Grand Prix U-18 - wyniki, relacja, zdjęcia.

Zakończyły sie eliminacje MMP U-18. W Grand Prix w grupie 6 już przed turniejem w Trzebini było wiadomo, że awans wywalczą Sobek Kraków i MKS Fablok.

W pierwszym meczu turnieju Sobek szybko objął wysokie prowadzenie z Trzebinią, ale w drugiej połowie dał sie dogonić i było 4-4. Końcówka należała jednak do Sobka, który wygrał 6-4. Krakowianie po kilkunastu minutach przerwy zmierzyli się z Fablokiem. Chrzanowianie dobrze zaczeli mecz prowadząc grę i stwarzając kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności. Jedną z akcji rywala wykorzystał natomiast Baran i mecz się otworzył. Tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Kołton i zrobiło się niebezpiecznie. Ten sam zawodnik wykorzystał strate przy rozegraniu piłki i brak asekuracji lobując debiutującego w tym sezonie Kaniaburkę. Fablok zdołał odpowiedzieć jedynie trafieniem Starzyckiego z ostatniej minuty choć okazji aby odrobić wynik było sporo.

Sobek dzięki sześciu punktom zapewnił więc sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Fablok na zakończenie mierzył się natomiast w derbach z Trzebinią. Wynik szybko otworzył Jaszczur, ale jeszcze w pierwszej połowie to gospodarze prowadzili 2-1. W jedenastej minucie wydarzyła się sytuacja, która przyćmiła wszystkie inne tego dnia. W dynamicznej akcji za polem karnym piłke wybił Dębski, a atakujący futbolówkę Jarosz nie trafił w nią, a w nogę bramkarza Fabloku. Po chwili na hali było słychać tylko głośny krzyk i było jasne, że Dębski ma złamaną nogę. Po ok. dwudziestu minutach (karetka nie jechał z Chrzanowa, a o dziwo z Krzeszowic) zawodnik został zabrany do szpitala gdzie czeka go w poniedziałek operacja po złamaniu kości strzałkowej i piszczelowej.

Po wznowieniu gry Fablok grał w przewadze jednego zawodnika (czerwoną kartkę za faul zobaczył Jarosz), ale przez dwie minuty nie udało się zdobyć gola. Dopiero trzy sekundy później składną kontre wykończył Przepiórka i było 2-2, a wygraną Fablokowi 3-2 dał Kołodziejczyk.

Teraz przed zawodnikami kilka tygodni treningów, które zwieńcza Finały MMP U-18 w Bielsku-Białej od 23 do 25 lutego.