El. MMP U-20 - brak awansu Fabloku - relacja, zdjęcia.

Tradycyjnie 11 listopada rozegrano turnieje eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w futsalu. MKS Fablok Chrzanów U-20 udał się do Nowin gdzie walczył z miejscowym GKS Futsal Nowiny, Elmarem Jędrzejów oraz UEK-iem Kraków.

Do Nowin chrzanowski zespół udał się w dziesiątkę. Do awizowanych wcześniej nieobecnych dołączył kontuzjowany Patryk Jaszczur. W pierwszym meczu turnieju Elmar Jędrzejów długo walczył z Nowinami, ale gospodarze w drugiej połowie udowodnili swoją przewagę i pewnie wygrali 6-2. W kolejnym meczu Fablok zmierzył się z z UEK-iem opartym na doskonale znanych zawodnikach, którzy w poprzednich sezonach reprezentwali Sobek Kraków. Na boisku trwała wyrównana walka, ale to UEK objął dwubramkowe prowadzenie. Kiedy wydawało się, że zespół z Krakowa zgarnie trzy punkty na nieco ponad minutę przed końcem piłkę do siatki na slizgu wepchnął Skórzewski, a na 10 sekund przed końcem atomowym strzałem do remisu doprowadził Jochymek. UEk pozostał na parkiecie i zmierzył się z Nowinami. Gospodarze prezentujący zdecydowanie najlepsze w turnieju ogranie futsalowe wygrali 2-1 i zapewnili sobie awans do finałów MMP w Bochni. Aby zbliżyć się do tego celu Fablok musiał wygrać z Elmarem. Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem bowiem zespół prowadził 1-0 po golu Jochymka. Rywal jednak wyrównał, a w kolejnych minutach na parkiecie było więcej walki, nerwów niż gry i mimo wielu sytuacji szczególnie w drugiej połowie wynik 1-1 już się nie zmienił. Fablok od razu przystąpił do walki z pewnymi awansu Nowinami. Rywal nie forsował wielkiego tempa, ale wystarczało to na zmęczonych graczy z Chrzanowa. Miejscowi objęli prowadzenie po wątpliwej decyzji sędziego o tym, że piłka przekroczyła linię bramkową po interwencji Pieczonki by w drugiej połowie podwyższyć na 2-0. Fablok w końcówce wziął się jednak w garśc, ale dwa gole Szczurka (w tym drugi z przedłużonego karnego) wystarczyły tylko do remisu. Aby awansować Fablok musiał liczyć na cud czyli remis walczących o awans w ostatnim meczu ekip UEK Kraków i Elmaru Jędrzejów. UEK pokazał jednak, że jest lepszą drużyną i wygrał zasłużenie 4-1 by po chwili cieszyć się z awansu do mistrzostw.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe patery, a najlepszym graczem w zespole Fabloku wybrano bramkarza Adriana Pieczonkę, który przez cały turniej prezentował wysoką formę wielokrotnie ratując zespół w trudnych sytuacjach. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano golkipera z Nowin, a MVP Bartosza Barana z UEK-u, choć tym razem trzeba jasno stwierdzić, że była to nagroda czysto "polityczna" aby wyróznić zawodnika z drużyny, która awansowała do mistrzostw. Indywidualnie podczas zmagań z pewnością najlepiej prezentował się bowiem Jakub Jochymek, którego trzeba pochwalić także za to, że do Nowin przyjechał sam prosto po meczu ligowym w Sosnowcu.

Fablok U-20 zagrał w składzie: Adrian Pieczonka, Jakub Jochymek, Oskar Szczurek, Dawid Motyczko, Gerard Kapcia, Krystian Bloch, Kamil Dzikowski, Jakub Kita, Adam Skórzewski, Marek Starzycki

Zespół U-20 sezon 2018/2019 zakończył więc już na etapie eliminacji. Teraz pozostaje trzymać kciuki za młodsze roczniki. Jako pierwszy zaprezentują się osiemnastolatkowie, którzy w pierwszym turnieju eliminacyjnym zagraja w Chrzanowie 25 listopada, a ich rywalami w ciężkiej grupie będą Góral Tryńcza, Futsal Team Przeworsk, AZS UŚ Katowice i GKS Futsal Tychy.

Awansu do mistrzostw nie udało się uzyskać także zespołowi MKS Trzebinia. Podopieczni Kacpra Ślusarka po porażkach 1-7 z Gwiazdą Ruda Śląska i 1-8 z GKS Futsal Tychy zremisowali 4-4 z AZS UŚ Katowice. W pozostałych grupach nie było większych niespodzianek. Za taką można uznać jedynie brak awansu do mistrzostw Hurtapu Łęczyca, który musiał uznać wyższość coraz lepiej radzących sobie ekip z Torunia. Pozostałe drużyny (poza Pyskowicami, które w Brzegu uległy w małej tabelce) mocno odstawały od stawki ekip awansujących. Komplet wyników na: http://www.futsalmmp.pl

Poniżej drużyny które uzyskały awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20:

Gospodarz Turnieju: BSF Bochnia.

Obrońca tytułu Mistrzowskiego: Rekord Bielsko-Biała.

Grupa 1: KS Futsal Piła, Red Dragons Pniewy.

Grupa 2: FC Kartuzy, AZS UG Gdańsk.

Grupa 3:TAF Toruń, FC Flisak Toruń

Grupa 4: AZS UMCS Lublin, AZS UW Warszawa.

Grupa 5: GKS Futsal Tychy, Gwiazda Ruda Śląska.

Grupa 6: GKS Futsal Nowiny, AZS UK Kraków.

Grupa 7: Berland Komprachcice, Gredar Brzeg.

Turniej finałowy odbędzie się 14-16 grudnia 2018r w Bochni.