Grupy finałów MMP U-16 i MMP U-18

Powoli dobiega końca sezon futsalowy. W Chrzanowie przed zawodnikami MSMLF jeszcze 2 kolejki, a tymi grającymi w MSLF 3 serie spotkań. Do rozegrania zostały jeszcze także Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 i U-18 w futsalu. W przyszły weekend w Mikołowie powalczy zespół U-16, a dziś poznaliśmy grupy, w jakich będą walczyły zespoły od 23 do 25 lutego w Bielsku-Białej podczas MMP U-18.

MMP U-16:

Grupa 1. Rekord Bielsko-Biała, Jantar Ustka, MOKS Słoneczny Stok Białystok, SPN Szamotuły.

Grupa 2. Junior Hurtap Łęczyca, Góral Tryńcza, TAF Toruń, KTS-K GOSRiT el professional Luzino.

Grupa 3. Kamionka Mikołów, BSF ABJ Bochnia, Gwiazda Toruń, SMS Jarosław.

Grupa 4. Gwiazda Ruda Śląska, Red Dragons Pniewy, Malwee Łódź, Fablok Chrzanów.

MMP U-18:

Grupa 1: BSF ABJ Bochnia, GKS Futsal Tychy, Futsal Akademia Pyskowice, GKS Berland Komprachcice.

Grupa 2: MKF Solne Miasto Wieliczka, Jantar Ustka, Clearex Chorzów, Fablok Chrzanów.

Grupa 3: Rekord Bielsko-Biała, Sobek Kraków, MOKS Słoneczny Stok Białystok, Flisak Złotoria.

Grupa 4: Gwiazda Ruda Śląska, TAF Toruń, Red Dragons Pniewy, LKS Dąbrowia Chełmińska.

W obu kategoriach Fablok losowany był z 4 koszyka. Pierwszy raz nasze drużyny grają bowiem jako MKS Fablok. W kategorii U-16 Fablok trafił do grupy D gdzie zmierzy się z doskonale znaną Gwiazdą Ruda Śląska. W tym sezonie drużyny spotkały się czterokrotnie. W Chrzanowie oraz Gliwicach Fablok wygrał jedną bramką, a w Bielsku oraz w sparingu wysoko przegrał. Drugim rywalem będzie młodzież ekstraklasowego Red Dragons Pniewy, która wygrała eliminacje w grupie 4 (awans wraz z Szamotułami) w 6 meczach gromadząc 12 punktów. Na zakończenie fazy grupowej Fablok zmierzy się z Malwee Łódź (zespół złożony z graczy piłkarskiej akademii Marcina Gortata). Malwee w grupie 3 w czterech meczach zgromadziło 7 punktów ulegając Hurtapowi, a wyprzedzając Nowiny.W przypadku ewentualnego awansu do ćwierćfinału grupa D mierzyć będzie się z grupą C.

W kategorii U-18 z pierwszego koszyka Fablok trafił na Solne Miasto. Zespół z Wieliczki złożony jest z zawodników występujących w Centralnej Lidze Juniorów w Progresie Kraków i z halą ma tyle wspólnego co udział w turnieju eliminacyjnym w Nowinach. Umiejętności zawodników z pewnością są na tyle wysokie, że mogą namieszać w mistrzostwach. W eliminacjach (jeden turniej) Wieliczka zajęła drugie miejsce ulegając Bochni i wyprzedzając Białystok oraz Nowiny. Kolejnym rywalem Fabloku będzie Jantar Ustka, którego gra opiera się na wybieganiu i grze "na ścianę" na wysokiego Karola Czubaka, który potrafi w pojedynkę wygrać każde spotkanie. Ostatnim grupowym rywalem Fabloku będzie Clearex Chorzów, który grał młodym składem w MMP U-20 (mierzyliśmy się z nimi podczas el. W Chrzanowie wtedy przegrywając) i teraz postanowił sprawdzić się także z rówieśnikami w kategorii U-18. Z pewnością gracze Ruchu grający pod szyldem Clearexu bardziej ograli się na hali choć do mistrzostw awansowali z dopiero trzeciej pozycji (za Komprachcicami i Pniewami). W ćwierćfinale zespoły z grupy B powalczą z tymi z grupy A.