Puchar Ligi 2016/2017. Nagrody rozdane (relacja, zdjęcia, video).

Turniejem o Puchar Ligi zakończono sezon 2016/2017 w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu i Mini Magic Sport Młodej Lidze Futsalu. Podobnie jak w sezonie zasadniczym zwyciężyły zespoły Krisbudu I i Magic Sportu, które odebraly puchary ufudnowane przez radnych Bartlomieja Gębalę i Miłosza Kocota.

https://photos.google.com/share/AF1QipODdfvGQPYwN15AL-rTYDyOnSb0_kbX7xWvTCM1Ib2YcAFxjp7mEwzeVbgvzWdp3w?key=QWppUjQ2dXJPQWlzN014S1VzS0QzSGd6VTVpZkVB - Galeria z Pucharu Ligi

Grupa C:

1. MKS Krisbud I 2 6 8-2
  2. MKS Krisbud II 2 3 2-4
  3. MKS Fablok 2000 2 0 1-5

Atrakcją dnia był mecz pokazowy. W jednej drużynie zagrali wytypowaniu gracze z zespołów MSMLF. W drugiej młodzi zawodnicy z MiniMSMLF oraz zaproszeni goście związani z chrzanowskim futsalem. Dlugo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale ostatecznie zespół gwiazd wygrał 5-1.

Na parkiecie zaprezentowali się:

- Zbigniew Pawela - trener Fabloku Chrzanów i SChLF Chrzanów U-16, Mistrz Polski z Północą Chrzanów, uczestnik Mistrzostw Świata w futsalu w Hongkongu

- Paweł Budniak - zawodnik Rekordu Bielsko-Biała, 75 krotny reprezentant Polski, medalista mistrzostw Polski i Ukrainy

- Mikołaj Zastawnik - aktualny reprezentant Polski, zawodnik Clearexu Chorzów, a wcześniej Wisły Krakbet

- Paweł Pstrusiński - bramkarz Clearexu Chorzów, były młodzieżowe reprezentant Polski

- Igor Borowicz - zawodnik rekordu Bielsko-Biała, multimedalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski, młodzieżowy reprezentant Polski

- Miłosz Kocot - w przeszłości trener młodzieżowych zespołów Wisły Krakbet, a obecnie prowadzący Lex Kancelarię Słomniki. Bramkarz takich klubów jak Grajów, Wisła Krakbet czy GAF Gliwice

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na rozdanie nagród. Podziekowania dla sponsorów odebrali m.in Paweł Budniak z Salonu Sportowego Magic Sport, Radni Bartłomiej Gębala oraz Miłosz Kocot czy Państwo Fijołek z NZON Medex.

Rozdano wiele nagród indywidualnych oraz drużonych. Wyróżnieni gracze w każdym zespole otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsza piątka sezonu w każdej kategorii wiekowej statuetkę, getry oraz paczkę od Dan Cake. Poza statuetką najlepszy bramkarz, strzelec i MVP otrzymali także torby sportowe. Wybrany MVP publiczności Kacper Burzej może cieszyć się ze sportowej pamiątki w postaci koszulki przekazanej przez sędziego Szymona Marciniaka wraz z jego autografem.

Wszystkie drużyny od miejsca 4 w dół dostały pamiątkowe statuetki oraz piłkę do futsalu. Do graczy, którzy zajeli miejsca na podium trafiły okazałe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Triumfatorzy czyli Magic Sport i MKS Krisbud I odbierali je przy strzelającycm confetti.

MINI MSMLF:

Wyróżnieni gracze w drużynach:

- Krystian Bigaj (Golden Five)

- Arkadiusz Tajs (MKS Fablok 2003)

- Dawid Celmer (Magic Sport)

- Bartosz Bęben (Pryncy Pałki)

- Filip Macuda (Sprzegło Sosnowiec)

- Szymon Bugdalski (MKS Trzebinia-Siersza

Najlepsza piątka sezonu: Olaf Przewoźnik (Pryncy Palki), Bartosz Bęben (Pryncy Pałki), Piotr Ślósarz (Magic Sport), Dawid Motyczko (Magic Sport), Karol Piechota (Magic Sport)

Najlepszy bramkarz: Olaf Przewoźnik (Pryncy Pałki)

Król strzelców: Bartosz Bęben (Pryncy Palki)

MVP: Piotr Ślósarz (Magic Sport)

MSMLF:

Wyróżnieni gracze w drużynach:

- Grzegorz Dębski (Zakręceni w futbolu)

- Patryk Rogowiec (Bad Boys)

- Grzegorz Pieczara (Chłopcy z marzeniami)

- Oskar Szczurek (Kolbeny)

- Adam Skórzewski (Szansa na sukces)

- Jakub Żegleń (Team Spirit)

- Marek Kulczyk (LaBamBa)

- Bartosz Kurek (MKS Krisbud I)

- Jakub Skrzypek (MKS Krisbud II)

- Krystian Bloch (Nieprzeciętni)

- Paweł Prowalski (MKS Fablok 2000)

Najlepsza piątka sezonu: Mateusz Lasik (MKS Krisbud I), Oskar Szczurek (Kolbeny), Jakub Żegleń (Team Spirit), Jakub Jochymek (MKS Fablok 2000), Damian Przepiórka (MKS Fablok 2000)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Lasik (MKS Krisbud I)

Król strzelców Krzysztof Kaiser (MKS Krisbud I)

MVP: Jakub Jochymek (MKS Fablok 2000)

W czasie Pucharu Ligi podziękowanie trenerowi Zbigniewowi Paweli wręczyli także gracze SChLF Chrzanów U-16.

Medaliści MSMLF:

3. MKS Krisbud II, 2. Nieprzeciętni, 1. MKS Krisbud I