Eliminacje MMP U-18 - zapowiedź.

Po nieudanym początku sezonu czyli braku awansu do MMP U-20 zawodnikom z Chrzanowa przyjdzie zmierzyc się w eliminacjach do MMP U-18. W grupie wraz z Fablokiem są jeszcze cztery drużyny. Z tej piątki do mistrzostw w Unisławiu awans wywalczą dwie ekipy. O awansie rozstrzygną dwa turnieje. Pierwszy w najbliższą niedzielę 25 listopada w Chrzanowie, a drugi w niedzielę 9 grudnia w Tychach.

Grupa wydaje się być bardzo wyrównana. Nowicjuszem w kategorii U-18 jest AZS UŚ Katowice. Zespół ze stolicy Górnego Śląska zespół U-18 zgłosił z powodów licencyjnych, a w składzie ma glównie zawodników z klubów z Rudy Śląskiej. Drugim przedstawicielem Śląska w grupie jest GKS Futsal Tychy, który w eliminacjach gra pod szyldem Siódemki Tychy. Ten klub w przeszłości zdobywał medale w kategorii U-18, a obecnie ma w składzie zawodników, którzy zarówno wywalczyli awans do MMP U-20 jak i występowali na parkietach pierwszej ligi futsalu. Z Podkarpacia przyjadą Futsal Team Przeworsk oraz Góral Tryńcza. Piersi są oparci na graczach miejscowego Orła (seniorzy w 4 lidze) oraz dwóch zawodnikach Resovii. Góral bazuje natomiast na ograniu zawodników, którzy występują w klubie od kategorii U-14 (wielokrotnie rywalizowaliśmy z nimi podczas MMP czy nawet eliminacji w Chrzanowie).

Jak w tym gronie zaprezentuje się MKS Fablok U-18 nie wiadomo. Wydaje się jednak, że zespół dysponuje najmocniejszym możliwym obecnie składem (nie biorąc pod uwagę zawodników, którzy nie trenuja, a mogliby zagrać w drużynie). Bramki będzie strzegł młody Olaf Przewoźnik, a w obwodzie pozostaje Paweł Prowalski. W polu prym powinni wieść "ekstraklasowcy" czyli Jakub Jochymek trenujący z Zagłębiem Sosnowiec i Damian Przepiórka z AZS UŚ Katowice. Także reszta składu jest na tyle doświadczona, że każdy z zawodników w swojej przygodzie z futsalem przynajmniej raz zagrał w finałach MMP w kategoriach od U-14 do U-20.

Fablok U-18: Przewoźnik, Prowalski - Jochymek, Przepiórka, Kapcia, Starzycki, Motyczko, Glistak, Knapik, Jaszczur, Rogowiec, Praszek, Bugdalski, Piechota

Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom. W czasie turnieju będzie rozegranych aż dziesieć spotkań. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na plakacie.

W organizacji turnieju pomagają: Salon Sportowy Magic Sport (ufundował nagrody rzeczowe dla wyróżnionych zawodników), Gmina Chrzanów (przekazała zestawy suwenirów dla przyjezdnych drużyn) i Firma Cateringowa Megalo (ufundowała posiłki dla sedziów i obsługi technicznej oraz przygotowała posiłki w okazyjnych cenach dla uczestniczących drużyn). Serdecznie dziękujemy!