Gole "naszych" w reprezentacji Polski!

W minionym tygodniu reprezentacja Polski w futsalu oraz kadra U-21 trenowała w Krośnie by w weekend rozegrać na Słowacji tradycyjny Turniej Państw Wyszehradzkich. Co prawda nie możemy powiedzieć, że powołani zostali gracze Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu, ale kilku z nich jest związanych z SChLF i naszym miastem ze względu na początek swojej przygody z futsalem.

W reprezentacji seniorskiej zagrał oczywiście Mikołaj Zastawnik. Zawodnik z Regulic, który obecnie broni barw Clearexu Chorzów. Mikołaj w trzech meczach kadry strzelił trzy bramki (jedną ze Słowacją i dwie z Czechami) oraz zaliczył jedną asystę. Polska zajęła drugie miejsce w turnieju ulegając Węgrom 1-3 pokonując Czechów 6-3 oraz Słowację 8-1.

Słabiej spisała się kadra U-21, która w poprzednich latach wygrywała imprezę. Tym razem podopieczni Łukasza Żebrowskiego zajęli trzecie miejsce wygrywając z Węgrami 2-0, remisując z Czechami 4-4 i notując porażkę 2-3 ze Słowacją. Bramki reprezentacji strzegł chrzanowianin Kamil Lasik (Pogoń 04 Szczecin). W polu mogliśmy zobaczyć natomiast kolejnego "Cabana" Igora Borowicza z Rekordu oraz gracza MKS Trzebinia-Siersza Pawła Piskorza. Wszyscy w przeszłości reprezentowali drużyny SCHLF (Północ, Wisłę czy Clearex). Podczas turnieju Igor Borowicz zapisał się do protokołu strzelając bramkę Czechom. Paweł Piskorz miał natomiast okazję w Krośnie trenować wraz z kadrą seniorską.

Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszej przygodzie z futsalem!