Grand Prix U-18 - relacja, zdjęcia.

Osiemnastolatkowie rozpoczęli eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski jako ostatni. Zespół SChLF Clearex trafił do silnej grupy 5, która rywalizowała w Bielsku-Białej. Już przed rywalizacją było jasne, że najważniejszy w perspektywie awansu (dwie najlepsze drużyny) będzie mecz z Sobkiem. Tak też się stało. Niestety dla nas ten mecz wygrał Sobek i to druzyna z Krakowa jest już bardzo blisko wyjazdu do Łęczycy. Wszystko przez regulamin, który pozwala NIE ORGANIZOWAĆ turniejów drużynom i przy chęci organziacji przez Rekord i SChLF Clearex zespół Sobka podobnie jak w kategorii U-16 turnieju organizować nie ma zamiaru. Podobnie uczyni Elmar, który jednak do walki przystąpił zastępując GSF z informacją o braku hali i możliwości przeprowadzenia imprezy u siebie więc sytuację są całkiem inne.

WYNIKI:

Rekord Bielsko-Biała - Elmar Jędrzejów 11-4 (3-1)

SChLF Clearex - Sobek Kraków 3-6 (0-5)

Jochymek, Domagała, Przepiórka

Rekord Bielsko-Biała - Sobek Kraków 6-1 (5-1)

SChLF Clearex - Elmar Jędrzejów 5-3 (1-2)

Domagała 2, Majka, Bloch, Nędza

Sobek Kraków - Elmar Jędrzejów 7-3 (4-2)

Rekord Bielsko-Biała - SChLF Clearex 8-2 (1-1)

Majka 2

SChLF Clearex: Madeja, Pieczonka - Sz. Przepiórka, Jochymek, Domagała, Nędza, Kaczmarski, Dzikowski, Majka, Bloch, Kita, D. Przepiórka, Skórzewski, Madoń

Już pierwszy mecz turnieju pokazał, że faworyt będzie tylko jeden i są nim gospodarze - Rekord Bielsko-Biała. Grający zespołowo podopieczni Andrei Bucciola nie mieli problemów z pokonaniem Jędrzejowa, który w końcówce wycofał bramkarza i przez to stracił kilka bramek. Elmar jednak także zdołał pokonać Kałuże az czterokrotnie, głównie dzięki dobrej skuteczności po kontrach.

W drugim meczu SchLF Clearex zmierzył się z Sobkiem Kraków. Lepiej zmobilizowali na ten mecz wyszli gracze z Krakowa i bezlitoście wykorzystali wszystkie błędy naszej drużyny będąc zabójczo skutecznymi przy kontrach. W 3. minucie Szymon Przepiórka miał zagrywać na ścianę do dobrze ustaiwonego Jochymka. Chwilę z tym zwlekał i jego zagranie było zbyt krótkie. Rywal przejął piłkę i było 0-1. Trzy minuty później było już 0-2, a Sobek zdobył bramkę po strzale z rozegrania autu kiedy uderzający zawodnik nie został zablokowany na dziesiątym metrze i piłka po odbiciu od dalszego słupka wpadła do siatki. Przegrywając do autu na wysokości pola karnego rywala podeszli Nędza i Jochymek. Nie zdołali przejąć jednak piłki i po dalekim dograniu i fatalnym kryciu w defensywie było 0-3, a kompletnie rozbita defensywa SchLF Clearex dała sobie w 9 minucie strzelić czwartą bramkę. W 10. minucie rywal popełnił czwarty faul, ale strzał z przedłużonego karnego Majki był zbyt lekki aby bramkarz Sobka miał jakieś problemy z jego obroną. Co gorsza na kilka sekund przed końcem pierwszej połowie Sobek podwyższył na 0-5.

W drugiej połowie SChLF Clearex był całkowicie inną drużyną. Sobek został zepchnięty do defensywy i prkatycznie nie wychodził za własną połowę. Już po dwóch minutach gry było 2-5 kiedy bramki strzałami przy dalszym słupku zdobyli Jochymek i Domagała. W 18 minucie na 3-5 trafił Sz. Przepiórka i zrobiło się nerwowo. SChLF Clearex miał kilka idealnych pozycji choć i Sobek kontrował. Dwukrotnie jednak bgraczom z Krakowa brakło precyzji. Inaczej było jednak w ostatniej minucie spotkania. Po strzale Domagały rywale wybili piłkę z linii bramkowej, przeprowadzili kontrę i będąc we dwóch przed Pieczonką ustalili wynik meczu na 3-6.

W kolejnym starciu Sobek zmierzył się z Rekordem i nie miał nic do powiedzenia wobec składnych akcji gospodarzy. Do przerwy Rekord prowadził już 5-1. W drugiej połowie na boisku pojawiło się kilku rezerwowych i być może z tego powodu miejscowi wygrali ostatecznie TYLKO 6-1. czwarty mecz turnieju był tym z gatunku "o życie" dla SChLF Clearex oraz Elmaru. Nasz zespół prowadził grę, ale rozpoczął tak samo słabo jak w starciu z Sobkiem. Po stracie Domagały w 6. minucie było 0-1, a po chwili Elmar zdobył drugą bramkę. Po chwili piłka wylądowała w saitce Jędrzejowa po strzale Domagały, ale sędziowie uznali, że podający w tej sytuacji Jochymek faulował. Przed przerwą kontakt złapał jednak Bloch, który wykorzystał dogranie ze ściany od Majki.W drugiej odsłonie SChLF Clearex ponownie przycisnął. W 13. minucie z dystansu uderzył Przepiórka, a odbitą przez bramkarza piłkę na gola zamienił Domagała. Dwie minuty później padła podobna bramka. Z dystansu w poprzeczkę trafił Kaczmarski, a głową na 3-2 dobił Bloch. Nerwowo było jednak do końca pojedynku bowiem w 19. minucie po kontrze zrobiło się 3-3. W 21. minucie ponownie prowadzenie SCHLF Clearex dał Nędza, który otrzymał podanie od dobrze dysponowanego na ścianie najmłodszego w drużynie Jochymka. Rywal wycofał bramkarza, ale nie stworzył w przewadze sytuacji, a w samej końcówce Domagała przejął piłkę i ustalił wynik na 5-3. W kolejnym starciu Elmar przez kilka minut prowadził wyrównany bój z Sobkiem, ale kiedy po rzucie wolnym zrobiło się 3-1 było wiadomo, że to Sobek wygra i tak też się stało. Krakowianie zwyciężyli 7-3 i zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu turnieju SChLF Clearex bardzo dobrze rozpoczął mecz z Rekordem utrzymując się długo przy piłce i dochodząc do kilku sytuacji. Precyzji brakło jednak Nędzy, a akcję sam na sam Domagały wybronił zdecydowanie najlepszy bramkarz turnieju Michał Kałuża (choć statuetkę chyba z grzeczności wręczono graczowi Sobka). W 7. minucie Rekord rozklepał obronę naszej drużyny, ale do przerwy był remis 1-1 po strzale Majki. W drugiej połowie waleczna obrona z Chrzanowa już taka waleczna nie była i po tym jak Dudek wjechał w nią jak w masło, a Borowicz przymierzył mocno przy bliższym słupku worek z bramkami się rozwiązał i Rekord wygrał aż 8-2. W samej końcówce drugie trafienie w tym meczu dla SChLF zdobył Majka.