MSMLF, MSLF - wyniki, relacja, zdjęcia, video.

W chrzanowskiej hali sportowej zainaugurowano sezon 2018/2019 w Magic Sport Młodej Lidze Futsalu i Magic Sport Lidze Futsalu. Podczas pierwszej kolejki dodatkowo uczczono 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawodnicy zagrali bowiem z Biało-Czerwonymi flagami na strojach.

https://photos.google.com/share/AF1QipMhV4djiS3eGa8AC3bJXKgOa1ASBgtqWyu2a7yY9Ah4yBMkjFrHsyXa6DpTQZWwpg?key=YkRfS3dxQ1FULVVfQ2FZclFYM3RRVExfV1I4UHpn&fbclid=IwAR3gwJRXQOnjNgs2h3ME8I5Efs44Kj-ebCX5zY4-rdTcAURMVx-vcMXB9AA - Zdjęcia z rywalizacji.

- http://ppnchrzanow.pl/aktualnosci.php?function=show_all&no=456 - Relacja na stronie PPN Chrzanów

- http://ppnchrzanow.pl/msmlf.html - Tabela, wyniki, strzelcy MSMLF

- http://ppnchrzanow.pl/mslf.html - Tabela, wyniki, strzelcy MSLF

Magic Sport Młoda Liga Futsalu:

LKS Gang - Promyk Bolęcin Junior 5-1 (4-1)

Szymon Wiśniewski 2, Piotr Ślósarz, Piotr Kazienko, Łukasz Nowak - Sebastian Białas

MVP meczu: Albert Ryska (LKS Gang)

Kuce Football Club - MKS Trzebinia 2004 I 2-4 (0-0)

Wojciech Pniak 2 - Jan Garlacz 2, Jakub Wocial 2

ŻK: Artur Warzecha (Kuce)

MVP meczu: Jan Garlacz (MKS Trzebinia 2004 I)

Fablok U-16 - MKS Trzebinia 2004 II 4-1 (2-1)

Filip Surowiec, Jakub Gedłek, Karol Piechota, Adam Filipski - Arkadiusz Tajs

MVP meczu: Filip Surowiec (Fablok U-16)

Buła i spóła - MKS Trzebinia JS I 0-20 (0-13)

Przemysław Ruczyński 4, Radosław Perek 4, Kacper Blaszke 4, Kamil Stachowski 3, Filip Błaszczyk 2, Bogdan Bartoń 2, Kacper Wnuk

MVP meczu: Przemysław Ruczyński (MKS Trzebinia JS I)

Solidex Junior - Magic Sport 3-6 (1-4)

Kamil Piegzik 2, Mateusz Węgorek - Oskar Chechelski 2, Patryk Szczuka 2, Kacper Burzej, Dawid Motyczko

ŻK: Patryk Szczuka (Magic Sport)

MVP meczu: Oskar Chechelski (Magic Sport)

Pierwszy mecz sezonu miał otwarty przebieg. Dobra i aktywna gra w bramce Alberta Ryski oraz szybkie akcje pozwoliły jednak LKS Gang na zdobywanie bramek i odniesienie pewnego zwycięstwa. Ciekawy przebieg miało kolejne spotkanie. młodzi gracze MKS Trzebinia 2004 I prowadzili z Kucami , ale dali się dogonić za sprawą bramek Pniaka. Starszy, ale mniej doświadczony zespół w końcówce jednak zawiódł i to Trzebinia po golach Wociala i Garlacza zapewniła sobie wygraną. Ambitnie walczył także drugi zespół MKS Trzebinia 2004 wzmocniony graczami z rocznika 2003. Mimo słabej gry Fablok U-16 zdołał jednak wygrać to spotkanie pokazując większe doświadczenie na hali. Żadnych emocji nie było w czwartym meczu. Buła i spóła odstawali pod każdym względem od MKS Trzebinia JS I i tylko dzięki wielu interwencjom Kądziora przegrali "zaledwie" 0-20. broniący tytułu Magic Sport mecz z Solidexem rozpoczął od straty bramki. Większe doświadczenie w grze na hali i świetna postawa w bramce Burzeja pomogła jednak zespołowi mimo wąskiego składu na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie. W końcówce Solidex mógł zmniejszyć straty, ale Burzej obronił dwa przedłużone karne.

Magic Sport Liga Futsalu

Solidex - Megalo 7-6 (1-4)

Dariusz Wilczak 4, Jakub Żegleń, Mateusz Węgorek, Konrad Patyk - Łukasz Wierzba 2, Patryk Nędza 2, Szymon Knapik, Jakub Wilczak

MVP meczu: Dariusz Wilczak (Solidex)

Zagórzanka Zagórze - Krisbud 2-4 (1-2)

Paweł Bogacz, Przemysław Glistak - Paweł Piskorz 2, Mateusz Skotniczny, Michał Cząstka

ŻK: Mateusz Skotniczny, Szymon Nowak (Krisbud)

MVP meczu: Paweł Piskorz (Krisbud)

Bodypak - Protector 2-8 (0-2)

Dawid Kurzański, Igor Borowicz - Karol Górkowski 5, Dawid Pluta, Michał Olszewik, Radosław Dul (sam.)

MVP meczu: Karol Górkowski (Protector)

MKS Trzebinia U-20 - Domove 1-3 (0-2)

Damian Dziadzio - Jakub Jochymek 3

MVP meczu: Jakub Jochymek (Domove)

Wygiełzów - Słodki Stół 6-4 (2-1)

Filip Zając 2, Tomasz Bieda 2, Krzysztof Bartyzel 2 - Wojciech Jedynak 2, Adrian Zybiński, Karol Ćwilewicz

MVP meczu: Tomasz Bieda (Wygiełzów)

Już w pierwszym meczu kolejki było bardzo ciekawie. Świetne interwencje Tomasza Ćwikły zmotywowały kolegów i Megalo do przerwy prowadziło pewnie 4-1. Po przerwie piąta bramkę dołożył Łukasz Wierzba, ale po chwili Solidex złapał oddech i zaczął odrabiać straty. W końcówce zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk, ale w końcu dzęki karnym (krótkim i przedłużonym) wykonanym przez Wilczaka Solidex wygrał 7-6. Krisbud szybko objął prowadzenie nad Zagórzanką, ale ci drudzy w końcu się otrząsnęli i doprowadzili do remisu. W końcówce sprawę w swoje ręce wziął jednak Piskorz, który z pewnością będzie liderem Krisbudu i jego zespół wygrał 4-2. Aż 8-2 wygrał Protector, który długo toczył zacięty bój z Bodypakiem. Świetne interwencje Marcina Górkowskiego i skutecznośc Karola Górkowskiego pozwoliły jednak kontrolować wynik i w końcówce zdobywać kolejne bramki. Młode zespoły do walki wystawiły ekipy MKS-u U-20 i Domove. Zwycięstwo tym drugim zapewnił skuteczny Jakub Jochymek, który trzykrotnie skierował piłkę do siatki. W ostatnim meczu obrońca tytułu - Wygiełzów zmierzył się ze Słodkim Stołem. Od początku faworyt prowadził, ale w pewnym momencie Słodki Stół wrócił do gry. Końcówka należała jednak do Wygiełzowa, który dysponuje najszerszym składem w rozgrywkach.