1 kolejka MSMLF i MiniMSMLF - wyniki, zdjęcia, relacja.

Za nami pierwsza kolejka Mini Magic Sport Młodej Ligi Futsalu i Magic Sport Młodej Ligi Futsalu. W chrzanowskiej hali rozegrano osiem spotkań.

https://photos.google.com/share/AF1QipOdaVnAiV7dsUNx5pDb_wnDLqxDl2CnEdfqjH9_-C3moM2znDVXvp00E5MTP6zqRQ?key=b0dIUUgzMERWMmNpc3dOYlM0Nk1QdV83dGJnWnBn - Zdjęcia z 1 kolejki

- http://ppnchrzanow.pl/aktualnosci.php?function=show_all&no=189 - Wyniki na stronie PPN Chrzanów

- http://ppnchrzanow.pl/msmlf.html - Tabela i statystyki MSMLF

- http://ppnchrzanow.pl/minimsmlf.html - Tabela i statystyki MiniMSMLF

W Mini Magic Sport Młodej Lidze Futsalu rozegrano trzy mecze i we wszystkich przewaga jednej z drużyn była znacząca. Sprzęgło Sosnowiec złożone z zawodników Górnika Libiąż i Fabloku Chrzanów, którzy trenują w SChLF U-14 rozbiło rok młodszych rywali z Fabloku 2003. Ułatwione zadanie z Przepunchliną miał MKS Trzebinia-Siersza. Przepunchlina grała bowiem gołą piątka, a momentami nawet w osłabieniu. Zespół ewidentnie musi poszerzyć kadrę jeśli chce myśleć o ugraniu jakichś punktów. W ostatnim meczu mini ligi Magic Sport rozpoczął defensywnie skupiając się na rozbijaniu ataków Pryncy Pałek. Gracze z Chełmka grali bardzo solidnie, ale w drugiej połowie nie byli w stanie zatrzymać wyżej grającego rywala. Udany debiut na hali w Magic Sport zaliczył Dawid Celmer, który strzelił cztery bramki. Pozostali zawodnicy mają obycie z ubiegłego roku z SChLF U-14.

W Magic Sport Młodej Lidze Futsalu pauzowali Chłopcy z marzeniami. Rozegrano natomiast pięć spotkań. W pierwszym derbowym MKS Krisbud I pewnie rozprawił się z Krisbudem II. Gracze z Trzebini momentami grali efektownie (składne akcje), a skutecznymi i ładnymi bramkami popisał się Łukasz Sochacki. Najciekawiej było w starciu Bad Boys-Kolbeny. Ci drudzy mieli większe umiejętności indywidualne, ale grając bez zmienników z czasem opadli z sił. W drugiej połowie żaden z zespołów nie potrafił skupić się na defensywie i bramki padały co kilkadziesiąt sekund. Trzy minuty przed końcem spotkania prowadzące Kolbeny wpadły w tarapaty. Drugą żółtą kartkę zobaczył Szczurek i rywal w osłabieniu wyrównał na 5-5. Na ławce nie było rezerwowych więc zespół mimo straty gola dalej musiał grać w czwórkę. Mimo to wygrał, a ciężar gry wziął na siebie Andrzej Wąsik, który zapewnił drużynie zwycięstwo.

Zakręceni w futbolu długo toczyli wyrównany pojedynek z Fablokiem 2000. Chrzanowianie mimo iż rocznikowo młodsi byli faworytem tego spotkania i w drugiej odsłonie wykorzystali swoje doświadczenie w grze na hali. Jakości w ich występie jednak brakowało i zawodnicy muszą z pewnością dużo bardziej się sprężyć jeśli chcą myśleć o miejscu w czołówce i dobrej postawie w MMP U-16 w futsalu. Wola walki wystarczyła LaBamBie na dwie bramki przeciwko Team Spirit, Szerszy i bardziej wyrównany skład pomógł w odniesieniu zwycięstwa, a łupem pięciu bramek podzieliło się pięciu zawodników. Więcej można było się spodziewać po Szansie na sukces, która nie potrafiła zepchnąć do defensywy Nieprzeciętnych. Trochę spokoju dało dopiero trafienie Załuskiego, który wykorzystał ładne dogranie od Dzikowskiego i podwyższył na 3-1. Ozdobą meczu był jednak jedyny gol Nieprzeciętnych. Krystian Bloch z rzutu wolnego podciął piłkę nad murem i wysuniętym Pieczonką. To zagranie zostało wybrane golem kolejki.

BRAMKA KOLEJKI:

WYNIKI:

Mini Magic Sport Młoda Liga Futsalu

Sprzęgło Sosnowiec – MKS Fablok 2003 12-1 (6-1)

Kamil Iwanek 4, Szymon Miziołek 3, Filip Macuda 2, Łukasz Bogacz 2, Karol Piechota – Arkadiusz Tajs

ŻK: Szymon Miziołek (Sprzegło)

MKS Trzebinia-Siersza – Przepunchlina 8-1 (3-0)

Kamil Stachowski 2, Kacper Wnuk 2, Szymon Bugdalski, Filip Błaszczyk, Radosław Siejka, Bogdań Bartoń – Marcin Subel

Pryncy Pałki – Magic Sport 1-9 (0-3)

Bartosz Bęben – Dawid Celmer 4, Michał Stachera 2, Piotr Ślósarz 2, Dawid Motyczko

ŻK: Mateusz Hudzik (Magic Sport)

Magic Sport Młoda Liga Futsalu