomie. W MiniLidze mecz na szczycie wygrał Magic Sport, a w MSMLF MKS Krisbud I. Oba zespoły są więc coraz bliżej końcowego triumfu.

- http://ppnchrzanow.pl/msmlf.html - Tabela i statystyki MSMLF

- http://ppnchrzanow.pl/minimsmlf.html - Tabela i statystyki MiniMSMLF

W MiniMSMLF debiutujący Golden Five zdobył dwa razy więcej bramek niż Przepunchlina w całej pierwszej rundzie. Cztery gole nie starczyły jednak aby zapunktować. Rywal popisał się bowiem dwucyfrową zdobyczą. Wysoka wygrana Magic Sport może wskazywać na łatwą przeprawę z Pryncy Pałkami. Tak jednak nie było i to wicelider prowadził po strzale z dystansu Sowy. Później gracze z Chełmka także dłużej utrzymywali się przy piłce, ale Magic Sport skutecznie kontrował podwyższając prowadzenie. Wygrana dała liderowi 6 punktów przewagi nad rywalami i praktycznie przypieczętowała mistrzostwo. O drugie miejsce z Pryncy Pałkami powalczy natomiast Sprzęgło Sosnowiec, które tym razem mimo wąskiego składu poradziło sobie z ambitnie walczącym (bez bramkarza) Fablokiem 2003.

W MSMLF MKS Krisbud II zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonał Zakręconych w futbolu. Ci drudzy pozostają jedyną drużyną bez punktów. Pierwsze oczko zdobyli bowiem Chłopcy z marzeniami, którzy po zaciętym meczu zremisowali 2-2 z Bad Boys. Gra była dynamiczna i wynik mógł zmienić się w każdą ze stron do końca spotkania. Podobnie było w stojącym na najwyższym poziomie meczu Fabloku 2000 z Szansą na sukces. Młodsi gracze Fabloku prowadzili grę, ale Szansa już w pierwszej kontrze za sprawą Dzierwy objęła prowadzenie. Wynik długo się utrzymywał, ale w drugiej połowie Fablok wyrównał, a następnie oba zespołu strzelały kolejne bramki. Dwa niedokładne podania Madonia spowodowały jednak, że Fablok miał możliwość kontr, z których skorzystał i ostatecznie wygrał 4-3 doskakując do czołówki. Na pierwszym miejscu umocnił się MKS Krisbud I. Trzebinianie po zaciętym meczu obfitującym w wiele fauli i kartek pokonali Nieprzeciętnych. Ci prowadzili po golu Noworyty, ale przed przerwą dali się już przegonić. Kluczowa w meczu wydaje się czerwona kartka Noworyty, który najpierw nie poczekał na gwizdek przy rzucie rożnym, a po chwili sfaulował rywala. Kadra Nieprzeciętnych była zbyt wąska aby zastąpić jednego ze swoich liderów i wygrać z Krisbudem I. Prawdziwe strzelanie urządzili sobie zawodnicy Team Spirit i Kolbenów. Każda bramka tych pierwszych była ładniejsza od poprzedniej i Książek tym razem nie miał szans interwencji i pomocy swoim kolegom z pola. Kolbeny się jednak zmobilizowały i w pewnym momencie goniąc wynik doprowadziły do stanu 8-9. Końcówka należała jednak do Team Spirit, które zainkasowało komplet punktów.

MiniMSMLF:

MKS Trzebinia-Siersza - Golden Five 10-4 (4-2)

Kacper Wnuk 3, Szymon Zając 2, Bogdan Bartoń, Kamil Stachowski 2, Przemysław Ruczyński, Filip Błaszczyk - Jakub Adamczyk 3, Krystian Bigaj

ŻK: Przemysław Ruczyński (Trzebinia)

Magic Sport - Pryncy Pałki 7-2 (3-1)

Michał Stachera 2, Dawid Motyczko 2, Piotr Slósarz 2, Dawid Celmer - Sergiusz Padula, Krzysztof Sowa

Sprzegło Sosnowiec - MKS Fablok 2003 4-1 (3-0)

Karol Piechota, Jan Kosowski, Jakub Gędłek, Filip Macuda - Mateusz Sidełko

ŻK: Filip Surowiec (Sprzęgło)

MSMLF:

Zakręceni w futbolu - MKS Krisbud II 1-7 (0-3)

Patryk Siegert - Jakub Skrzypek 3, Patryk Wierzbic, Filip Głowacz, Damian Gurgul, Damian Dziadzio