11 kolejka MSMLF i MINI MSMLF - zapowiedź

Zanim emocje związane z półfinałem MMP U-14 wszystkich zapraszamy na halę w Chrzanowie w sobotę 3 stycznia 2015 r. Czeka nas dziesięć spotkań w tym kilka ważnych w perspektywie pierwszej szóstki i układu w czołówce MSMLF. W Lidze 96 i młodsi kończymy bowiem pierwszą rundę.

Sobota, 03.01.2015 r.
12.00 MKS Chrzanów 2000 - MKS Chrzanów 98 (MINI) TYP: 2

Jeśli MKS 2000 chce jeszcze o czymś myśleć w lidze powinien ten mecz wygrać. Starcie z klubowymi kolegami nie będzie jednak łatwe i to rocznik 98 jest faworytem. Przewaga wieku i warunków fizycznych przemawia za drugimi w tabeli podopiecznymi Sławomira Gołby, szczególnie że Łukasz Matusik może dać szansę gry rezerwowym. W niedzielę bowiem jego zespół czeka ważny turniej w MMP U-14.
12.50 MKS Krisbud 99 - Cool Sport (MINI) TYP: 1

Wiek przemawia za Cool Sportem, ale miejsce w tabeli i umiejętności za Krisbudem. Gracze z rocznika 99 walczą o podium i muszą ten mecz wygrać. Cool Sport jednak w ostatnich kolejkach nie przegrywa już tak wysoko jak na początku sezonu i może sprawić niespdziankę.
13.40 MKS Chrzanów 98 - MKS Krisbud 98 TYP: 2

To najciekawiej zapowiadające się starcie kolejki w Mini MSMLF. W pierwszej rundzie w meczu między tymi drużynami padł remis. Na niekorzyść zespołu z Chrzanowa może wpłynąć zmęczenie meczem o 12.00. Jednak może on tez wpłynąć pozytywnie na zespół, który będzie już rozgrzany. Krisbud z pewnością będzie chciał jednak wygrać i utrzymać pozycję lidera.
14.30 Żarki - Nadwiślanin Gromiec TYP: X

Mecze Żarek z Gromcem na dzielonych murawach zawsze wyzwalają sporo emocji. Miejmy nadzieję tak będzie i na hali. Zawodnicy w większości się znają nie powinno być więc złośliwości. W Gromcu zabraknie pauzującego za kartki Wojtaczki. Ważną kwestią jest obecność Nędzy, którym w ostatnich dwóch kolejkach nie pojawiał się na rozgrywkach. Jeśli zabraknie go i tym razem to defensywa Żarek dowodzona przez Cygana może poradzić sobie z zatrzymaniem rywala.
15.20 UKS II LO - Promyk Dan-Rem Bolęcin TYP: X2

Pojedynek dwóch drużyn z dolnej części tabeli może obfitować w sporą ilość bramek. Bolęcin z meczu na mecz prezentuje się lepiej i wydaje się być faworytem w starciu z UKS II LO, które z kolei w ostatnich tygodniach jest oparte głównie na zawodnikach z rocznika 98, któy wcześniej zagrają dwa mecze w MKS Chrzanów w Mini lidze i z pewnością będą czuli je w nogach. Trener Kikla nie ma już także manewru. Zapełnił bowiem całą listę dwudziestu zawodników na ten sezon.
16.10 Antalya Junior - MKS Chrzanów 2001 (MINI) TYP: 1

Jeśli Antalya nie zlekceważy rywala powinna spokojnie i bez większego wysiłku wygrać ten mecz. Tak było też w pierwszej rundzie gdzie młodzi gracze MKS-u chwile walczyli, ale w drugiej połowie mimo spokojnej gry rywala mimo wszystko sukcesywnie przegrywali coraz wyżej.
17.00 Zagórzanka Zagórze - Złote Chłopaki TYP: 2

Zagórzanka w tabeli jest jedenasta. Po tym meczu zespół pozycji raczej nie poprawi bo Złote Chłopaki niezależnie od składu, którym dysponują w tym sezonie prezentują się zaskakująco dobrze i powinni utrzymać wysoką drugą pozycję lub w przypadku ewentualnej porażki Krisbudu wskoczyć nawet na pozycję lidera. Osłabieniem Złotych Chłopaków będzie brak pauzującego za kartki Michałą Olszewika oraz Krystiana Blocha. W Zagórzanka z tego samego powodu nie zagra Paweł Bogacz.
17.50 Megalo - MKS Krisbud 97 TYP: 1x - Mecz kolejki w TYPERZE

Jeśli Megalo chce o czymś jeszcze w tym sezonie myśleć musi wygrać. Cateringowcy zawodzą, ale w ostatniej kolejce nieco się odbili. Zajmują jednak wciąż dopiero szóstą pozycję. Krisbud jest liderem choć nie zachwyca. Dwa obu drużyn będzie więc to starcie, w którym będą musiały udowodnić swoje aspiracje. Osłabieniem Krisbudu będzie brak pauzującego za kartki jakuba Piegzy.
18.40 Chełmek - Antalya Junior TYP: 1

Aby coś zmieniło się w układzie pierwszej szóstki Antalya musi wygrać. Każdy inny wynik nie da Kebabom awansu i sensacyjnie zagrają w drugiej rundzie w grupie pocieszenia. W tabeli Antalya jest bowiem siódma mając 17 punktów. Chełmek jest trzeci z 22 punktami. Faworytem jest więc Chełmek i wydaje się, że wszystko ma w swoich rękach. Po pauzie do gry wraca Światłowski, ale za kolejną czerwoną kartkę tym razem pauzuje Wesecki. Zespół zapowiada jednak kolejne wzmocnienia z Gwarka i zobaczymy jaką kadrą przystąpi do starcia z Antalyą, która jeśli chce myśleć o wygranej także musi przybyć na mecz w szerokim składzie i poza poprawą skuteczności skupić się na wyeliminowaniu z gry Wandasa.
19.30 KKG Trzebinia - Solidex Junior TYP: 1

Na koniec sobotniej rywalizacji czeka nas bardzo ciekawe starcie. Jeżeli Antalya i Megalo wygrają swój mecz to porażka jednej z drużyn eliminuje ją z gry w szóstce mistrzowskiej. Jeśli jednak oba zespoły będą bezpieczne to i tak nie mogą odpuścić jeśli myślą o włączeniu się do walki o podium. Przegrany będzie miał bowiem już sporą stratę. Solidex informował, że na ligę przyjedzie w większości prosto z Sylwestra. Zobaczymy więc jak wyjazdowa impreza przełoży się na formę drużyny.