14 kolejka MSMLF i MINI MSMLF (zapowiedź)

Rozgrywki Magic Sport Młodej Ligi Futsalu i MINI Magic Sport Młodej Ligi Futsalu powoli wkraczają w decydującą fazę. W niedzielę 1 lutego zostanie rozegrana 14 kolejka. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

13.30 Antalya Junior - Cool Sport (MINI) TYP: 1
14.20 UKS II LO - Żarki TYP: 1x
15.10 Promyk Dan-Rem Bolęcin - Antalya Junior TYP: x2
16.00 Cool Sport - MKS Krisbud 98 (MINI) TYP: 2
16.50 Zagórzanka Zagórze - Nadwiślanin Gromiec TYP: 2
17.40 MKS Krisbud 99 - MKS Fablok 2000 (MINI) TYP: 1
18.30 KS Chełmek - Złote Chłopaki TYP: X
19.20 Solidex Junior - Megalo TYP: 2

W MINI MSMLF trwa walka o podział miejsc na podium. W starciu z Cool Sportem milowy krok do mistrzostwa powinien zrobić Krisbud 98. W swoim drugim meczu Cool Sport zagra natomiast z Antalyą Junior, która z Krisbudem 99 toczy korespondencyjny pojedynek o drugie miejsce w tabeli. Kebaby mimo iż mocno osłabione są faworytem i muszą wygrać aby myśleć o srebrze. Krisbud 99 musi pokonać natomiast MKS Fablok 2000 i nie powinien mieć z tym problemów bowiem w drugiej rundzie Łukasz Matusik desygnuje do gry drugi garnitur swoich zawodników.

W MSMLF w grupie pocieszenia Antalya będzie się chciała zrewanżować Bolęcinowi za porażkę z pierwszej rundy, któa kosztowała ją brak awansu do szóstki mistrzowskiej. Kebaby jednak w tym meczu muszą się martwić głównie o zebranie składu bowiem z różnych względów zabraknie m.in Ząbka czy Przepiórki. Wyrównane starcie powinny stoczyć ze sobą ekipy UKS II LO i Żarek choć ci drudzy zagrają osłabieni brakiem pauzujących za kartki Patryka i Mateusza Kosowskiego. Będący w dobrej formie Gromiec jest natomiast faworytem w starciu z Zagórzanką.

W grupie mistrzowskiej najciekawiej zapowiada się mecz Chełmka ze Złotymi Chłopakami. Liderujące Chłopaki myślą o wygranej choć ich kadra nie będzie optymalna. Większe problemy może mieć jednak dysponujący wąskim składem Chełmek gdzie nie zagrają pauzujący za kartki Ryszka, Czapla i Światłowski. Ważny mecz w perspektywie trzeciego miejsca zagrają także na zakończenie rozgrywek Solidex i Megalo. Mimo słabej dyspozycji w tym sezonie faworytem są Cateringowcy. Starcie Krisbudu 97 i KKG Trzebinia zostało przełożone z powodu uczestnictwa zawodników MKS Trzebinia-Siersza w Mistrzostwach Małopolski Zachodniej.