Grand Prix U-16 - Mikołów. Zapowiedź, LIVE.

Kolejny weekend to kolejne futsalowe emocje. W sobotę SChLF Chrzanów U-14 wzmocniony (z powodu absencji kilku zawodników) kilkoma starszymi kolegami uległ na wyjeździe w sparingu Rekordowi Bielsko-Biała 1-4. W niedzielę zespół SChLF Clearex U-16 zagra natomiast w drugim turnieju Grand Prix w Mikołowie.

Turniej zapowiada się bardzo ciekawie. Z pięciu drużyn trzy najlepsze uzyskaja awans do mistrzostw w Pniewach. Po pierwszym turnieju w Zabrzu liderem jest SChLF Clearex, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Sobkiem Kraków i Mikołowem oraz trzy nad czwartą Trzebinią. Tabelę z zerowym dorobkiem zamyka Stal Zabrze. Drugi turniej pokaże więc czy wyklaruje się czołówka, czy przed trzecim (niestety ostatnim) turniejem tabela będzie dalej spłaszczona i awans rozstrzygnie się w ostatnich meczach.

W składzie zespołu SChLF Clearex w porównaniu z turniejem w Zabrzu nastapi jedna zmiana. Chorego Patryka Kosowskiego zastąpi Piotr Knapik. Rywalizacja rozpocznie sie w Mikołowie o 8.00, a już w drugim meczu zoabczymy derbowe starcie SChLF Clearex i MKS Trzebinia-Siersza. W Zabrzu aż 5-0 wygrał MKS. Mamy nadzieję, że teraz będzie inaczej.

W tym newsie w niedzielę będziemy sukcesywnie informować o przebiegu rywalizacji w Mikołowie. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji.

HARMONOGRAM

8.00 Kamionka Mikołów - Sobek Kraków (1-4) 1-4

Wynik z pierwszej połowy  się  nie zmienił mimo kilku dobrych okazji Kamionki.

8.50 MKS Trzebinia-Siersza - SChLF Clearex (0-1) 0-3

11 min Indywidualna akcja Przepiórki lewą stroną  i akcję na dalszym słupku kończy Kapcia 0-1

16 min Strzał Kapci przy bliższym słupku 0-2

22 min Wątpliwości rozwiewa Jochymek 0-3

Trzebinia zagrożenie  stwarzał strzałami z dystansu ale czujny był Kaniaburka który  wybronił także groźną akcję sam na sam w drugiej połowie.

9.40 Stal Zabrze - Sobek Kraków (0-3) 0-9

10.30 Kamionka Mikołów - MKS Trzebinia-Siersza (3-1) 4-1

11.20 SchLF Clearex - Stal Zabrze (2-0) 7-0

1 min Już po 25 sekundach akcję rozpoczął Przepiórka następnie  Jaszczur podał do Jochymka i było 1-0

5 min Cziszewski lokuje bramkarza 2-0

Po szybkim prowadzeniu gra się  trochę  załamała

16 min Jaszczur i mecz się uspokoił 3-0

17 min W kończę Przepiórka  do Jochymka 4-0

19 min Knapik przy dalszym słupku 5-0

20 i 21 Dwie akcje Żeglenia i 6-0 i 7-0

12.10 Sobek Kraków - MKS Trzebinia-Siersza (0-2) 4-3

Trzebinia doszła rywala ale napór Sobą został w końcu udokumentowany bramkami i to Sobek będący w drugiej połowie lepszym zespołem  wygrał.

13.00 Stal Zabrze - Kamionka Mikołów (0-5) 1-10

13.50 Sobek Kraków - SChLF Clearex (0-1) 2-2

8 min Ładna akcja zespołu  którą bramką kończy Jaszczur 0-1

17 min Po kilku kontrach w końcu akcję wykończył Piwowarski 0-2